Festiwal Pyrkon 2022 – co znajdziecie na tegorocznej wystawie?

pyrkon 2022 transformers wystawa figurek

Temat przewodni na festiwal – nostalgia lat 2000!

Tak jak obiecaliśmy wrzucamy rozpiskę naszej wystawy na Festiwal Fantastyki Pyrkon. Krótko i treściwie, czyli tak jak tygryski lubią najbardziej. Co w tym roku możecie obejrzeć na stoisku Maniaków Figurek?

Reklama

Reklama
Transformers

Transformery są co Pyrkon głównym tematem na stoisku. Tegoroczna wystawa także zakłada rozległą wystawę Robotów z Cybertronu. Znajdziecie sporo potężnych figów z Trylogii Unicrona. Fani Animated z 2008 będą mogli obejrzeć ich ulubione postacie w figurkowej formie. W tym roku obchodzimy też 15 rocznicę pierwszego Hollywoodzkiego filmu Transformers! Z tej okazji przygotowaliśmy display poświęcony zabawkom i postaciom z Transformers 2007. Na stoisku znajdziecie także liczne dioramy oraz dzięki uprzejmości Hasbro Polska najnowsze wydania m.in. Transformers Legacy!

pyrkon 2022 wystawa figurek transformers

LEGO Bionicle

Przyjaciele… wysłuchajcie raz jeszcze legendy Bionicle! Maniacy Figurek chętnie ją Wam opowiedzą. Towarzyszyć im będą oczywiście odważni Toa, mroczny Makuta i inne słynne postacie z Biologicznej Kroniki. Waszym oczom ukażą się jedne z najrzadszych i największych zestawów LEGO Bionicle. Liczymy, że będziecie mogli z zachwytem oglądać nasze zbiory i wykrzykiwać “Miałem tego czerwonego!”

pyrkon wystawa figurek LEGO bionicle

Mecha oraz Super Robo

Znajdzie się też coś dla fanów Mecha Anime, a dokładniej gatunku super robo! Nasze roboty muszą być odważne, szerokie, magiczne i oczywiście duże. Pokażemy w tym roku majestatyczne figurki z Sagi Brave. Waszym oczom ukaże się także Król Odważnych – GaoGaiGar w wielu wcieleniach. A dla tych, którzy obejrzeli SSSS.Gridman lub SSSS.Dynazenon przygotowaliśmy na tegoroczny festiwal premium modele z obu serii.

Gundam Kimaris Vidar Galeon pyrkon

Reklama

Reklama
Star Wars

Moc jest jak co roku z nami! Figurki z Gwiezdnych Wojen także były dużą części naszego diplayu na poprzednich Pyrkonach. W tym roku mamy przyjemność zaprezentować parę ładnych modeli Black Series oraz dzięki uprzejmości Hasbro Polska nowe modele z Black Label.

pyrkon star wars wystawa figurek

Gundam

Bardzo popularne w Polsce stało się składanie Gunpla. Trend dotarł także do nas i jako miłośnicy serii mamy dla Was najbardziej znane modele mechów z Mobile Suit Gundam. Wraz ze sklepem Plastiq zorganizowaliśmy rozległą wystawę Gundamowych modeli, a w wyznaczonej strefie będziecie mieli szansę przetestować figurki akcji z serii Infinity!

gundam pyrkon wystawa figurek

Power Rangers

Go, go, Power Rangers! Megazordy też są obowiązkową pozycją na wystawie Maniaków. Przygotowaliśmy dla Was ogromne modele z SPD, Dino Thunder czy też Mighty Morphin, ale oprócz zordów nie może też zabraknąć figurek samych Rangerów. Uwagę przykuwać będą również propy i akcesoria z seriali, których używali nasi bohaterowie.

power rangers wystawa figurek pyrkon

Naruto, Onepiece, Dragon Ball i inne anime

Na stoisku znajdą coś dla siebie fani anime. Serie takie jak Naruto, Onepiece czy Dragonball kształtowały dzieciństwo niejednego z nas. Możecie obejrzeć swoje ulubione postacie w figurkowej formie, a dzięki sklepowi Plastiq zobaczycie też oryginalne statuetki Banpresto.

pyrkon dragon ball wystawa figurek

Pokémon

Co mają ze sobą wspólnego kolekcjonerzy i trenerzy Pokemon? Kierują się mottem “Złap je wszystkie”! Pokemaniacy będą mogli zobaczyć ostateczne formy starterów w premium wydaniu. Wasze oczy ucieszą także liczne minifigurki i najnowsze zabawki z serii Pokemon.

pokemon pyrkon wystawa figurek

Bakugan

“Bakugan, bitwa!” Ten zwrot wykrzykiwał zapewne każdy z nas turlając plastikowe kulki na Kartę Otwarcia. Specjalnie dla miłośników tej serii mamy największe figurki Bakugan jakie wydano. A jeśli tęsknicie za bakuganowymi bitwami lub nie mieliście nigdy szansy w żadnej uczestniczyć to mamy dobrą wiadomość! Codziennie organizujemy rozgrywki Bakugan w naszej strefie gier i paneli! Na festiwal mamy przygotowane zestawy do grania, ale możecie śmiało pochwalić się swoją kolekcją i zmierzyć się nią z przeciwnikiem.

bakugan pyrkon wystawa figurek

B-daman

Wielu z nas pamięta śmieszne robociki strzelające kuleczkami. To właśnie B-damany i tak się składa, że posiadamy pokaźne zbiory tych figurek. Oprócz wystawy modeli będzie także możliwość zagrania na arenie B-daman!

b-daman wystawa figurek pyrkon

Druk 3D oraz customy

Druk 3D to technologia, która w ostatnich latach rozwinęła się z prędkością światła. Znalazła ona także swoje użycie w świecie figurek. Zaprezentujemy wiele modeli zaprojektowanych i wydrukowanych przez fanów serii Transformers. Nie może też zabraknąć customowych, ręcznie malowanych figurek. To wszystko od Printformers, Sickofyou, Gladky’s Workshop i Toras Workshop!

druk 3d wystawa pyrkon drukowanie figurek

Zaciekawiło was coś? Bardzo dobrze, wpadajcie obejrzeć co dokładnie wstawiliśmy do kloszy. A jak czegoś nie znacie to śmiało zapytajcie kogoś ze stoiska i wszystkiego się dowiecie! Do zobaczenia w 15-stce!

Reklama

Reklama