The Last Knight

Awatar użytkownika
Batorax
Decepticony
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 22, 2017 2:39 pm
Lokalizacja: Lublin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: The Last Knight

Post autor: Batorax » czw cze 22, 2017 3:21 pm

Polska premiera już jutro, ktoś się wybiera?

Ja na filmy Baya zawsze chodziłem, na AoE nawet na premierę, ale teraz przestało mnie to już jarać. Co prawda fajnie się to ogląda na dużym ekranie, bo jest to widowiskowe i przyjemne dla oka, ale poziomu fabuły czy czegokolwiek innego to to już nie ma... tak jak filmy akcji z Seagal'em. :)

Więc jeśli zobaczę, to na pewno nie jakoś od razu teraz, raz że czas mam już inaczej zaplanowany, dwa że lepiej można kasę wydać. Pewnie jakoś w lipcu czy nawet w sierpniu wybiorę się do kina, ale jeśli się nie wyrobię i przestaną grać to zawsze można w domu, jakoś mnie na ten film nie ciśnie. I tak trzeba sobie poprzednie części powtórzyć przed ewentualnym seansem.

Armada Starsky
Autoboty
Posty: 190
Rejestracja: śr mar 01, 2017 9:55 am
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: The Last Knight

Post autor: Armada Starsky » czw cze 22, 2017 4:45 pm

Batorax pisze:
czw cze 22, 2017 3:21 pm
I tak trzeba sobie poprzednie części powtórzyć przed ewentualnym seansem.
Poza AoE nie trzeba ;) Bayverse ma tendecję do ingorowania fabuły poprzednich części (poza tą, którą jest bezpośrednim prequelem).
"Yeeees!"

Awatar użytkownika
Batorax
Decepticony
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 22, 2017 2:39 pm
Lokalizacja: Lublin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: The Last Knight

Post autor: Batorax » czw cze 22, 2017 9:15 pm

Nie lubię oglądać jakiejkolwiek serii filmów - a takim czymś (pomimo ignorancji spójności fabularnej) jest Bayformers - bez dokładnej znajomości wydarzeń poprzednich części, zawsze inaczej się patrzy na daną część po zaznajomieniu się z serią. A poza tym uwielbiam maratony filmowe. ;)

Armada Starsky
Autoboty
Posty: 190
Rejestracja: śr mar 01, 2017 9:55 am
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: The Last Knight

Post autor: Armada Starsky » czw cze 22, 2017 9:18 pm

Batorax pisze:
czw cze 22, 2017 9:15 pm
Nie lubię oglądać jakiejkolwiek serii filmów - a takim czymś (pomimo ignorancji spójności fabularnej) jest Bayformers - bez dokładnej znajomości wydarzeń poprzednich części, zawsze inaczej się patrzy na daną część po zaznajomieniu się z serią. A poza tym uwielbiam maratony filmowe. ;)
Skoro chcesz oglądać to oglądaj :) Dam ci tylko jedną radę: przed rozpoczęciem seansu Bayformerów wyłącz w mózgu tryb "myślenie"
"Yeeees!"

Awatar użytkownika
Kolejny
Nostradamus
Posty: 105
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 9:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: The Last Knight

Post autor: Kolejny » czw cze 22, 2017 11:21 pm

Armada Starsky pisze:
czw cze 22, 2017 9:18 pm
Skoro chcesz oglądać to oglądaj :) Dam ci tylko jedną radę: przed rozpoczęciem seansu Bayformerów wyłącz w mózgu tryb "myślenie"
To raczej każdy fan od pierwszej części wie, że zbyt poważnie tych filmów nie powinno się traktować. ;) Jasne, czasem chciałoby się, żeby były w ogóle inaczej zrobione, ale generalnie rolę jaką mają spełniać spełniają bardzo dobrze. Można się frustrować, jaki to zmarnowany potencjał, a można spojrzeć z przymrużeniem oka i się dobrze bawić.
Na film wybieram się w sobotę z bratem i na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy odświeżyliśmy sobie razem wszystkie części. Wiedziałem, czego się spodziewać, wrzuciłem na luz i powiem szczerze, że bawiłem się dobrze. Dziury fabularne są tak absurdalnie duże, że aż śmieszne, na pewno śmieszniejsze niż same żarty zawarte w filmach. :D W każdym filmie dało się znaleźć przebłyski, sceny akcji które świetnie się oglądało. I tego właśnie oczekuje od sobotniego seansu - efekciarskiego filmu z przekombinowaną fabułą, który jednak to ostatecznie dostarczy mi sporo frajdy. Jak zaskoczy mnie i będzie to wszystko kleiło się trochę lepiej niż w poprzednich częściach, albo dorówna najlepszej w mojej opinii części pierwszej to będę już bardzo zadowolony. Chociaż patrząc na marne 16% na rotten tomatoes nie zapowiada się.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ransack1
Decepticony
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 07, 2017 3:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: The Last Knight

Post autor: Ransack1 » pt cze 23, 2017 6:38 pm

Mogą być drobne spoilery.

W sumie można powiedzieć to samo co o poprzednich częściach. Ogromna rozpierducha, Optimus rzucający tekstami "I will kill you" itp., Decepticony właściwie nie mają nic do roboty i są niepotrzebne (a wyjaśnić dlaczego Galvatron znów jest Megatronem twórcy nie raczyli). W dodatku dowalono tyle rzeczy, że tego jest po prostu za dużo i nie wiadomo po co. Np. taki Headmaster, który nawet ani razu się nie zmienia w głowę. Więc na cholerę to było wprowadzać w ogóle?

Ten film to naprawdę niezły pier***nik. Zabawne jest z kolei to, że niby twórcy dbają o drobne szczegóły jak rozwalona piramida z drugiej części, czy statek na księżycu w trzeciej, a walą głupotami w stylu: głos Bee pojawiający się znikąd, by nagle ocalić Prime`a. Ech. Ludzie na szczęście w ogóle nie denerwowali, no i plus za powrót Lennoxa i Simmonsa oraz trochę nawiązań do innych serii Transformerów.

Jest też furtka do następnej części: wygląda na to, że będzie Unicron we własnej osobie.

PS. Zmienne AR... Damn you Bay!

Awatar użytkownika
Batorax
Decepticony
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 22, 2017 2:39 pm
Lokalizacja: Lublin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: The Last Knight

Post autor: Batorax » pt cze 23, 2017 9:08 pm

Ransack1 pisze:
pt cze 23, 2017 6:38 pm
Np. taki Headmaster, który nawet ani razu się nie zmienia w głowę. Więc na cholerę to było wprowadzać w ogóle?
Przecież Bay jest znany z tego, że wprowadza na siłę postaci ze świata Transformers, nawet jeśli te nie mają nic wspólnego ze swoimi oryginalnymi wersjami albo ich rola ogranicza się do rzucenia jednego zdania złożonego na cały film (patrz - Devastator czy Sideswipe). ;)

Awatar użytkownika
Demo2nd
Decepticony
Posty: 128
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: The Last Knight

Post autor: Demo2nd » sob cze 24, 2017 1:17 am

Obejrzane i jest nawet ok. Jest lepiej niż przy RotF czy AoE, ale gorzej od DotM i jedynki.
Plusy:
Spoiler:
- sceny z Autobotami na złomowisku
- negocjacje Megatrona i te wprowadzenia Decepticonów
- Cogman i Edmunt
- sceny na Cybertronie
- film wygląda najlepiej ze wszystkich
- Megatron i głowa Starscreama
- powrót Lennoxa i te drobne sceny z Simmonsem
- początek w czasach średniowiecza
- postacie ludzkie nie były denerwujące
- humor nawet daje radę
- zegarek, który zabił Hitlera
Minusy:
Spoiler:
- Decepticony są zbędne, serio one nic tam nie robią
- Izzy jest kompletnie zbędna, nie jest denerwująca czy coś, po prostu mogłoby jej spokojnie nie być
- brak wyjaśnienia do paru kwestii: jak Galvatron stał się Megatronem, skąd się wzięły mini-Dinoboty, skąd Bee wziął tą swoją nową umiejętność
- brak build-upu do wielu scen akcji
- Bumblebee i Hot Rod są w retrospekcji z II WŚ, ale nie czuć żeby się znali
- wystarczy porwać dwóch pracowników CIA by robić układy z Megatronem
- ludzie robią deale z Decepticonami, ale wciąż uważają Autoboty za wrogów
- było powiedziane, że te zderzania z częściami Cybertronu doprowadziły do śmierci milionów, ale coś nie czuć tego
- Optimus który jedynie krzyczy: "I am Optimus Prime" lub "I am Nemesis Prime".
- scena z oprzytomnieniem Optimusa za bardzo zalatywała "Marthą" z BvS
- Bumblebee odzyskuje swój głos, potem znowu gada coś przez radio, a potem znowu swoim głosem
- wątek miłosny

Awatar użytkownika
Kolejny
Nostradamus
Posty: 105
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 9:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: The Last Knight

Post autor: Kolejny » sob cze 24, 2017 8:33 pm

Moja pierwsza myśl po seansie: to jest kolejne typowe Transformers Michaela Baya. :D Znowu masa dziur fabularnych, zmarnowanego potencjału ale jednocześnie mega efekty i sceny akcji. Generalnie na pewno jest to lepszy film od poprzedniej części, umieściłbym go gdzieś na równi z DotM. Scen z ludźmi zdaje się być mniej, lub przynajmniej są mniej irytujące. Wątek romantyczny choć niepotrzebny, to na pewno przyjemniejszy od tych z poprzednich części. Jest kilka przyjemnych smaczków i nawiązań do poprzednich części, w porównaniu do nich nie ma też zbytnich przestojów fabuły. Może to być postrzegane też jako minus, bo po scenie na złomowisku nie ma już czasu na oddech, cały czas ktoś kogoś goni, ktoś atakuje, coś wybucha itd. Decepticonów jest mniej i każdy z nich jest w filmie nazwany, szału nie ma ale i tak lepiej niż było. W sumie to dostałem to, czego się spodziewałem i niczego więcej. Dużo się dzieje i choć jest rzadko logicznie powiązane, to zawsze dobrze wygląda. Kusi mnie, żeby wypisać tutaj chociaż ułamek tych najgorszych/najśmieszniejszych dziur w fabule, ale poczekam z tym, aż więcej forumowiczów obejrzy. Pośmiejemy się razem. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Demo2nd
Decepticony
Posty: 128
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: The Last Knight

Post autor: Demo2nd » sob cze 24, 2017 8:51 pm

Wygląda na to, że jest parę wersji filmu, głównie chodzi o dialogi. A w szczególności o kwestie Nitro Zeusa.
Sytuacja przedstawia się tak: w jednej wersji, gdy mamy jego wprowadzenia pod koniec Nitro mówi albo "Enrique is sleeping with your wife" (u mnie była ta wersja) albo "Say hello to your wife for me".
No i jeszcze w scenie gdy razem z Megatronem atakują Optimusa to w jednej wersji jedynie Megatron się odzywa i mówi coś o Quintessie, a w drugiej Nitro Zeus mówi: "You blew your chance to kill Unicron!", a potem Megatron mówi do Prime'a "I knew you were to weak".
Co o tym sądzicie? Czy ktoś trafił na jakąś inną wersję?

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość