Evolution of Zaku VII: High Grade MS-06 Zaku II (Thunderbolt Sector)

MS-06 Zaku II
Reklama

Reklama
 MS-06 Zaku II (Thunderbolt Sector)

Reklama
Frakcja: Zeon
Znani piloci: Daryl Lorenz, Sean Mitadera
Ta specyficzna wersja Zaku służyła pod koniec wojny Jednorocznej dywizji ” Living Dead”, której zadaniem była ochrona sektora Thunderbolt, pełnego szczątków kolonii Side 4, okrętów i innego kosmicznego śmiecia. Wykorzystywane były głównie do obsługi ogromnych dział, stanowiących gniazda snajperów. Dywizja „Living Dead” składała się z niepełnosprawnych żołnierzy, którzy podczas innych operacji tracili kończyny, żołnierze ci wykorzystują specjalne protezy, a dane z ich używania trafiają do naukowców, którzy opracowują nowe MSy. Zaku w wersji dla sektora Thunderbolt cechuje długa żywotność. MSy te przebywają w przestrzeni bardzo długo, bez konieczności uzupełniania paliwa, rotacyjni są jedynie piloci.

Korpus wraz z kroczem i plecakiem

MS-06 Zaku II Składanie tego HG bardzo przypominało mi High Mobility type, tyle, że było więcej części i sukienka jest inna, bo wystarczy jedno cięcie, aby przednie płyty pancerza uniezależnić od siebie. Zaskoczyła mnie też konieczność natychmiastowego podłączenia krocza z korpusem, no i ta masa naklejek, są one w porządku, nie mniej te złote na plecaku nieco trącą taniością i starością,  w jakieś tam przyszłości postaram się je wymienić na tusz z markerów. Zawiodłem się na co na dyszach na plecaku, bo po cichu liczyłem, że będą złote. Nie były, ale na szczęście mam markery.

Głowa

Głowa jest dokładnie taka sama jak w innych HG Zaku, oczywiście nie w szczegółach. Naklejka oka jest nieco inna (błyszcząca a nie matowa), mamy grubsze kable i nos. No i najważniejsze: Nie mamy wersji hełmu dla dowódcy, za to otrzymujemy na tym co mamy więcej szczegółów.
Reklama

Reklama
Ręce

 
Tutaj też mamy sporo subtelnych różnic między wersją z Thunderbolta a regularnymi Zaku II. Przede wszyskim więcej naklejek i tarcza z większą ilością szczegółów. Również i tu stawy jakby mają dodatkową osłonę, co powoduje, że cały model wygląda jakby był bardziej przypakowany.

Nogi

Nogi to kontynuacja subtelnych różnic, tutaj budowa w zasadzie całkowicie była tożsama z takim Zaku F2, dostaliśmy tylko inne kable, które w przeciwieństwie do pozostałych HG nie siedzą luźno, a sztywno trzymają się w swoich gniazdach. Rzeźba również jest trochę inna, masywniejsza, no i trza było powalczyć z 8 złotymi naklejkami, które dla odmiany tutaj wyglądają bardzo dobrze i nie widzę potrzeby ich wymiany na marker. 

Uzbrojenie 

Nie zgadniecie co napiszę: „Subtelne różnice”? Jasne, że tak. Bazooka, prezentuje się rewelacyjnie, dostała też parę dodatkowych naklejek i aby współgrała z resztą maszyny domalowałem jej końcówkę na kolor złoty. Karabin z kolei jest nieco masywniejszy niż jego odpowiednik z klasycznych linii, ale wciąż ma tą beznadziejną drugą rączkę (tutaj jednak oryginalny HG wciąż jest niedościgniony). Niestety Heat hawk tutaj też jest nieco przymały.

Tuż przed złożeniem 

I po złożeniu A tu po uzbrojeniuKilka zdjęć gotowego modelu

At the bottom of Byston Well

 

Reklama

Reklama