Gladky’s Workshop: Custom War Within Grimlock

Custom War Within Grimlock

Ponieważ dawno nie dodałem  zdjęć żadnego nowego customa, postanowiłem nieco odświeżyć temat, prezentując Wam zdjęcia wykonanego już ładnych parę lat temu Grimlocka, inspirowanego komiksową serią War Within.

Reklama

Reklama
Tryb robota

Grimlock (9)Bazą dla tego customa została figurka Marvel Transformers Crossovers Hulk. Górna partia tułowia była idealna dla Grimlocka. Niestety nogi okazały się wyraźnie zbyt krótkie i drobne. Z tego powodu zastąpiłem je nowymi kończynami, które pozyskałem od Animated Leader Megatrona.

r_hulk043 (Marvel Transformers Crossovers Hulk)

Grimlock (10)Grimlock otrzymał także nową głowę i naramienne działa/rury wydechowe. Działa zostały zamontowane na magnesach neodymowych, co z jednej strony zapewnia trwałe połączenie z możliwością obrotu, a z drugiej pozwala na odpięcie elementów i używanie ich jako broń.

Grimlock (2)Malowanie jest surowe i ascetyczne, co współgra z charakterem postaci.

Grimlock (1)Oczywiście Grimlock nie mógłby obejść się bez swojego klasycznego, czerwonego miecza. W związku z tym otrzymał pasujący do niego wariant tego uzbrojenia. Tryb robota został solidnie zmodyfikowany względem oryginału, ale uważam że zmiany te wyraźnie poprawiły wygląd figurki. Teraz proporcje są znacznie bliższe temu jak model powinien wyglądać, a nowa głowa, uzbrojenie i malowanie nie pozwalają pomylić figurki z żadną inną postacią.

Tryb pojazdu

reduced-matchulk-l(Marvel Transformers Crossovers Hulk)

Grimlock (5)W serii War Within trybem alternatywnym Grimlocka jest wymyślona przez twórców wariacja czołgu z ogromną wieżyczką i wielkimi rurami wydechowymi. Mój model nieco odstaje od pierwowzoru, ale myślę że całkiem nieźle zachowuje jego ducha.

Grimlock (3)Z tyłu udało się przemycić nieco charakterystycznej dla Grimlocka czerwieni i parę złotych akcentów.

Grimlock (6)Magnesy i liczne stawy w rurach pozwalają na dość swobodne pozowanie tych elementów i dopasowanie ich do własnych preferencji.

Grimlock (8)A dla fanów Diaclone Grimlock ma nawet dwa miniaturowe fotele dla pilotów:).

To już wszystko co miałem Wam dziś do pokazania. Mam nadzieję, że mój War Within Grimlock przypadł Wam do gustu. Jeżeli model Was zainteresował, podzielcie się swoją opinią w komentarzach:)

Grimlock (10)

Reklama

Reklama