Figurka Ant-Man, przegląd Maniaków

Ant-Man już w kinach. Kogo zafascynowała ta postać z Kinowego Uniwersum Marvela i chciałby wzbogacić kolekcję o figurkę Ant-Man, ruszamy z przeglądem rynku. Skupiamy się na tych najbardziej powszechnych i oryginalnych (czyli bez bootlegów), nie wyłączając jednak edycji specjalnych, np. SDCC. Druga uwaga – nie uwzględniamy pozostałych alter-ego Hanka Pyma, czyli: Giant-Mana, Goliatha czy Yellowjacketa. Figurka Ant-Man i tylko Ant-Man. Co ciekawego można przytulić?

Reklama

Reklama
ToyBiz

Reklama

Wprawdzie wpis nie będzie ukazywał figurki jak historycznie wychodziła na rynek, ale zaczynamy od ToyBiza. Co ciekawe, ToyBiz w latach 90. wypuścił setki figurek Marvela, od X-Menów, przez Avengersów do Spider-Mana, z ich wrogami włącznie, ale wśród tychże nie znalazł się Ant-Man w ogóle! Trochę dziwne zważywszy na jego znaczenie dla świata Marvela. Jeśli zatem ktoś lubi figurki z lat 90., Ant-Mana nie uświadczy.

figurka ant-man toybiz animated

Historycznie pierwsza ukazała się figurka z serii Animated, którą możecie obejrzeć na obrazku poniżej. Wysokość 5,5″. Osoby słabo obeznane w temacie (jak np. ja), gdyby znalazły pudełko z figurkami, pewnie nawet nie skojarzyłyby go z postacią człowieka mrówki. W zestawie zdejmowany hełm oraz pojazd z micro-antmanem.

Marvel Legends Ant-Man

Ostatnio skala 6″ czyli Marvel Legends jest bodaj najbardziej popularna i tutaj oferta jest ciekawa. Zarówno Ant-Man w klasycznym czerwonym stroju jak i nowoczesna wersja w ciemnych kolorach. Rzućmy zatem okiem.

ToyBiz

Ponownie ToyBiz, bowiem w 2006 roku wydano w końcu coś ciekawego. Wydany w ramach serii „Goliath” czyli z częścią pozwalającą wraz z 8 innymi złożyć rzeczonego Goliata. Czerwony strój, niebieskie gacie, rękawice i buty. Klasyka z komiksów. Do tego zdejmowany hełm. ant-man comics vintagePoniżej figurka Ant-Man z 2000 roku, od ToyBiz z Marvel Legends.

figurka ant-man toybiz ant-man toybiz ant-man toybiz

Reklama

Reklama
Hasbro

Drugą opcją, bardziej współczesną i filmową zarazem, oferuje nam Hasbro. Pochodzi ze świeżej serii Marvel Infinite, z zestawu z Ultronem do złożenia. Zestaw zróżnicowany. Obok samej figurki (tym razem opcja tylko z hełmem), są dwie micro-figurki: Ant-Mana oraz Yellowjacketa (raczej słabej jakości, należy traktować jako dodatek). Do tego Antek (latająca mrówka), na którym swobodnie można posadzić micro-Ant-Mana. Generalnie figurka odwzorowuje filmową postać, gdyby nie głowa. Niepotrzebnie odkryto mu część twarzy – konkretnie usta. Zobaczcie plakat i porównanie z figurką.

ant-man plakat z filmufigurka ant-man marvel legendsant-man yellowjacket Wygląda jakby skrzyżowanie Robocopa z figurką Ant-Mana :/. Oczywiście jest to próba nawiązania do pierwotnego konceptu hełmu tej postaci (gdzie faktycznie część twarzy nie była zakryta), ale według mnie to chybiony pomysł. Poza tym wszystko jak klasyczne Marvel Legends: staw motylkowy, spora artykulacja. Tym samym fani Marvela mogą zaopatrzyć się w klasykę od ToyBiz, a lubiący MCU filmową wersję.

figurka ant-man marvel legends

Co ciekawe, w Walgreenie jest wersja w odmiennych kolorach, ale bez dodatków. Mimo tego jest 2 lub nawet 3 razy droższa niż podstawowy Ant-Man. Trzeba przyznać, wygląda mroczniej.

ant-man wallgreen

Marvel Infinite | 3 3/4″

Moja ulubiona seria :). Tutaj również Hasbro ma zróżnicowaną ofertę: klasyczną wersję jak i filmową. Można nawet rzecz, że ta druga jest bardziej wypasiona – za sprawą Antoniego. Po kolei.

Klasyka

W tym zestawie mamy czerwono-czarny kostium z micro-figurką (dla porządku rzeczy dodam, że była dostępna wcześniej z Yellowjacketem z tej samej serii). Artykulacja nie powala, ale tragedii też nie ma – zginane ręce, nogi, obracana głowa. Ta figurka Ant-Man stoi u mnie na półce i prezentuje się dobrze pośród innych członków Avengers. Mały Ant-Man też daje radę – oczywiście bez jakiejkolwiek artykulacji, bowiem to zwykły odlew. Porównując jednak micro-figurkę z zestawu Legends oraz opisywaną, ta druga wypada lepiej (nie wygląda jak słaby odpad z chińskiej fabryki). Postać ma bardziej regularną budowę, trafniej dobrane kolory.

ant-man marvel infinite box zoom figurka ant-man marvel infinite

Kinowa wersja

Tutaj właściwie to zestaw figurka + pojazd :). Przyznam szczerze porwał mnie ten koncept i zamówiłem go. Obecnie jest gdzieś nad oceanem Atlantyckim – postaram się zrobi reckę jak tylko go otrzymam. Generalnie ta wersja Ant-Mana to zmniejszenie tej z Marvel Legends. Jedynie hełm wydaje się lepiej dopasowany, bez otworu na usta.

figurka ant-man 2015 ant-man movie with ant loose ant-man movie on ant

Artykulacja mrówki wydaje się w miarę rozbudowana – wszystkie 6 nóżek można rozstawiać w poziomie jak i nieco w pionie. Więcej będę w stanie stwierdzić, gdy figurka dotrze do mnie. Dla zainteresowanych ceną, ów zestaw można dorwać w cenie figurki Marvel Legends.

SDCC 2015

ant-man sdcc exclusive

Dla porządku wspomnę jeszcze o ekskluzywnym wydaniu całej serii wcieleń Ant-Mana, gdzie można dorwać 5 figurek. Mowa oczywiście o tegorocznym pudełku z SDCC. Fotka niżej, a więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem – opis figurek Marvela z SDCC.

Marvel Select

Wreszcie coś dla fanów czegoś innego niż zabawki: figurka Ant-Man od Diamond Select. Ze względu na wielość dużo lepiej odwzorowano rysy twarzy jak i kostium. Figurka posiada osobno hełm oraz mniejszą wersją Ant-Mana. Do tego kilka wymiennych dłoni. Pierwsze sztuki krążą już po eBayu.

ant-man diamond marvel select box figurka ant-man diamond marvel selectMarvel Super Hero Mashers

Finalnie ostatni element, czyli wersja typowo dla dzieci. Ant-Man z Marvel Super Hero Mashers, czyli takiego Build A Figure w nowoczesnym wydaniu, dawniej byśmy nazwali: składaki. Dwie mróweczki oraz Ant-Man do rozłożenia i wymieszania z innymi częściami. Dzięki temu można zrobić Spider-Ant-Mana dla przykładu :). Do tego głowa Hulka? Proszę bardzo. Przedmiot typowo dla dzieci, ale może ktoś szuka ciekawego prezentu lub jest fanem tejże serii :).

figurka ant-man super hero mashers

Reklama

Reklama