Egipski Wojownik od LEGO
Chciałbym Wam przedstawić coś co również zwie się figurką, lecz inną niż większość przedstawianych na tej stronie. Mimo to w Polsce istnieje bardzo liczna grupa maniaków zbierających te małe plastikowe ludziki od LEGO.
Reklama
Czym są minifigurki od LEGO
Collectible Minifigures to wydawana od kilku lat seria figurek. Co roku pojawiają się trzy nowe komplety po 16 figurek. Do tej pory było ich 13 i 3 serie tematyczne: olimpijska, bazująca na filmie LEGO PRZYGODA oraz przedstawiająca postacie z serialu The Simpsons. W tym roku pojawią się jeszcze dwie tematyczne: Simpsons 2 i Halloween.
Egipski Wojownik
Rok wydania: 2015
Numer katalogowy: 71008
Ilość różnych figurek w serii: 16
Cena 1 saszetki: około 12 zł
Ilość saszetek w jednym kartonie: 60
Spośród minifigurek szczególnie uwielbiam postacie historyczne. Mają tym większą wartość, że są rozpoznawalne i ciekawe nawet dla osób, które klockami się nie interesują. LEGO nie stworzyło do tej pory żadnej serii w której takie figurki zagrzałyby miejsce i nie wiadomo kiedy to nastąpi. A wartość takich figurek może z upływem lat gwałtownie wzrosnąć.
Dzisiaj przedstawię Wam Egipcjanina. Do tej pory w saszetkach można było znaleźć 3 postacie związane z krajem leżącym nad Nilem. Były to: Faraon, Kleopatra i Mumia. Na powyższym zdjęciu brakuje jedynie Faraona.
W skład figurki wchodzi 6 elementów (+ podstawka). Zupełnie nowe wzory to tarcza i nakrycie głowy. Miecz, choć mało popularny, pojawił się już w serii Pharaon’s Quest. Tors figurki po obu stronach ma taki sam nadruk (wcześniej się z tym nie spotkałem). Nogi nadrukowane są na bokach (z tyłu tradycyjnie- nie). Na tarczy widnieje prosty wzór, symbolizujący Słońce, oświetlające piramidę.
Jeżeli chodzi o to jakie miejsce w egipskiej hierarchii zajmował bohater recenzji to zapewne był to żołnierz/strażnik (wskazuje na to tarcza i miecz).
Na powyższym zdjęciu znajduje się porównanie 9 różnych kształtów tarcz od Lego. Istnieje jeszcze kilka innych.
A tutaj egipska gromadka na tle piramidy.
Powyżej Egipcjanin w towarzystwie 3 innych figurek z tej serii: kosmity, kowboja oraz króla.
Podsumowując minifigurki kolekcjonerskie Lego są bardzo różnorodnym zbiorem, w którym każdy może znaleźć coś związanego z jego zainteresowaniami. W dzisiejszych czasach nie trzeba kupować drogich zestawów, aby mieć dopracowaną figurkę. Jeżeli chodzi o jakość to mi ona nie przeszkadza, jednak pojawiają się głosy, że figurki odstają jakością od tych z zestawów (czasami można natrafić na pęknięcia, przebarwienia, luźne elementy, czy różnice w odcieniach) . Za to nadruki są na najwyższym poziomie.
Jak zdobyć mieszkańca z nad Nilu, bądź inną figurkę?
Minifigurki nie są oznakowane*. Kupujemy losową saszetkę (w paczce 60 figurek każdej jest od 5, 4 bądź 3 sztuki). Aby znaleźć konkretną należy, albo trochę wyczuć kształt elementu (uwaga: miecz Egipcjanina można pomylić z ostrzem goblina!) lub kupić już rozpakowaną figurkę (takie usługi oferują małe prywatne sklepy, nie sieciówki). Pracownicy dużych sklepów zwykle nie czepiają się osób macających saszetki (jednak pamiętajcie, żeby po znalezieniu figurek kulturalnie wyprostować wszystkie saszetki i elegancko rozwiesić) a ci z prywatnych sklepów często nawet pomagają w poszukiwaniach.
*z tyłu na dole saszetki są słabo widoczne kody kropkowe. To jaką postać oznaczają można znaleźć w Internecie. Jednak taka identyfikacja jest powolna i niepewna, poza tym istnieją różne warianty kropkowe dla tej samej figurki. Nie polecam. Zdaję sobie też sprawę, że nie każdy ma dobre czucie w palcach i może mieć problem ze znalezieniem upatrzonej postaci. Czasami szukanie trwa chwilę, a niekiedy bardzo długo.
Reklama