Figurki Mortal Kombat w skali 3.75 cala od firmy MEZCO

Figurki Mortal Kombat były dotychczas dostępne w skali 6″. Latem tego roku Mezco wypuści nową serię, w skali 3.75″, pod szyldem Mortal Kombat X. Każda z nich będzie posiadała charakterystyczny dla danej postaci osprzęt. Koszt każdej z nich to 17 USD. Trochę wyższa niż analogiczne np. Hasbro G.I. Joe, ale zbliżona do Marvel Legends 3.75.

Każda z tych figurek ma 23 punkty artykulacji, w dużej mierze opartych o mechanizm kulkowy. Wszystko w całości pozwoli możliwie wiernie odwzorować filmowe pozy i symulować rzeczywiste walki i pozy. Co więcej – aby zapewnić pełne odwzorowanie nie tylko ruchów, ale i samych postaci, zdecydowano się na wykorzystanie cyfrowych projektów z gry Mortal Kombat X. Do każdej dodana jest podstawka z widocznym logo Mortal Kombat. Na początek udostępnią nam 3 postacie:

Reklama

Reklama
Scorpion

Reklama

Będący swego rodzaju ninją dostanie analogiczny ekwipunek: dwa miecze bazujące na dostępnych w grze. Ponadto łańcuchy oplątane na przedramieniu, a także dwie wymienne dłonie, aby jeszcze lepiej oddać sceny walki. Wizualnie mocno nawiązuje do filmowego pierwowzoru: kaptur, maska, żółty strój.

Raiden

Jako Bóg piorunów i błyskawicy, w zestawie z nich wymienne dłonie, a także dłonie symulujące atak energią.

Sub-Zero

Można rzec zimy najemnik. Aby idealnie wpasowywał się w swoją grywalną wersję, otrzymuje miecz, młot (jeszcze bez zdjęć) oraz lodowata kulę. Dobrze wyrzeźbione kimono, w intensywnym niebieskim wydaniu.


Wejdą do sprzedaży w lipcu-sierpniu 2016 roku. Nie ukrywam, że mocno kibicuję :). W zależności od finalnej ceny, chętnie rozbuduję swoją kolekcję 3.75 cala o kolejne egzemplarze. Tym razem padnie na figurki Mortal Kombat. Może cross over z G.I. Joe, Marvel lub DC :)?

EDIT. Ostatnio dopytywałem co z moim zamówieniem – będą dostępne dopiero pod koniec roku. Bardzo przez to nie płaczę, bo pojawiło się sporo innych wydatków – m.in. SDCC 2016 – także cierpliwie czekam. Obecnie i tak średnio z miejscem na półce, a rozmaitość figurek w skali 3.75″ przekracza powoli możliwości finansowe 🙂

Na podstawie: Mezco.com

Reklama

Reklama