Gladky’s Workshop: Custom Transformers Prime Megatron

Minęło już trochę czasu odkąd pokazałem Wam ostatni z moich customów. Najwyższy czas nieco rozruszać temat i ponownie sięgnąć do Warsztatu Gladky’ego:)

Dziś mam dla Was moją interpretację Voyager Megatrona z serii Transformers Prime. Dla nie zaznajomionych z figurką poniżej załączam fotografię oryginału:

tfpr05

O ile podobała mi się bryła modelu oraz bardzo dobrze wyglądające i pokrywające większość figurki miniaturowe przetłoczenia, o tyle morze szarego plastiku dość mocno mnie zniechęcało i poważnie odstawało od serialowego oryginału.

                 Właśnie dlatego postanowiłem dość poważnie przerobić mój egzemplarz tak, aby wreszcie stał się godnym swojego imienia:).

DSC_2258_DxO

DSC_2289_DxOMegatron został dokładnie oczyszczony, rozłożony na części i pomalowany płynnym chromem. Na jakość takiego malowania składa się bardzo wiele czynników, ale myślę że w tym przypadku efekt końcowy mówi sam za siebie.

DSC_2267_DxOWarstwa chromu jest bardzo cienka, co zmniejsza ryzyko ocierania się o siebie części oraz pozwala na zachowanie subtelnych detali, choćby takich jak powyższe logo Decepticonów.

DSC_2276_DxO

DSC_2392Przed położeniem chromu Megatron otrzymał jeszcze fioletowe, metaliczne akcenty i pokrywającą je solidną warstwę błyszczącego lakieru bezbarwnego.

DSC_2288_DxODSC_2381_DxOTył figurki w całej swojej błyszczącej okazałości.

DSC_2402_DxODSC_2284_DxOPrzy okazji malowania fioletowych elementów dodałem także kilka kropli czarnej farby, którą podkreśliłem krawędzie.

DSC_2260_DxOKolejną modyfikacją, której dokonałem w tym modelu, było przebudowanie działa. Otrzymało ono dwie dodatkowe diody wewnątrz konstrukcji, które oświetlają lufę. Modyfikacja umożliwia działanie fabrycznego gimmicku z otwieranym ostrzem.

 DSC_2269Oczywiście Megatron zachował pełnię swojej artykulacji i może pokazać Optimusowi kto tu rządzi:).

DSC_2291_DxOFigurka pozostała także w pełni transformowalna i myślę że ten tryb także sporo zyskał dzięki nowym kolorom.

DSC_2396_DxODla zainteresowanych porównaniami przesyłam zdjęcie obok mojego nemesis Prime’a, którego pokazywałem Wam jakiś czas temu.

A kiedy nadchodzi zmrok…

DSC_2238_DxOMegatron otrzymał zestaw czterech diod LED (po jednej w przedramionach, klatce piersiowej i głowie), które pozwalają mu pokazać w ciemności cały swój potencjał.

DSC_2234_DxOAby jeszcze bardziej zwiększyć efekt wydrążyłem we wszystkich pomalowanych (fabrycznie półprzezroczystych) elementach energonowe „żyły”, przez które przedostaje się światło. To nadaje figurce jeszcze bardziej mroczny charakter.

DSC_2249_DxOPo zgaszaniu światła dużo lepiej widać także modyfikację działa.

 DSC_2373_DxOTo już wszystko co miałem Wam dziś do pokazania. Dziękuję za uwagę i jak zawsze zapraszam do oglądania, komentowania i zadawania pytań.

Reklama

Reklama