Custom: Transformers Studio Series G1 Jazz

Custom – Transformers Studio Series G1 Jazz

Custom Studio Series G1 Jazz

Mój ostatni custom – Studio Series Soundwave – spodobał się w fandomie tak bardzo, że postanowiłem znaleźć mu towarzystwo. Dlatego dziś mam dla Was kolejny model z linii studio series w swoich klasycznych kolorach. Oto Studio Series G1 Jazz. Zapraszam do oglądania

Reklama

Reklama




Studio Series G1 Jazz – Wideoprezentacja

Na początek solidna porcja materiału w postaci wideoprezentacji gotowego modelu i kilka migawek z jego powstawania.

Zdjęcia

Tryb Pojazdu

    Custom Studio Series G1 Jazz Custom Studio Series G1 Jazz Custom Studio Series G1 Jazz Jazz z kinowego debiutu w aktorskim filmie Transformers to Pontial Solstice. Co ciekawe, w czasie kręcenia filmu istniała tylko wersja z miękkim dachem, więc twórcy dodali mu hardtop, żeby nieco bardziej zbliżyć model do pierwowzoru. Niestety postanowili pozostawić go w nudnym, srebrnym kolorze, w którym wyglądał jak połowa robotów z filmów Baya. Na szczęście jego klasyczne wcielenie ma znacznie atrakcyjniejszą kolorystykę, z błękitno-czerwonymi pasami włącznie. Moje malowanie wzbogaciłem też o detale w kolorze gun-metal oraz perłową, białą powłokę.

Custom Studio Series G1 JazzDla porównania zdjęcia obok swoich klasyczych braci – Classics i Power of the Primes.

Reklama

Reklama




Tryb Robota Custom Studio Series G1 Jazz Custom Studio Series G1 Jazz Custom Studio Series G1 Jazz Custom Studio Series G1 Jazz Custom Studio Series G1 Jazz Custom Studio Series G1 Jazz Custom Studio Series G1 Jazz Custom Studio Series G1 Jazz Custom Studio Series G1 Jazz

  Tryb robota, podobnie jak tryb pojazdu, jest rozwinięciem koncepcji z G1. Malowanie nawiązuje do oryginalnego stylu ale pokusiłem się o nieco dodatkowych detali, które urozmaicają bryłę, w tym więcej czerni i gun-metalu.W analogiczny sposób pomalowałem też giwerę Jazza. Jazz jako zaprawiony wojak nie mógł wyglądać jakby dopiero co wyjechał z salonu. Dlatego otrzymał sporo mniejszych i większych uszkodzeń oraz nieco rys i drobnych ognisk korozji, które dodają mu charakteru. Przy okazji rozpiłowałem też dłoń figurki, żeby bardziej przypominała to co widzimy w filmie.

Podobało się? Chcecie stworzyć podobny model? W takim razie mam coś dla Was! Niedawno rozpocząłem mój nowy cykl – poradnik customizera. Przy jego okazji zdradzę Wam techniki, których używam i przeprowadzę przez etapy powstawania tego modelu. Pierwszy odcinek już na Was czeka:

I to by było na tyle! Mam nadzieję, że oglądanie mojego nowego customa dało Wam co najmniej tyle frajdy co mnie dała jego budowa :). Myślę, że będzie świetnie prezentował się na naszej Pyrkonowej wystawie. W tym roku się nie udało, ale z drugiej strony może dzięki temu w przyszłym będę Wam miał więcej do pokazania. Tak więc jeśli chcecie zobaczyć mojego customowego Jazza na żywo, koniecznie wpadnijcie na Pyrkon 2021!

Jak zawsze dziękuję Wam za oglądanie moich materiałów. Jeśli film Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej ciekawostek na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych filmach na kanale.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych filmów!

Reklama

Reklama