Custom – Transformers Rise of the Beasts Airazor (Studio Series)

Custom – Transformers Rise of the Beasts Airazor (Studio Series)

Dawno już nie wziąłem na warsztat żadnej figurki, więc pora coś z tym zrobić! Kiedy zobaczyłem Maximale z najnowszego filmu Transformers – Rise of the Beats, wiedziałem że będę chciał kupić i przemalować całą ekipę. W związku z tym zapraszam Was na premierę mojego najnowszego customa, którego uważni widzowie mogli już wyłapać przy okazji naszej wystawy na Pyrkonie. Oto Studio Series Airazor!

ROTB Airazor – Wideoprezentacja

Na początek tradycyjnie solidna porcja materiału w postaci wideoprezentacji gotowego projektu i kilka migawek z jego powstawania.

Reklama

Reklama
Zdjęcia

Reklama

Prace nad moim customem zacząłem sporo przed premierą filmu, więc na tym etapie miałem jedynie kilka migawek z trailerów jako punkt odniesienia. Nie przeszkadzało mi to jednak w stworzeniu własnej wizji postaci, inspirowanej trybem mechanicznego ptaka z filmu. Jednocześnie zależało mi na oddaniu kolorystyki postaci z oryginalnego serialu Beast Wars, co fani animacji powinni dość łatwo dostrzec, szczególnie w trybie robota. Zacznijmy jednak od trybu bestii!

Tryb Bestii

Chciałem aby moja Airazor z jednej strony nawiązywała kolorystyką do prawdziwego zwierzęcia, ale z drugiej podkreślała mechaniczny wygląd postaci. Właśnie dlatego dominującymi kolorami w trybie bestii są różne odcienie brązu, miedzi i szarości. Całość wzbogacona mocnym cieniowaniem i weatheringiem, wydetalowanymi piórami i masą delikatnych srebrnych, złotych, srebrnych i grafitowych detali, które przełamują całość.

Największy postęp możecie zobaczyć gdy porównamy model do kilku fabrycznych figurek.

Tryb Robota

W trybie robota wychodzi na jaw prawdziwa ilość detali jakie włożyłem w ten model. Ponieważ zależało mi, żeby Airazor wyglądała na nadgryzioną zębem czasu, dodałem gdzieniegdzie odrobinę rdzy i przytarć. W połączeniu z pełnym cieniowaniem i efektem świecących oczu oraz masą detali, model zdecydowanie pokazuje, że ma się czym pochwalić.

Zanim skończymy ten materiał jeszcze szybki rzut oka na porównania z innymi figurkami

Reklama

Reklama
Bazowa figurka

Na koniec kilka zdjęć fabrycznej Airazor, żebyście mieli z czym porównać mój custom:

Jak zawsze dziękuję Wam za oglądanie moich materiałów. Jeśli film Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej ciekawostek na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych filmach na kanale.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych filmów!

Reklama

Reklama