Transformers Prime - wspomnienia i dyskusje

Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Kolejny
Nostradamus
Posty: 105
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 9:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Transformers Prime - wspomnienia i dyskusje

Post autor: Kolejny » ndz cze 25, 2017 3:24 pm

Obrazek

Sądzę, że najlepsza seria ostatniej dekady z hakiem i jedna z najlepszych serii Transformers w ogóle zasłużyła na swój osobny temat. Emitowana w latach 2010-2013 kreskówka już od samego początku zyskała sobie przychylność fanów na całym świecie - śmierć Cliffjumpera w pierwszym epizodzie obiecywała mroczniejszy i poważniejszy ton całej serii. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że spełniła ona w pełni oczekiwania fanów, nawet jeśli z małymi potknięciami.

Była to naprawdę seria godna marki. Pod względami technicznymi wszystko fajnie zagrało. Animacja momentami, szczególnie w trzecim sezonie zapierała dech w piersiach. Muzyka i szeroko pojęty dźwięk były na wysokim poziomie - odgłosy transformacji i blastery brzmiały naprawdę przyjemnie. Soundtrack nie miał może bardzo charakterystycznych poszczególnych tracków, ale częsty podniosły ton muzyki świetnie komponował się z wydarzeniami na ekranie i dodawał do epickości całego spektaklu. Najbardziej w pamięć zapadła mi nuta z intra, która, gdy słucha się jej teraz, parę lat po zakończeniu serii sprawia, że odżywiają dobre wspomnienia. Aktorzy głosowi spisali się bardzo dobrze, ze świetnymi jak zawsze Peterem Cullenem i Frankiem Welkerem na czele.

Najmocniejszym elementem serii obok fabuły, która choć była niezbyt skomplikowana to potrafiła zaskoczyć i przede wszystkim kleiła się, były zdecydowanie postacie. KAŻDY Autobot i Decepticon miał swoją ciekawą osobowość, przekonania i historie. Do tego charakter większości postaci zmieniał się i rozwijała w trakcie postępu fabuły. Nie umiem nawet powiedzieć, którą postać wspominam najlepiej - oryginalna kreacja Soundwave jako milczącego oficera komunikacji bez twarzy chyba najbardziej zapadła mi w pamięć. Ale tak naprawdę każdy miał swoje 5 minut i każdego dało się polubić. Ludzie nie byli wcale irytujący, w zamyśle miała to być kreskówka dla dzieci i wiadomo, że takie postacie musiały się pojawić. Ich przygody były w najlepszym wypadku interesujące, a w najgorszym w pełni znośne.

Oczywiście seria miała swoje bolączki, jak Autoboty mielące multum bezimiennych Decepticonów, które nie stanowiły żadnego zagrożenia albo oklepany schemat oparty na walce o kolejne artefakty, ale potrafiła to dobrze sprzedać. Zdecydowanie było więcej dobrego niż złego. Dla mnie, osoby która urodziła się długo po G1 i trochę krócej po Beast Wars jest to to najlepsza seria Transformers, jaką oglądałem. Wiem, że ogólnie może nią nie być, ale z nowszych serii jest na pewno najlepsza. Tym bardziej żałuję, że jej kontynuacja tak daleko odbiegła klimatem i stylem od poprzednika. Cieszę się jednak, że został fajne wspomnienia, jak oczekiwanie w każdą sobotę/niedzielę (nie pamiętam do końca) na nowy odcinek na YT, albo gdy wstałem o 3 w nocy i na jakimś livestram oglądałem finał 3 sezonu. :D Dobrą wiadomością jest też to, że seria za szybko się nie starzeje - animacja stała na wysokim poziomie i myślę, że nie odrzuci w przyszłości od serii kogoś, kto będzie chciał ją nadrobić.

A Wy co sądzicie o TF:Prime? Jakie wspomnienia macie, które elementy najbardziej wam się podobały, a co można by z perspektywy czasu zrobić lepiej? Zapraszam do dyskusji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Batorax
Decepticony
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 22, 2017 2:39 pm
Lokalizacja: Lublin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Transformers Prime - wspomnienia i dyskusje

Post autor: Batorax » ndz cze 25, 2017 5:52 pm

Na pewno Prime podniosło poziom serii jako całości, po tym chłamie jaki zaserwował nam Michael Bay, po Trylogii Unicrona... myślę, że dzięki Prime Transformers jako franczyzna zaskarbiła sobie nowych fanów, bo był to naprawdę porządny serial.

Jak już Kolejny napisał, pod względem technicznym wszystko było w porządku, co też jest ważne - niektórych animacja odrzuciła przecież od świetnego Beast Wars czy Trylogii Unicrona (choć tutaj to może i lepiej), przyjemnie wspominam muzykę jako całość, potrafiła wpasować się w akcję i nadać klimatu, mimo że nie potrafiłbym wymienić żadnego utworu z soundtracka.

Warto także wspomnieć o fabule, która przedstawiała ciekawe rzeczy i potrafiła pokazać trochę szerzej świat Transformerów, wprowadzała swoje wątki. Najbardziej cieszyło mnie to, że twórcy (w przeciwieństwie do np. Baya) nie zapomnieli o robotach. Każdy Cybertronianin (jest to poprawna forma? :D) miał swój charakter, swoje momenty i rozwijał się przez wszystkie odcinki. Nawet ludzie wcale tak nie denerwowali, a to już świadczy samo o sobie.

Zawiodłem się chyba tylko Vehiconami. Liczyłem na to, że po starciu z Cliffjumperem będą jakąś fajną armią, że coś ciekawego pokażą. Jednak twórcy postanowili zrobić z nich Kitowców, choć akurat Kitowcy mieli kilka rodzajów, niektóre nawet silne - w każdym razie, po prostu mięso armatnie.

Ogólnie Transformers: Prime to serial bardzo dobry, jeden z najlepszych w całej serii, a czy jest najlepszy? Cóż, każda seria jest czyimś G1. ;)

Zedicus
Posty: 153
Rejestracja: śr mar 01, 2017 11:40 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Transformers Prime - wspomnienia i dyskusje

Post autor: Zedicus » ndz cze 25, 2017 6:50 pm

Kolejny pisze:
ndz cze 25, 2017 3:24 pm
- animacja stała na wysokim poziomie i myślę, że nie odrzuci w przyszłości od serii kogoś, kto będzie chciał ją nadrobić.
Batorax pisze:
ndz cze 25, 2017 5:52 pm
Jak już Kolejny napisał, pod względem technicznym wszystko było w porządku, co też jest ważne
Serio Panowie? Tylko mnie animacja odrzuciła od tego serialu? Puste, statyczne tła wyglądają jakby je wyjęli właśnie z Beast Wars. Pierwszy sezon był po prostu brzydki. Potem było chyba lepiej.

Z jednym się jednak zgodzę. Serial miał naprawdę dobrze zarysowane postacie. Starscream, Soundwave, Megatron, Arcee, Airachnid i mógłbym w sumie tak jeszcze trochę wymienić.

Pamiętam, że koniec końców serial olałem, wróciłem chyba na 3 sezon bo wtedy ludzie z forum wzięli się za tłumaczenie napisów.
Film końcowy też raczej rozczarowywał.
W każdym razie nie twierdzę że to był zły serial, ale zdecydowanie wybitny nie był i jakoś nie mam ochoty do niego wracać.

Awatar użytkownika
Kolejny
Nostradamus
Posty: 105
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 9:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Transformers Prime - wspomnienia i dyskusje

Post autor: Kolejny » ndz cze 25, 2017 7:48 pm

Rzeczywiście trochę przesadziłem z tym, że animacja zapierała dech w piersiach, ale na pewno nigdy nie przeszkadzała mi w oglądaniu. Wydaje mi się, że to kwestia gustu/przyzwyczajenia. Pierwszy sezon na pewno wyglądał gorzej od kolejnych, w których prezentowało się to już co najmniej dobrze. A może patrzę na to ze zbyt dużym przymrużeniem oka, bo jak to Bat napisał jest to takie moje G1. ;) Ale też sądzę, że ten film wypuszczony po trzecim sezonie mógłby być o wiele lepszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Batorax
Decepticony
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 22, 2017 2:39 pm
Lokalizacja: Lublin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Transformers Prime - wspomnienia i dyskusje

Post autor: Batorax » sob lip 01, 2017 10:02 pm

A jaki poziom trzyma ta kontynuacja? Warto rzucić okiem czy nie? Bo nie chcę sobie psuć opinii o całej serii, która się jakoś tam zamknęła.

Awatar użytkownika
Broken Fang
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 08, 2017 2:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Transformers Prime - wspomnienia i dyskusje

Post autor: Broken Fang » wt lip 04, 2017 2:21 pm

Dla mnie ta seria od początku była co najwyżej średnia. Sztampowa do bólu fabuła i generalnie bardzo bezpieczne prowadzenie fabuły. O ile wspominam swoje zarzuty było też sporo zabijania wątków, które mogły być ciekawe. Animacja też nie powala, porównywalna moim zdaniem do mającego już dobre kilkanaście lat na karku BW czy BM. Z perspektywy tego co było nie tak dawno przed Prime czy po seria może wydawać się dobra. Dla mnie jak na serial TF jest co najwyżej średnia.

Awatar użytkownika
Batorax
Decepticony
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 22, 2017 2:39 pm
Lokalizacja: Lublin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Transformers Prime - wspomnienia i dyskusje

Post autor: Batorax » śr maja 02, 2018 8:49 pm

Batorax pisze:
sob lip 01, 2017 10:02 pm
A jaki poziom trzyma ta kontynuacja? Warto rzucić okiem czy nie? Bo nie chcę sobie psuć opinii o całej serii, która się jakoś tam zamknęła.
Od tamtego czasu nie obejrzałem kontynuacji, robić tego nie zamierzam. Straciłem zainteresowanie marką i wolę trzymać się tego, co już wypuszczone i liczyć na reboot uniwersum filmowego.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość