Figurki Marvel Civil War: Legends, Hot Toys w różnych skalach

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku lada chwila będzie dostępny do obejrzenia w polskich kinach. Firmy posiadające prawa do bohaterów z Domu Pomysłów postanowiły skorzystać z okazji i wypuścić nieco stuffu. Zobaczcie, jakie figurki Marvel Civil War są dostępne – niestety głównie za granicą. Jeśli chcecie być na bieżąco z figurkami ze świata Marvela, zbieramy wszystko w jedno kompendium pod tym linkiem.

Marvel Civil War – Marvel Legends

Reklama

Reklama
Skala 3.75

Reklama

Jak pewnie pamiętacie z naszego innego wpisu, Marvel Legends to teraz jedna seria w dwóch wymiarach: 3.75″ oraz 6″. Wbrew pozorom Hasbro wcale jakoś mocno Civil War nie wyeksploatowało. Choć w skali 3.75″ na pewno bardziej (w sensie jakościowym) niż przy okazji Avenges Age of Ultron, gdzie w ramach filmowej serii wypuszczono kilka postaci, ale z niesamowicie skąpą artykulacją, m.in.: Vision, Scarlet Witch. Wracając do tegorocznej premiery.

Pierwszy zestaw to Kapitan Ameryka na motorze. Miód na serce wszystkich, którzy chcieliby w kolekcji współczesną wersję Kapitana. Motor to raczej gadżet, choć nawet pomocny przy inscenizacji scenek walk. Figurka nie posiada stawku w żebrach, ale poza tym da radę zgiąć/przekręcić pozostałe główne stawy: głowa, barki, łokcie, biodra, kolana. Zestaw w USA kosztuje 20 USD, choć można spokojnie wyhaczyć go za mniejszą kasę.

figurki marvel civil war kapitan ameryka

figurki marvel civil war kapitan ameryka figurki marvel civil war kapitan ameryka Kolejny to dwupak Agent 13 (Sharon Carter) oraz Black Panther w filmowym kostiumie. Zatrzymując się przy ostatniej postaci, Hasbro w tym roku nieco rozpieściło fanów, wydając najpierw reedycję starej figurki pierwotnie wypuszczonej w ramach Marvel Universe, a teraz dorzucając dodatkowo Black Panthera w filmowym kostiumie. Wyszedł NIESAMOWICIE i znajduje się wysoko na mojej liście figurek do zakupu. Tym samym na rynku kolekcjoner lub fan Marvela znajdzie zarówno komiksowy odpowiednik jak i ten z Marvel Cinematic Universe. W przypadku Sharon Carter jest to w ogóle pierwsza figurka w tej skali (sama postać dostępna jest również w wersji 6″, choć w bardziej komiksowym wydaniu – biały uniform). W dużej mierze to przemalowana Czarna Wdowa, z innymi dłońmi oraz głową.

Obecnie dwupak jeszcze nie jest dostępny w sklepach, ale jego cena najpewniej wyniesie 20 USD, z jednym zastrzeżeniem. Gdy trafi na eBay, pewnie wzrośnie – a już na pewno cena za samego Black Panthera (osobiście obstawiam ok 30 USD nawet). Jest to wydanie ekskluzywne dostępne tylko w TRU, choć wątpię aby polski oddział miał takowy. Poniżej pierwsza wideorecenzja znaleziona w sieci.

Jest jeszcze nowa wersja Falcona z Redwingiem w postaci dron, ale obecnie po sieci krąży tylko zdjęcie. Oczywiście wysokość 4″.

Marvel Legends 3.75 Falcon

Figurki Marvel Civil War Marvel Legends 6″

Kolejna seria Hasbro, w Polsce chyba nawet bardziej popularna. Tutaj już tradycyjnie mamy zestaw X+1, tzn sześć figurek oraz części do stworzenie Build A Figure Giant-Mana (mały spoiler z filmu 🙂 ). Zestaw godzi komiksiarzy i miłośników filmowej adaptacji. Dlaczego? Ci pierwsi otrzymują: Nick Fury (ten pierwszy, nie odpowiednik SLJ), Nuke, Red Guardian. W sumie ten ostatni jest zadziwiającym wyborem, bardzie pasowałby do serii Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, ale Hasbro jest dość specyficzne. Z filmowych otrzymujemy głównych bohaterów, czyli: Kapitan Ameryka, Iron Man oraz Black Panther!

Na większą uwagę – znów – zasługuje T’Challa, który podobnie jak mniejszy odpowiednik bardzo mocno przypomina filmowy pierwowzór. Patrząc na eBay będzie bez wątpienia najdroższą figurką z tej serii, może nawet za 40-50 USD sztuka! W większości e-sklepów wykupiono cały asortyment. Stąd jedyna szansa na dostanie go w rozsądnej cenie to zakup całej fali.

Będąc przy niej – Giant-Man wydaje się trafnym wyborem, choć zastanawia mnie reakcja Marvel Studios. Jakby nie patrzeć, mimo wrzucenia dziesiątków spotów, w żadnych Giant-Man się nie przewinął. A tutaj – podobnie jak w LEGO – ta niespodzianka została utrącona. Sam Giant-Man pewnie będzie do kupienia osobno za 60-80 USD (podobnie jak Groot czy Thanos). Niewykluczone, że zakupię go do swojej kolekcji, gdzie tym bardziej wyglądałby jak gigant.

Figurki Marvel Civil War Marvel Legends Figurki Marvel Civil War Marvel LegendsFigurki Marvel Civil War Marvel LegendsMarvel Legends 3pak: Captain America, Iron Man, Spider-Man

Marvel Legends Civil War 3pak Captain America, Iron Man, Spider-ManTadam! Pewnie część osób zachodziło w głowę, czy z okazji włączenie Spider-Mana do MCU Hasbro zdecyduje się skorzystać z okazji i wypuścić pajączka. Odpowiedź brzmi: TAK! Figurka najpewniej będzie droga, głównie z racji tego nimbu „pierwszego Spider-Mana w MCU”. Na ile plastikowa wersja odpowiada tej z dużego ekranu ocenimy po seansie. Na razie pozostaje zacierać rączki

Co poza tym? Główni bohaterowie: Kapitan Ameryka oraz Iron Man w wersji Battle Damage. Z jednej strony cieszy, że Hasbro nie zdecydował się na wrzucenie do tego trzypaku podstawowych wersji z fali opisanej wyżej. Z drugiej – to tylko trochę zmodyfikowane figurki. Szkoda, bo w teorii można było zrobić 3pak lub nawet 4pak z bohaterami, którzy nie doczekali się jeszcze wersji w Legends: Crossbones, Spider-Man, Vision czy Scarlet Witch. Nie mówię tutaj o jakiejkolwiek wersji, ale o filmowej kolorystyce.

Na osłodę dwie rzeczy. Pierwsza to głowa filmowego Starka, czyli Roberta Downeya Jr. Bodaj pierwsza w tej skali – wcześniej z posiadania „cywilnego” wersji Iron Mana mogli się cieszyć fani serii 3.75″. Druga, skoro mamy battle damaged Kapitana Amerykę, tarcza z wyraźnymi oznakami używania w walce: przypalona, podrapana, obita. Ciekawy gadżet, zwykle otrzymujemy piękne tarcze. Tutaj wszystko idealnie, aby wypozować figurki na starcie. Poniżej galeria. Wybaczcie jakość zdjęć, ale innych obecnie w sieci nie ma. Na naszym profilu na fejsie znajdziecie wideoprezentacje zestawu.

Gdyby ktoś bardzo chciał filmową wersję War Machine, dostępny jest – choć drogi – dwupak z Disco Iron Manem.

Reklama

Reklama
Marvel Civil War 2016 War Machine Marvel LegendsS.H. Figuarts

W Polsce stosunkowo mało popularna seria, choć bardziej znana przez postacie z Dragon Balla – bodaj najlepsza opcja dla fanów tej mangi i anime. W przypadku bohaterów ze świata Marvela otrzymujemy główne postacie: Iron Man, Kapitan Ameryka, Black Panther, Ant-Man. Patrząc na zdjęcia kolejny kawał dobrej figurki. Jeśli komuś nie odpowiada zbytnio Hasbro przez masówkę, z czym niekiedy wiążą się niedoróbki, SH Figuarts to godny następca – choć cenowo jest spora przepaść. Hasbrowskie figurki kosztują około 20 USD sztuka, te opisywane nawet od 50 USD. Zależy od postaci.

 

Hot Toys

To nawet nie figurki, a już na pewno nie zabawki. To prawdziwe dzieła sztuki, zachwycające jakością oraz drobiazgowością wykonania. Oczywiście cena jest wprost proporcjonalna do jakości. Hot Toysa taniej niż za 250 USD człowiek raczej nie kupi. Niektóre postacie z Mavela, np. Hulk czy Hulkbuster kosztują nawet 500 USD! Poniżej figurki Marvel Civil War wydane przez Hot Toys. Większość dostępna w Q3 2016. Jest jeszcze Crossbones, ale to bardziej zapowiedź na przyszło rok. Kompilacja zdjęć niżej.

Galeria.

I to by było na tyle :). Jak wspomniałem na początku – jeśli chcesz zobaczyć coś innego niż Figurki Marvel Civil War z różnych serii, rzuć okiem na ofertę różnych producentów na ten rok, dostępnych pod linkiem na obrazku.

Figurki Marvel 2016

Reklama

Reklama