Custom – Cell Shaded Ultra Instinct Son Goku – Dragon Ball Super

Custom – Cell Shaded Ultra Instinct Son Goku

Reklama

Reklama
Dragon Ball Super

Dragon Ball to zdecydowanie jedno z najbardziej popularnych i wpływowych anime w historii gatunku. Mimo wielu lat na karku wciąż gromadzi wokół siebie całą masę oddanych fanów. Dzięki bardzo ciekawym bohaterom oraz historiom, seria wciąż przyciąga tak starszych jak i nowych Maniaków. Kilka lat temu przeżyliśmy ponowny rozkwit Dragon Balla, dzięki nowej animacji zatytułowanej „Dragon Ball Super”. Jeśli jeszcze nie znacie tego serialu czy też jego poprzednich odsłon – zdecydowanie polecam Wam nadrobić zaległości.

Opis modelu

Już od pewnego czasu chodziło mi po głowie przygarnięcie jakiegoś fajnego gadżetu z Dragon Balla. Master Grade Goku rozbudził moją sympatię do składanych modeli i nabrałem apetytu na coś więcej. Tak narodziła się idea kupienia kolejnego model kitu. Niestety fabryczna figurka Ultra Instinct Son Goku cierpi na absolutny brak farby. Właśnie dlatego postanowiłem coś z tym zrobić. W związku z tym po krótkiej przerwie wracam do Was z kolejnym customem! Tym razem postanowiłem zrobić coś nieco innego niż zwykle. Najpierw jednak kilka słów wstępu. Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatniej generacji serialowego Dragon Balla był turniej mocy.

Custom Ultra Instinct Son Goku

Podczas turnieju po raz pierwszy objawiła się nowa, najmocniejsza forma Goku czyli Ultra Instinct. Zainspirowany tym wydarzeniem postanowiłem przygotować własną wersję Ultra Instinct Son Goku, którego stworzyłem na bazie standardowego modelu do składania od Bandai, wydanego w ramach linii Figure Rise.

Custom Ultra Instinct Son Goku

Model został złożony ze standardowych wyprasek i solidnie dociążony, żeby nadać mu wrażenie figurki premium. Na dzień dzisiejszy figurka zwiększyła swoją masę niemal dwukrotnie i większość tej wagi została umieszczona w nogach, żeby jak najbardziej obniżyć środek ciężkości.

Kiedy model był już w jednym kawałku, wziąłem się za malowanie. Postanowiłem, że zamiast realizmu uderzę w mocno stylizowaną kreskę, bliską Cell shadingowi, który znamy z serialu. Zainspirowało mnie przede wszystkim pierwsze ujęcie Goku w tej formie, w której był oświetlony od spodu i właśnie na takim ujęciu bazuje ten model.

Custom Ultra Instinct Son Goku

Mam nadzieję, że figurka się Wam podoba. Jeśli macie jakieś pytania, zapraszam do sekcji komentarzy. Jak zawsze dziękuję Wam za oglądanie moich materiałów i mam nadzieję, że zobaczenie tego customu dostarczyło Wam sporo radości. Jeśli film i galeria Ci się spodobały będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej materiałów na temat figurek i nie tylko. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych filmach na kanale.

Reklama

Reklama