Figurki DC Comics w skali 4″

Panuje powszechne przekonanie, że fani DC Comics, czyli Batmana, Supermana, Arrowa czy Jokera są skazani głównie na 6″. Innymi słowy chcąc zrobić małą konfrontację Marvel vs DC trzeba skupić się na Legendsach. Jako zatwardziały fan 3 3/4″ – 4″ postanowiłem z ciekawości trochę pogrzebać po sieci i nie wygląda to tak tragicznie :)!

Reklama

Reklama
DC Comics Multiverse

Reklama

Pierwsze na co człowiek natrafi to oczywiście seria Multiverse, w skali 4″. Postaci jest sporo, ale artykulacja może zniechęcić. Sam mam kilka, ale szału nie ma. Recenzję Batmana z tej serii znajdziecie na naszej stronie w tym miejscu. Jak dla mnie ta seria w porównaniu nawet z Marvel Universe czy G.I. Joe wypada blado przez lipne stawy w biodrach. Przypominają mi polskie podróbki Joesów z lat 90. Do tego niektóre figurki mają dość dziwną rzeźbę, jakby knock offy czy nawet bootlegi. Cena? Luzem można dorwać od 5 USD, zapakowane od 9-10 USD w górę. Najdroższa jest bodaj Harley – 20-25 USD (chyba najlepsza z całej serii). Dwupaki po 20 USD i więcej. Oczywiście ceny w oparciu o eBay.com.

No dobra, ale kogo więcej można uświadczyć? Jak dla mnie całkiem niezła pakę czołowych postaci z DC. Zobaczcie sami.

dc comics multiverse azrael dc comics 4 inch bane dc comics 4 inch batman 99 dc comics multiverse batman dc comics 4 inch batman bruce wayne dc comics 4 inch batman clayface dc comics 4 inch batman salomon grundy dc comics 4 inch black mask dc comics 4 inch catwoman superman dc comics 4 inch deadshot dc comics multiverse harley dc comics 4 inch hush dc comics multiverse joker dc comics 4 inch knight dc comics 4 inch mr freeze dc comics 4 inch nightwing killer croc dc comics 4 inch pinguin dc comics 4 inch redhood dc comics 4 inch robin dc comics 4 inch scarecrow dc comics 4 inch superman vintage dc comics 4 inch two faces dc comics 4 inch zodGdybym osobiście miał wybierać do kolekcji, wskazałbym na:

  • Harley Quinn
  • Scarecrow
  • Two-face
  • Pinquin
  • Knigh
  • Catwoman

Pozostałe jako dupy nie urywają, a najgorzej wygląda chyba Deadshot – jakby ktoś go na siłę upasł…

Injustice

Jak zapewne dostrzegliście, kilku głównych bohaterów nie ma. No i tutaj miła niespodzianka: seria Injustice. Trafiłem na nią przypadkiem, przy okazji wyprzedaży na DarkToySide.com. Składa się z szeregu dwupaków:

injustice dc comics injustice dc comics injustice dc comics injustice dc comics injustice dc comics injustice dc comics injustice dc comics injustice dc comicsNajgorsze, że cena za Deathstroke i Arrow przekracza 30 USD :/. Pozostałe można zdobyć do 20 USD. Dużo bardziej podoba mi się kształt bioder – widać postęp. Jak wygląda pudełko?

injustice boxNiestety w Polsce nie ma szansy na dostanie tego, a szkoda. Jakby nie patrzeć Worner Bros zaczął budować swoje kinowe uniwersum i od przyszłego roku coraz więcej filmów z tej stajni trafi na ekrany. Stąd popularność tych postaci – nie tylko Batmana czy Supermana – będzie rosnąć. Już dziś sporo osób przecież ogląda Arrow i Flash, kojarząc tym samym sporą część tych postaci. Brakuje jedynie Atoma.

Reasumując: jeśli ktoś podobnie jak ja pała miłością głównie do 4″ (z tolerancją cal na +/-), ma już G.I. Joe i Marvele, a chciałby również DC Comics – jest nadzieja! Wprawdzie DC stawia na 6″, ale ci mniejsi bracia wcale nie wyglądają tak tragicznie – a paleta bohaterów też spora. Cóż, chyba trzeba rozszerzyć listę wydatków :).

Reklama

Reklama