Fans Toys Quietus / Transformers Masterpiece Cyclonus – koniec FT?

Reklama

Reklama
Fans Toys Quietus / Transformers Masterpiece Cyclonus

Po dłuższej przerwie wracam do Was z kolejną recenzją spod znaku nieoficjalnych Transformerów z górnej półki. Tym razem opowiem Wam o jednym z moich ostatnich zakupów. Fans Toys Quietus czyli nieoficjalny Transformers Masterpiece Cyclonus to już drugi z heroldów Unicrona wydanych przez tę firmę. Pierwotnie miał zostać wydany przez Perfect Fusion, czyli córkę Fans Toys. Ostatecznie popularność postaci przeważyła szalę i model powstał jako kolejne wydanie głównej linii. Jakiś czas temu pokazywałem Wam recenzję najlepszego w mojej opinii modelu wydanego przez tę firmę i jednocześnie pierwszego z tworów Unicrona – Sovereigna czyli Galvatrona. Czy Quietus to godny następca tej figurki? Czy może podręcznikowy przykład problemów tej firmy?

Przekonajmy się!

Wideorecenzja

Reklama

Cyclonus z pierwszej generacji to główny przyboczny Galvatrona – przywódcy Decepticonów po filmie Transformers The Movie. Cyclonus powstał jako zreformatowane przez Unicrona zwłoki jednego z martwych Decepticonów. Narodził się w jednym celu – aby wesprzeć Galvatrona w zdobyciu Matrycy Przywództwa. Do dziś fani spierają się o to czy Cyclonus powstał z Bombshella czy Skywarpa, jak również kim jest tajemniczy Armada. Tak, dobrze widzicie – ten drugi Cyclonus z kadru filmu.

Fans Toys Quietus

Cyclonus od samego początku był szczególnie lojalny Galvatronowi, nawet gdy ten stracił rozum po śmierci Unicrona. W trzecim sezonie serialu przyjął na siebie rolę głównego przeciwnika dowódcy Autobotów – Rodimusa Prime’a. Muszę przyznać, że zawsze lubiłem ich jako oponentów. Fans Toys Quietus czerpie właśnie ze wzoru G1. Musi też walczyć z silną konkurencją w postaci X-Transbots Eligosa czyli kolejnej interpretacji Cyclonusa w skali Masterpiece. Jak mu to wyszło? Zapraszam do recenzji!

 

Jak zawsze dziękuję Wam oglądanie moich materiałów i mam nadzieję, że ta recenzja sprawiła Wam sporo radości. Jeśli film Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej materiałów na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych filmach na kanale.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych filmów!

Reklama

Reklama