Custom: Transformers Studio Series ROTF Optimus – Aukcja Charytatywna

Custom – Transformers Studio Series ROTF Optimus

Dzisiejszy custom będzie wyjątkowy, bo nie dość że możesz stać się jego właścicielem to jeszcze przy okazji pomóc komuś, kto tego bardzo potrzebuje.

Custom Studio Series Optimus

Nasz fandomowy kolega – Dominik walczy z nieuleczalną chorobą – Mukowiscydozą. Szansą na pomoc jest nowy lek – Kaftrio. Ponieważ kosztuje fortunę, Dominik nie jest w stanie sam zgromadzić takiej kwoty, dlatego rozpoczął zbiórkę na swoje leczenie. Jeśli chcecie wesprzeć tę zbiórkę, możecie to zrobić tutaj.

Żeby pomóc Dominikowi w odzyskaniu zdrowia, postanowiłem stworzyć ten specjalny i jedyny w swoim rodzaju custom, wraz z unikatową, podświetlaną oddychającymi diodami dioramą zbudowaną wewnątrz klosza.

Zachęcam Was wszystkich do wsparcia zbiórki Dominika oraz wzięcia udziału w charytatywnej licytacji tego modelu, z której cała kwota zostanie przeznaczona na potrzeby leczenia Dominika. Pokażmy, że polski fandom Transformers ma serce!

Transformers Studio Series ROTF Optimus – Wideoprezentacja

Na początek jak zawsze solidna porcja materiału w postaci wideoprezentacji gotowego modelu.

Reklama

Reklama
Zdjęcia

Reklama

Tryb Pojazdu

Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22) Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22) Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22) Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22) Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22) Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22) Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22) Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22) Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22)Tryb pojazdu Studio Series Optimusa to ciężarówka, którą znamy z filmowych przygód Transformerów. Niestety oryginalny model sprawiał bardzo zabawkowe wrażenie, wiec musiałem nad nim trochę popracować. Pojawiła się solidna porcja drybrusha, dużo więcej płomieni, liczne malowane detale, talie jak małe lampki, miedziane obejmy czy mocno podrasowane płomienie. Pojawiły się też malowane felgi i przybrudzone błotem opony oraz całkowicie nowe malowanie siodła.

Porównania

Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22) Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22) Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22) Custom Studio Series Optimus Prime Gladky (22)

Dopiero gdy postawimy obie figurki obok siebie, widać jak bardzo mocno zmienił się wygląd całości po malowaniu

Reklama

Reklama
Tryb Robota

Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus

Tryb robota pokazuje kolejne nowe detale na modelu. Ponownie pojawiła się masa drybrusha oraz malowanych szczegółów, wliczając w to masę ręcznie malowanuch płomieni, przeprojektowaną klatkę piersiową i powszechnie widoczny battle damage. Podrasowane zostały także ostrza, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie.

Detale

Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus

I kolejny rzut oka na solidną porcję detali.

Porównania

Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus

Różnica w trybie pojazdu była bardzo widoczna, natomiast myślę że dopiero w trybie robota ujawnia się prawdziwa przepaść jaka dzieli modele i odróżnia zabawkę od prawdziwego eksponatu kolekcjonerskiego.

Bonus – minidiorama

Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus Custom Studio Series Optimus

A żeby dodać nieco więcej uroku temu customowi, przygotowałem dla niego specjalną oprawę. Ponieważ figurka wzorowana jest na scenie walki w lesie z drugiego filmu, dałem Optimusowi mały kawałek lasu. W zestawie z figurką znajduje się w pełni customowy klosz z metalową postawą i szklaną kopułą. wewnątrz znajduje się wykonane ręcznie i pomalowane drzewo oraz podłoże. W podstawie znalazły się także dwie oddychające diody led, zasilane bateriami, które podświetlają efekty wybuchów. Jeśli chcesz mieć więcej miejsca w kloszu, chmury dymu można zdemontować.

W zestawie z figurką znajduje się także oryginalne opakowanie, więc jeśli wolicie użyć kartonowej dioramy, również macie taką możliwość.

Aukcja Allegro tej figurki powinna być już online pod tym adresem. Macie 10 dni żeby zdobyć ten model, więc gorąco zachęcam do licytacji. Tak jak wspomniałem na początku, cały zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie dla Dominika. Powodzenia w licytowaniu!

Jak zawsze dziękuję Wam za oglądanie moich materiałów. Jeśli film Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej ciekawostek na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych filmach na kanale.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych filmów!

Reklama

Reklama