Evolution of Zaku VI: High Grade MS-06F2 Zaku II F2 Type

MS-06F2 Zaku II F2 Type
Frakcja: Principality of Zeon
 Znani piloci: Neuen Bitter, Apolly Bay, Roberto 
Zaku II F2 wszedł do służby w połowie 0079 roku. Jest to zmodernizowany i ulepszony Zaku II, który zaczynał być przestarzały i aż nad to odstawał od swoich kuzynów z serii Dom i Gelgoog. Zaku II F2 jest od swojego pierwowzoru lepiej opancerzony, dysponuje wydajniejszym reaktorem a przy tym jest zwrotniejszy i lżejszy. Zaku II F2 po wojnie jednorocznej kontynuował swoją służbę w różnych Zeonowych ruchach takich jak Zeon Mars, Flota Delaza i Zeon Axis, również Federacja korzystała z nich po wojnie.
 
Zawartość pudełka
 
Korpus
Powrót do bardziej skomplikowanych elementów, chociaż korpus i tu nie jest jakoś zbytnio rozbudowany, jak zwykle trzeba było czyścić płyty pancerza, aby wszystko ładnie się połączyło.
Krocze
Krocze budowało się szybko, chociaż same płyty mnie zaskoczyły gniazdami na nieużywane wyposażenie, do tego plecak z małymi silnikami, które poruszają się w naprawdę fajny sposób. Problemu tu nie ma, trzeba tylko pamiętać o PC, który pozwala na dołączenie nóg. Denerwujące za to były kable z jednego plastycznego kawałka plastiku. Nie jestem fanem zginania takich elementów, bo zawsze boje się, że się zerwie.
Głowa
No wreszczcie! W końcu nie muszę być zawiedzony głową kolejnego cyklopa. Znów mam ruchome oko, co bardzo mnie cieszy. Do tego trzy wersje „czoła”, a ja jak zwykle zdecydowałem się na wersje commander.


Ręce
 Naprawdę budowa nowgo HG zaraz po antykach z początku lat 90tych, daje spore pojęcie jak to wszystko ewolułowało. Koniec pustych przestrzeni. Stabilniejsze i bardziej skomplikowane stawy. A same ręce składało się prosto i przyjemnie.
Nogi
Najbardziej skomplikowany etap budowy i dwa denerwujące elementy, tak jest, znów chodzi o kable, które poprzez sposób ich montowania, wydają się siedzieć bardzo luźno, co nie specjalnie mi się podoba, chociaż do efektu końcowego nie można się przyczepić.
Przed złożeniem
I po złożeniu
Uzbrojenie 
MMP-78 120mm Machine Gun
MMP-80/90mm Ver.8 Machine Gun
Heat Hawk
3-tube Missile Pod
Sporo uzbrojenia, bardzo mi się podoba ten nowy karabin Zaku, ma taki jakby bardziej nowoczesny design, no i nawiązuje do War in Pocket. Zabrakło w sumie Bazooki, ale tak naprawdę potrzebna w ogóle nie jest.
Gotowy model wraz z wyposażeniem i dodatkowmi częściami
A tu po upiększeniu
Podsumowanie 
To zabawne, żę wciąż nie mam podstawowego Zaku II, bo ten model to kolejna jego przeróbka, tylko tym razem jest ona niewielka, jak w końcu i kupie zwykłego Zaku II będę mógł zobaczyć czym się obie wersje tej legendy różnią.
 A sam model? Niezwykle mi się podoba, przede wszystkim świetne uzbrojenie, którym Zaku bezproblemu sobie radzi, co pozwala na wiele pomysłów na wypozowanie modelu. Jedynym problemem jest Heat Hawk, który w swoim gnieździe siedzi bardzo luźno i łatwo wypada, a szkoda, bo zawsze jest fajnie jak MS może dzierżyć na sobie wszystko co ma na wyposażeniu. Do tego sporo naklejek decalowych pozwalających na fajne upiększenie i spersonalizowanie modelu. Sam Design też jest świetny,  przede wszystkim doskonałe PROPORCJE, które nadają MSowi sporo dynamizmu, no i to jeden z Gundamowych  szlagierów ;).
Zdjęcia gotowego modelu

Bonjorno!!!
(Jeszcze parę nawiązań do Turn A i mam gratisowego Paulanera xD)

Widok z przodu.

 Z tyłu.

Z Heat Hawk.

Wyrzutnie rakiet na nogi.

Z klasycznym MMP-78 120mm Machine Gun.

Z  MMP-80/90mm Ver.8 machine gun

Zdjęcia Porównawcze 

 

Do klasy MG.

Do klasy HG.

Do marek Habro.

At the bottom of Byston Well

Reklama

Reklama