Custom: Transformers War For Cybertron – Siege Skywarp

Custom – Transformers Siege Skywarp

Custom Siege Skywarp Gladky (5)

W ostatnim czasie mam chyba szczęście do customów, bo robię ich jakby więcej. Po Jazzie i Soundwave’ie ze Studio Series przyszła pora żeby sięgnąć po klasykę i wrzucić na warsztat coś co wszyscy znają – oto Siege Skywarp – Zapraszam do oglądania

Reklama

Reklama
Siege Skywarp – Wideoprezentacja

Na początek jak zawsze solidna porcja materiału w postaci wideoprezentacji gotowego modelu i migawek z jego powstawania.

Zwykle tworzę customy z myślą o sobie, ponieważ najczęściej powstają one na potrzeby mojej własnej kolekcji, ale tym razem postanowiłem zrobić coś nieco innego. Ponieważ Lemo wkręcił się ostatnio w Siege, a z kolei ja nie miałem za bardzo pomysłu, co podarować mu na urodziny, zrodziła się koncepcja żeby otrzymał ode mnie custom stworzony specjalnie z myślą o nim. Tak właśnie narodził się Transformers War For Cybertron Siege Skywarp. Model, który nie miał na celu kopiowania oryginalnej stylistyki, a zamiast tego chciałem stworzyć coś innego i unikatowego. Tym razem pociągnąłem battle damage i drobne niedoskonałości poziom wyżej, tworząc model, który wygląda jakby faktycznie miał za sobą lata wojny. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki cieniowanej powłoce, precyzyjnemu panel liningowi i masie przetarć oraz innych drobnych uszkodzeń, w tym osmolonym na niebiesko dyszom silników i gwintowanym lufom. Oczywiście całość została wzbogacona licznymi, malowanymi detalami. Żeby nieco odróżnić tego Skywarpa od innych, dodałem do niego mocne, miedziane akcenty. Tym sposobem model zyskał własną tożsamość. Na szczęście Lemowi spodobał się taki nieco inny styl i mam nadzieję, że figurka będzie mu długo służyć. 100 lat Lemo!

Siege Skywarp Zdjęcia

Tryb Pojazdu

Custom Siege Skywarp Gladky (6) Custom Siege Skywarp Gladky (6) Custom Siege Skywarp Gladky (6) Custom Siege Skywarp Gladky (6) Custom Siege Skywarp Gladky (6)

   Tryb pojazdu, który posiada Siege Skywarp to cybertroński tetrajet, nieco unowocześniony na potrzeby linii. Zależało mi, żeby tryb ten pozostał dość czysty i nie zawierał zbyt wielu ozdobników. Dlatego pozostawiłem go czarnego, a jedyny akcent kolorystyczny to fioletowe pasy i broń. Wnętrze kokpitu zostało pomalowane na srebrno, a cała powłoka jest cieniowana i ma przetarcia w strategicznych miejscach. Z tyłu widać już nieco więcej detali, ale wciąż są one dość stonowane.

Reklama

Reklama
Tryb Robota

Custom Siege Skywarp Gladky (6) Custom Siege Skywarp Gladky (6) Custom Siege Skywarp Gladky (6) Custom Siege Skywarp Gladky Custom Siege Skywarp Gladky Custom Siege Skywarp Gladky

  Tryb robota to natomiast już totalna jazda bez trzymanki. Po transformacji naszym oczom ukazują się liczne złote i miedziane akcenty, więcej fioletu oraz cała masa strategicznie rozmieszczonego battle damage. W rezultacie mocno zmienia się poczucie skali figurki, a dodatkowe detale nadają jej więcej realizmu. Trzymałem się dość blisko serialowej stylistyki z G1, ale pozwoliłem sobie na nieco swobody w jej interpretacji i myślę, że wyszło to modelowi na zdrowie.

Podobało się? Chcecie stworzyć podobny model? W takim razie mam coś dla Was! Niedawno rozpocząłem mój nowy cykl – poradnik customizera. Przy jego okazji zdradzę Wam techniki, których używam i przeprowadzę przez etapy powstawania moich customów. Pierwsze dwa odcinki już na Was czekają:

I to by było na tyle! Mam nadzieję, że oglądanie mojego nowego customa dało Wam co najmniej tyle frajdy co mnie dała jego budowa :). Myślę, że będzie świetnie prezentował się na naszej Pyrkonowej wystawie (o ile Lemo zgodzi się tam go dostarczyć :)).

Jak zawsze dziękuję Wam za oglądanie moich materiałów. Jeśli film Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej ciekawostek na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych filmach na kanale.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych filmów!

Reklama

Reklama