Figurki Deadpool czyli co prawdziwy fan powinien wstawić na półkę

Artykuł Michała, administratora profilu Deadpool Polska, z drobną pomocą GuMiSia, traktujący o tym, jakie figurki Deadpool można kupić. Od zabawkowych na każdą kieszeń, po ekskluzywne i drogie statuty i Enjoy!

Aha, jeśli nie polubiłeś jeszcze strony Deadpool Polska na fejsie, nie bądź mięczak i klikaj czym prędzej.

Deadpool Polska FanPageFigurki Deadpool – Wstępniak

Już dziś Deadpool uderzy do kina w Polsce! Jak grzyby po deszczu powinni pojawić się nowi fani. Polski fandom odczuł przedsmak nowej fali wraz z premierą gry wydanej wspólnie przez High Moon Studios i Activision. Można śmiało założyć, że nadchodzący film odbije się duuużo większym echem. Co za tym idzie, hordy świeżych fanów ruszą na poszukiwania gadżetów związanych ze swoją nową, ulubioną postacią. O ile o fanów komiksów dla Egmont ze swoją serią „Deadpool” od MARVEL NOW!, tak z figurkami może być nieco gorzej, bowiem zajmują się tym jedynie specjalistyczne sklepy (z i tak mocno ograniczoną ofertą). Jeśli tam nie będzie żadnej… wiadomo, zostaje internet.

Stosunkowo krótki żywot postaci w świcie komiksu (ledwo 25 lat) przekłada się również na proporcjonalnie mniejszy wybór figurek. Ich ilość jest znacznie mniejsza niż np. Spider-Mana czy Batmana. Warto zaznaczyć, że przez ostatnie lada producenci starają się to nadrobić. Przykład? Choćby wydanie figurki Deadpool w wersji „Chimichanga Truck” z całą „rodzinką” od wiewiórki przez Kidpoola po seksowną Lady Deadpool – i to nie byle gdzie, bo na SDCC!

W niniejszym artykule postaram się Wam przedstawić większość (jak nie wszystkie) dostępne figurki Deadpool, dostępne tak na rynku polskim jak i zagranicznym. Przegląd po producentach, ze zdjęciami oraz orientacyjnymi cenami.

Toybiz

Cofnijmy się do lat 90., zaczynając od firmy Toy Biz, gdzie wraz z serią 6. figurek X-Men, pojawił się nasz najemnik z niewyparzoną gębą. Mierzył 5,5 cala w skład zestawu wchodził: nóż, pistolet, dwie katany, dodatkowa ręka oraz dwie głowy: pełna maska i odkryta tzw. unfuc…. Wiadomo o do chodzi. Cena? Za wersję zapakowaną około 30 USD.Figurki Deadpool ToyBizDwa lata później ukazała się kolejna figurka Deadpool z serii „Uncanny X-Men”, o podobnej wysokości. Uzbrojenie liche: dwie katany, aczkolwiek oprócz tego miała specjalną akcję – po naciśnięciu z dłoni Deadpoola wystrzeliwał ukryty nóż! Stąd też nazwa 'Spring-out Dagger'. Obecnie do kupienia na serwisach aukcyjnych od 50 dolarów górę.

Figurki Deadpool ToyBiz

Reklama

Reklama
ToyBiz – Marvel Legends

Pozostając przy ToyBiz, ale kierując się bardziej od zabawek do przedmiotów kolekcjonerskich, dochodzimy do Świętego Graala każdego kolekcjonera, a już na pewno fana Deadpoola. W 2004 roku ToyBiz święcił triumfy ze swoją serią Marvel Legends i wydał w serii VI figurkę Deadpoola, do dziś uważaną za jedną z najlepszych dostępnych na rynku. Mierząca około 6 cali, inkarnacja Wade’a Wilsona z blisko 40 punktami ruchu, w tym ruchomymi palcami! W ramach dygresji warto wspomnieć, że obecne Marvel Legends posiadają ledwie ułamek tego co ich „przodkowie” sprzed dekady, głównie w artykulacji. W zestawie znajdziemy pokaźny arsenał akcesoriów: dwie katany, pistolet, dwa karabinku maszynowe AKSU74, granaty, dwa Sai (rodzaj sztyletów), wymienna głowa, podstawka oraz zielony glut, którego nazwy nie znam. Jak wspomniałem, figurka jest dość pożądana przed kolekcjonerów, w związku z czym na ten zestaw należy wysupłać około 200 dolarów i to najmarniej.

Figurki Deadpool ToyBiz 2004Hasbro

Od dłuższego czasu monopolista w zakresie produkcji figurek na bazie postaci Marvela (odkąd w 2007 roku przejął prawa od ToyBiz). Co istotne, produkuje je w dwóch skalach. Mniejsza 3.75 cala oraz większa 6 cali.

3.75 cala, czyli Marvel Universe lub Marvel Infinite

W 2009 roku, wraz z premierą filmu Wolverine: Origins, pojawiła się na rynku nowa inkarnacja. Mierzący 3.75 cala Deadpool z tej serii to około 20 punktów artykulacji i szlachtował wrogów przy pomocy: karabinu AK-47, pistoletu, a także dwóch katan z możliwością ich schowanie w sporej wielkości plecaku. Ponadto jeden sztylet sai, o proporcjach niewspółmiernych do samej figurki i reszty sprzętu. Cenę szacuje się na okolice 30 dolarów za zapakowany zestaw, aczkolwiek można taniej dostać bootlegi na chińskim markecie.

Figurki Deadpool Marvel Universe X-Men Origins WolverineOwa filmowa seria doczekała się drugiej figurki Deadpool – w 100% odpowiadającej temu, co widzieliśmy na ekranie. Bez żadnego sprzętu, sam Wade. Podobnie jak w przypadku oryginału, ten Deadpool również kosztuje w granicach 30 dolarów, ale tak szczerze… kto by go chciał?

Figurki Deadpool X-Men Origins Wolverine movie figure

SDCC Exclusive

Opisana wyżej czerwona, komiksowe wersja poddana została wielokrotnej renowacji na potrzeby kolejnych zestawów. Przykładem niech będzie już wspomniany exclusive z Comic-conu ’13 z kartonowym wozem z Chimichangami. Oprócz samego Deadpoola załoga to: Champion-poolu, Lady Deadpool, Kidpool, Dogpool i Squirrelpool. Wszystko zapakowane w limitowane, chimichangowe opakowania. W samym zestawie znajdziemy kilka ciekawych akcesoriów dla Deadpoola np. gumowa kaczuszka. Koszt zestawu zaczyna się od 110 dolarów.

Figurki Deadpool SDCC Taco Truck 2013 Figurki Deadpool SDCC Taco Truck 2013 Figurki Deadpool SDCC Taco Truck 2013Wracając do filmowej wersji, wydano jeszcze tzw „Deadpool with Cannon”, czyli figurka + bazooka. Wydaje się lepiej wyrzeźbiona, zrezygnowano z mocno odstających pochew na miecze (dwie katany w zestawie, brak pistoletów). Ceny zaczynają się od 30 dolarów i rosną w górę.

deadpool_wolverine_origins_375_deluxe_box deadpool_wolverine_origins_375_deluxeW 2011 roku, w 3-paku otrzymaliśmy pierwszy wariant z X-Force, w towarzystwie Wolverine’a i Warpath’a. Standardowy repaint. Ceny zaczynają się od 35 dolarów i jest to jakaś alternatywa dla czerwonej wersji. Jedyna różnica red vs grey to twarz – ta szara ma jakby grymas złości, w przeciwieństwie do czerwonej.

Marvel Universe Deadpool X-Force Marvel Universe Deadpool X-ForceWade otrzymał też swój comic-pack, z Taskmasterem. W zestawie 2 figurki + komiks. Znów nieco zmieniono wygląd, pracując nad rzeźbą. Co warte podkreślenia dodano: nowe dłonie, zrezygnowano z szelek przez pierś – w to miejsce nowe szelki na miecze, bez pochew. Patrząc z perspektywy filmu – dużo bardziej koresponduje z nowym wcieleniem Wade’a.

figurki_deadpool_vs_taskmaster_375_comicpack figurki_deadpool_vs_taskmaster_375_comicpack_2Kończąc wątek 3.75, w zeszłym roku tj. 2015, Hasbro znów namąciło z nazewnictwem i w ramach serii Marvel Infinite wypuściło ostatnią „brakującą” wersję kolorystyczną – niebieską. Ten sam moduł co w przypadku serii 'X-Men: Origins'. W zestawie: dwie katany, bazookę, nóż, laserowy pistolet i wymienną głowę. Spokojnie do upolowania za 15-20 USD, choć w Polsce na Allegro był dostępny za niecałe 60 PLN.

Reklama

Reklama
marvel_infinite_deadpool_box marvel_infinite_deadpool_2Marvel Legends

W 2010 roku, w serii MARVEL LEGENDS pojawił się nowy sculpt Deadpoola. Figurka miała ponad 20 punktów artykulacji, mierzyła ponad 7 cali. Pierwsza wersja pojawiła się w dwupaku z figurką Warpatha, zaś potem już osobno. Co ważne podkreślenia, przez kolejne lata fani mogli „przytulić ją” w trzech różnych wariantach kolorystycznych: czerwony, niebieski i X-Force (ten wyszedł w 2012 roku). W skład każdego zestawu dorzucano: podstawkę, dwie katany, pistolet oraz karabin M16 z logiem (tylko w przypadku czerwonej wersji). Rozpiętość cenowa jest duża i wiadomym jest że czerwone są najdroższe. Najniższe ceny jakie widziałem zaczynają się od 100 dolarów za nowy egzemplarz (tu alternatywą jest bootleg do kupienia w Chinach po 25 dolarów). Szarego można dostać w cenie 50 dolarów wzwyż, zaś niebieskiego najtaniej widziałem za 20 dolarów. Wersje z Warpathem są zdecydowanie dużo droższe, od 200 USD.

EDIT: Hasbro właśnie wrzuciło fotkę nowego Deadpoola, który będzie dostępny w serii Marvel Legends już tej jesieni.

Deadpool hasbro 2015Superhero Mashers

W tym samym roku pojawiły się figurki z serii HERO MASHERS. Bardziej zabawka niż figurka kolekcjonerska, ale ludzie zbierają rzeczy różne :). Pomysł na serię całkiem prosty. Dostajemy figurkę z możliwością jej rozczłonkowania i wymieszania części z innymi postaciami. Głowa Spider-Mana? Proszę bardzo. Nogi od Hulka – nie ma problemu. Wszystko zestandaryzowane niczym LEGO. Mashersy zazwyczaj mierzą około 6 cali . W zestawie: dwie katany, wielka bazooka oraz shuriken. Jako dodatkowe akcesorium w pudełku łapa Venoma. Rozbieżność cenowa jest znaczna, można znaleźć okazję zarówno za 20 dolarów jak i dużo droższe.

marvel_superhero_mashers_deadpoolFunko POP

Czas na masowo produkowane figurki Deadpool z serii POP! od firmy Funko, które zyskują coraz większą popularność w naszym kraju (również przez dostępność w rodzimych e-sklepach). Większość z nich kosztuje od 40 złotych wzwyż, zwykle nie przekraczając 70 złotych (są wyjątki w postaci limitowanych zestawów, konwencyjnych itp.). Brak w nich rozbudowanej artykulacji. Pierwszego Wade’a wydano w 2013 roku. Ów wariant został wydany w tradycyjnym czerwonym kolorze, a także w wersji niebieskiej oraz X-Force. Niebieski model chodzi nieco drożej, bowiem trzeba wyrzucić na niego około 70 złotych. Warto zaznaczyć, że wersje czerwone i X-Force mają jeszcze wariant bez maski. To wciąż zapewne nie są wszystkie, ponieważ wersji wydanych z okazji eventów takich jak Comic-Con jest mnóstwo i generalnie są ciężkie do zliczenia, dlatego ograniczyłem się do tych najbardziej dostępnych.

W 2015 roku, wydane zostały trzy nowe zestawy. Standardowa i ekskluzywna wersja „Deadpool’s Chimichanga Truck” oraz X-Force (wersja z czerwonym autem dostępna na New York Comic Con i X-Force dostępna na San Diego Comic Con). Różni się od poprzednika tym, że zamiast broni trzyma w dłoni chimichangę i można ją wsadzić przez szyberdach do auta. Cena zwykłej wersji to około 125 złotych, pozostałe oscylują w granicach 50-60 dolarów.

Na ten miesiąc zapowiedziano kolejne odsłony Deadpoola od POP! Dwa nowe warianty będą kosztować niecałe 10 dolarów i można je obejrzeć poniżej:

Funko Deadpool 2016 wariant Funko Deadpool 2016Warto zaznaczyć, że oferta POP stale rośnie, starałem się zaprezentować te najbardziej popularne, które warto postawić u siebie na półce.

LEGO

Pewnie część z Was kojarzy np. gry LEGO SUPER HEROES, gdzie dostępni są zarówno bohaterowie Marvela jak i DC. Deadpool również doczekał się mini figurki, aczkolwiek dostępna jedna wersja – w dość drogim – zestawie numer 6866.

Deadpool lego original 6866a samodzielnie prezentuje się tak

Deadpool lego originalW tym miejscu należy wspomnieć, że w sieci natraficie na masę bootlegów, także u nas na Allegro (najczęściej oferta z wysyłką z Chin). Jeśli komuś nie zależy na oryginale lub chce inne wersje kolorystyczne, kosztują kilkanaście złotych sztuka. Oryginalny Deadpool kosztuje nawet 40 USD! Jak widzicie oryginał ma „czystą klatę” bez szelek oraz inną wielkość „oczu” – łatwo po tym rozróżnić. Poniżej filmik prezentujący bodaj wszystkie wersje.

Diamond Select Toys

Od Diamond Select, pod szyldem Marvel Select, wyszły dwie figurki Deadpool. Seria charakteryzuje się nieco większymi wymiarami (7 do 9 cali) i znacznie słabszą artykulacją w porównaniu z Marvel Legends od Hasbro. Wersja z maską jest często pierwszą figurką Deadpoola po jaką sięga nowicjusz budując kolekcję. Mierzący 20 centymetrów Wade Wilson trafia do nas w dużym pudełku, gdzie dostajemy: bazę w postaci podłogi i skrawka kamiennego / obitego muru. Ponadto: dwa pistolety, dwie katany, dwa sztylety i bliżej nieokreślony karabin. Jak wspomniałem, ten Deadpool wyszedł w dwóch wariantach – z maską i bez. Pierwszy jest ogólnodostępny wszędzie za cenę minimum 130 złotych. Drugi wariant, bez maski, jest obecnie rarytasem na rynku kolekcjonerskim i kosztuje minimum 150 dolarów.

diamond_select_deadpool_2 diamond_select_deadpool_unmaskedDiamond Select Toys na ten rok zapowiada zestaw inspirowany latami 70. Deadpool trochę niczym Ken od Mattel – zdatny do przebierania. W komplecie: trzy wymienne głowy, pakiet dłoni, noże do rzucania, parę pistoletów oraz katan i wszystko inne, bez czego nie może się obejść. Figurka mierzy 8 cali, cena ma oscylować w granicach 80$. Będzie to limitowana seria 3000 sztuk, zatem jeśli ktoś szuka pomysłu na lokatę kapitału i zakup ciekawej wersji Najemnika, niech rozważy zakup. Za 10-20 lat pewnie zwróci się ze sporą nawiązką.

diamond_select_deadpool_retro_zestawNa ten rok zapowiedziano również zupełnie nową statuę od Diamond Select Toys. Mowa o 9-calowej Lady Deadpool z serii Femme Fatales. Póki co wiadomo jedynie tyle, że będzie dostępna w trzecim kwartale 2016 roku, za cenę około 50 dolarów.

Diamond Select Lady Deadpool

Diamond Select – Minimates

Kończąc wątek Diamond Select, przegląd raczej mało znanej serii MINIMATES. Wyglądają dość specyficznie, wykonane są z plastiku. Deadpool doczekał się kilku zestawów, prezentujemy je poniżej. Ceny zróżnicowane, od 10 USD do kilkudziesięciu za konwencyjne zestawy / figurki.

ARTFX+ Kotobukiya

Przechodząc do statuetek, na pierwszy ogień idzie japońska Kotobukiya. Owa firma słynie z doskonałej jakości produktów, inspirowanych postaciami z m.in. DC Comics, Marvela, Image, gier komputerowych.  Opisywane poniżej produkty są statuetkami, toteż nie posiadają żadnych punktów ruchu.

W 2010 roku połakomiono się, by zrobić pierwszą statuę Deadpoola o wysokości około 30 centymetrów. Mowa tu o Fine Art Statue. Deadpool w tym zestawie posiada wymienne ramię – jedno z kataną, drugie z karabinem maszynowym. Ponadto do zestawu dostajemy bazę pod figurkę. Za granicą chodzą po 500 dolarów, do tego dochodzą koszta wysyłki. W efekcie to „bardzo droga impreza”, nawet w stosunku do niesamowitego końcowego efektu. W Polsce jedna osoba miała tą figurkę i chciała za nią 1200 złotych, czyli 50% mniej niż nówka sztuka.

Figurka Deadpool – Marvel Now!

Na szczęście, na kieszeń przeciętnego zjadacza chleba, też się coś znajdzie. W 2015 roku zaprezentowano statuę Deadpoola inspirowaną niebywale popularną serią Marvel NOW! Mały posążek mierzy około 16 cm wysokości. W zestawie dostajemy metalową podstawkę, na której można swobodnie postawić naszego antyherosa (posiada magnesy wbudowane w buty ). Oprócz tego, w pudełku znajduje się jeszcze dodatkowa katana, wymienna dłoń, a także coś nieoczekiwanego. Mowa tu o tabliczce, na której mogliśmy napisać zmywalnym markerem dowolnie wybraną frazę (np. Deadpool Polska rządzi!). Kosztuje obecnie około 215 złotych i jest w miarę łatwa do dostania. Oczywiście wydano ją w trzech wariantach: podstawowy czerwony, standardowo Uncanny X-Force oraz druga tzw. 'Chimichanga Version', o której za chwilę…

kotobukiya_deadpool_with_sign kotobukiya_deadpool_with_sign_x-forceJakiś czas później, po premierze zobrazowanych wyżej wersji, do sieci trafiła zapowiedź Deadpoola w wersji „Chimichanga”, jako exclusive dla San Diego Comic Conu. Nie różniła się zbyt wiele od pierwowzoru – poza podstawką, która zamiast prezentować logo najemnika z niewyparzoną gębą, prezentowała… placek Taco. Zestaw zawierał małą figurkę (a w zasadzie głowę) Headpoola (Deadpool z uniwersum „Marvel Zombies”) oraz w dłoni, zamiast tabliczki, Wade trzymał Chimichangę. Dodatkową różnicą od oryginału było to, że Wade miał odsłoniętą połowę twarzy, napakowaną jedzeniem.

Firma zdecydowała, że nie spocznie na laurach i już na marzec 2016 zapowiedziano kolejną statuetkę. Tym razem będzie to Lady Deadpool. Jak podają źródła, zestaw z Wandą Wilson zawiera dodatkowe: głowę na podmiankę, dłoń oraz własną bazę / podstawkę. Szacowana cena w naszym kraju to około 350 złotych.

Sideshow Collectibles / Hot Toys

Zdecydowałem się umieścić obu gigantów sceny figurkowej w jednej sekcji. Oferują stosunkowo niedużo Deadpoola. Zacznijmy od Hot Toysa, której Deadpoolowy debiut dopiero przed nami, bo w sierpniu tego roku. Z okazji premiery filmu zostanie wypuszczona figurka w skali 1:6 (około 30 cm wysokości), inspirowana charakteryzacją ze srebrnego ekranu. Paczka zawiera: bazę, parę katan i spluw, shurikeny, nożyk, kilkanaście wymiennych dłoni oraz kilka wymiennych par oczu (generalnie standard jak przy każdym Hot Toysie. Standardowa jest również cena: około 250 USD.

Warto zaznaczyć, że oprócz powyższego Hot Toys szykuje się żeby wydać swojego Deadpoola z serii Cosbaby. Ta mała figureczka z rodzaju Bobble Head będzie mierzyć 3.75 cala, a kosztować ma w granicach 20-30 USD (estymacja w oparciu o inne Cosbaby).

hot_toys_cosbaby_deadpool_2

hot_toys_cosbaby_deadpool

Deadpool Premium Format od Sideshow

Sideshow Collectibles już w 2012 roku wydało 20″ calową statuę Deadpoola z serii PREMIUM FORMAT. Niebywała statua, jedyna w swoim rodzaju, w limitowanej ilości 1250 sztuk, kosztowała 350 dolarów na starcie. W skład zestawu wchodziły: dwie wymienne głowy, dwie dłonie oraz baza. Odwzorowanie szczegółów było porażające, zaś sam set szybko stał się białym krukiem. Obecnie osiąga zawrotne ceny w serwisach aukcyjnych, rzędu około 1 000 dolarów i wyżej. Na tej liście jest umieszczony raczej jako ciekawostka, niż jako realna opcja zakupu, dla niezaznajomionych. No chyba, że wygraliście w Lotto… Warto zaznaczyć, że ten model wyszedł później również w formie X-Force, jednak nie zawierał on większości gadżetów jakie posiadał oryginał (m.in. dodatkowej głowy). Jest on także wykupiony, acz osiąga znacznie niższe ceny na serwisach aukcyjnych – około 600-700 dolarów.

W 2014 roku zapowiedziano, że Sideshow pójdzie innym torem i tym razem wyda figurkę (nie statuę) Deadpoola. Trafiła do sprzedaży w ubiegłym roku. Uwierzcie mi, było na co czekać! 30 centymetrowy Wade Wilson przychodził w ekskluzywnym opakowaniu, w którym oprócz figurki Deadpool, mogliśmy znaleźć dwie głowy (jedna inspirowana starym Wilsonem, a druga nowym), kilkanaście wymiennych dłoni, dwie katany, dwa pistolety, komplet pochewek, dwa granaty, nóż wraz z pochewką, karabin z celownikiem, bazę, dwie chmurki i komplet stickerów zawierających zwroty jakimi posługuje się Deadpool oraz (w wersji ekskluzywnej) głowę Headpoola. Komplet kosztował około 250 dolarów i szybko się rozchodzi także możliwe, że wkrótce stanie się białym krukiem.

Gentle Giant LTD

Istnieje jeszcze jedna firma, nawiązującymi do postaci Deadpoola. Mowa tu o Gentle Giant, często pomijanej z racji wysokich cen produktów. Specjalizują się przede wszystkim w popiersiach, głowach i statuach bohaterów.

Zacznijmy od jednego z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych gadżetów z ich oferty. Mowa tu o podstawce na akcesoria biurowe w kształcie głowy Deadpoola. Mierzy około 6″ i wyprodukowano jedynie 1 050 sztuk. Ceny na aukcjach zaczynają się od 250 dolarów za sztukę. Warto zaznaczyć, że stand wyszedł również w wariancie X-Force.

gentle_giant_organizergentle_giant_organizer_x-force

Statuy

Drugi ciekawy produkt w ofercie to Deadpool wraz ze swoim słynnym skuterkiem. Statuetka mierzy 10″ i jest prawdopodobnie jedną z najrzadszych – jedynie 400 sztuk na cały świat. W zestawie, oprócz statuetki, znajdziemy oddzielnie skuterek z podstawką oraz wielki karabin o nazwie „Solution”. Ceny na aukcjach osiągają astronomiczne kwoty. Jeden jedyny egzemplarz jaki teraz widzę, kosztuje 1650 dolarów + koszty wysyłki.

gentle_giant_statuaSuper drogie propozycje mamy za sobą. Wróćmy do bardziej przyziemnych cen, jeśli w ogóle da radę tak określić produkty Gentle Giant :). W 2013 roku wyszedł set o nazwie „Deadpool Corps”. Limitowany do 630 egzemplarzy, zawierał popiersia w skali 1:6 takich postaci jak Squirrelpool, Dogpool, Kidpool i Headpool. W porównaniu z innymi produktami tego producenta, omawiany zestaw jest względnie tani, do nabycia od 150 dolarów. Warto zaznaczyć, że oferowano również popiersie Lady Deadpool o wielkości 7 cali. Wiadomo mi tyle, że miała ona wymienną głowę. Niestety trudno estymować ile trzeba zapłacić – obecnie brak ofert na rynku.

Gentle Giant Deadpool CorpsPrzedostatnią wartą zainteresowania rzeczą, jest popiersie Deadpoola w wariantach X-Force i zwykłej. Mierzy podobnie jak Lady Deadpool, trochę ponad 7 cali i miało uzupełniać wcześniej opisany zestaw. Popiersie jest dostępne na eBay’u w cenie 200 dolarów za wariant X-Force i około 300 za standardowy.

Gentle Giant Deadpool Bust X-Force Gentle Giant Deadpool BustOstatnią, choć znacznie odbiegającą gatunkowo, figurką Deadpoola od „łagodnego giganta” jest exclusive z SDCC z 2015 roku. Mówimy tu o Deadpool Jumbo Gentle Giant. Szczerze? Poza faktem, że to jest rarytas nic niezwyczajnego. Wysokość 12″, jakościowo to niczym stare ToyBiz. Cena całkowicie niewspółmierna do produktu = koszt od 100 USD.

gentle_giant_sdcc_deadpool_4Inne tj. interesujące bootlegi i Hollywood Colle

Omówię tu jedną firmę-widmo, dwa bootlegi i dwie 'świnki skarbonki' bliżej nieokreślonych firm, które mogą stanowić interesującą alternatywę dla kogoś, kto nie ma żadnej figurki Deadpool.

Niewiele wiem na temat firmy Hollywood Colle poza tym, że była odpowiedzialna za produkcję figurek do gry „Marvel Vs. Capcom 3”, w której występował nasz ulubiony bohater. W 2014 roku firma wypuściła dwupak „Dante vs. Deadpool”, gdzie gadający najemnik był w zamyśle przedstawiony jako godny przeciwnik syna Spardy – Dantego, znanego z serii gier i mang pt. Devil May Cry. Statuetki w skali 1:4 i mierzą po 50 centymetrów. Cena to około 500 dolarów za komplet.

Deadpool Marvel vs CapcomWychodząc całkowicie poza licencjonowane produkty Marvela, rzućmy okiem na naprawdę godną figurkę. Nasi koledzy ze Wschodu lubią robić różne, dziwne rzeczy z figurkami. Prym w tej dziedzinie wiodą dwie figurki.

Pierwszą jest Deadpool firmy Fire Toy (myślę, że dostrzegacie w tym nawiązanie do pewnej firmy) rzekomo sygnowanej przez MARVEL, w praktyce nie mającej nic wspólnego z wydawnictwem. Mierzący 25 centymetrów podrobiony Merc jest niesamowicie dobrze zrobiony. Ludzie zachwalają oryginalny, unikalny sculpt. W zestawie dwa pistolety, dwie katany, nóż i kilka dłoni. Zakładam, że miała być to tańsza alternatywa dla Sideshow Collectibles i Hot Toys. Sprzedaje się na tyle dobrze, że wyszła jeszcze w dwóch innych wariantach, czyli X-Force oraz … złotej, do czegokolwiek miało by to nie nawiązywać. Obecnie jej cena oscyluje w granicach 400 złotych.

Kolejna oferta to statua z obrazka poniżej, bliżej nieokreślonej firmy. Mierzący 14 centymetrów Wade Wilson wyraźnie inspirowany swoją inkarnacją z gry Little Big Planet. W zestawie wraz z podstawką. Zakres ruchu umożliwia obracania jedynie głowy o 360*, zatem podobnie jak przy FUNKO. Na serwisach aukcyjnych od 15 USD.

deadpool_little_big_planet

W czym odkładać na to wszystko – Skarbonka 😉

Ostatnią rzeczą jaką Wam przybliżę są… skarbonki Deadpoola. Nie ma co się długo rozwodzić – spełniają swoją rolę :). W przypadku tej pierwszej, w kształcie popiersia Deadpoola, kolory są nieco słabe. Przy odrobinie szczęścia i umiejętności malarskich można jej nadać nieco charakteru. Obie mierzą około 18 centymetrów i są w podobnej cenie, czyli 25 dolarów. Warto zaznaczyć, że skarbonka w kształcie głowy Deadpoola wyszła także w wariancie X-Force.

Deadpool Bank BustDeadpool Bank headI to by było na tyle jeśli idzie o statuetki i figurki Deadpool. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam nieco w doborze idealnej figurki gadającego najemnika, odpowiedniej do potrzeb i zasobności portfela. Po więcej informacji na temat Deadpoola zapraszamy na www.deadpool.pl, zaś po najświeższe newsy w kwestii figurek zapraszam na na portal, na którym właśnie jesteście. Polajkujcie oba, nie będą Wam newsy uciekać ;).

Autor: Michał 'Zilla' Olesiński – www.deadpool.pl

Korekta: Elżbieta Lach & GuMIŚ.


Jeśli natomiast nie lubicie czytać, a wolicie słuchać. Odsyłamy do ciekawego przeglądu autorstwa naszego kolegi 805K1’ego.

Reklama

Reklama