Gladky’s Workshop: Custom Micro Dinobots – Swoop

customowy kwiecieńPora na kolejny artykuł Customowego Kwietnia! Od jakiegoś czasu pracuję nad pewnym małym dużym projektem. Pomyślałem, że fajnie by było zrobić grupkę kieszonkowych dinobotów, utrzymanych w klimatach pogranicza Transformers Prime i filmowej serii. Na moje szczęście jakiś czas temu Hasbro wydało malutkiego Abominusa w ramach Transformers Prime Beast Humters i to właśnie Abominus został bazą dla moich dinków.

Ostatnim razem pokazałem Wam moją interpretację Grimlocka. Dziś zobaczycie kolejnego z Dinobotów – Swoopa!

Micro Swoop

windrazor

Bazą dla tego customa został Transformers Prime Beast Hunters Windrazor. Mold ma kilka poważnych różnic w stosunku do modelu Swoopa z G1 ale myślę, że będzie dobrze współgrał z tą postacią i ładnie wpisywał się w stylistykę micro dinobotów.

Reklama

Reklama
Tryb Dinozaura

Swoop

Podobnie jak w przypadku Grima tutaj także rozpocząłem od pomalowania modelu podkładem i solidnej warstwy drybrusha.

Swoop (2)

Aby zachować spójność z Grimlockiem pozostawiłem nieco czarnych powierzchni z dodatkowymi przetarciami. Dzięki temu uzyskałem efekt battle damage, który prezentuje się bardzo dobrze na tak małych figurkach. Podoba mi się ten nieco bardziej zadziorny tryb dinozaura.

Tryb Robota

Swoop (3)

W trybie robota zachowałem rozstawienie kolorów zbliżone do tego co znamy z pierwszej generacji Transformers.

Swoop (4)

Z tyłu model także prezentuje się naprawdę dobrze, nawet mimo swoich niewielkich rozmiarów. Wbrew pozorom Hasbro upchnęło całkiem sporo detali na takiej małej powierzchni.

Swoop (5)

Dla przełamania monotonii kolorów dodałem nieco błękitu, złota i czerwieni. Im dłużej pracowałem nad tym modelem tym bardziej zacząłem się zastanawiać czemu nie wydano go w formie takiego repaintu. Przecież dostaliśmy już Grimlocka na jednym z moldów.

Swoop (6)

Konstrukcja figurki umożliwiła Swoopowi zajęcie pozy a’la Dracula. Przy okazji możecie lepiej zobaczyć kilka detali, które umieściłem na skrzydłach.

Swoop (7)

Swoop nie ma też żadnych problemów z udawaniem legendarnego Batmana w interpretacji Michaela Keatona. Podobnie jak w przypadku Grimlocka, ten custom także otrzymał błyszczący bezbarwny lakier na złotych elementach. Dzięki temu bardziej odróżniają się od reszty figurki.

Swoop (8)

Pora porównać mojego Swoopa z jego dużym bratem. W tej roli Fans Toys Soar.

Swoop (9)

Dopiero kiedy postawimy ich obok siebie widać jak niewielką figurką jest mój custom Swoop. Muszę przyznać, że ten mold bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Jeszcze bardziej zaskoczyło mnie jak zgrabnie wpisał się w rolę dinobota.

To już wszystko co miałem Wam dziś do pokazania. Dziękuję za uwagę i jak zawsze zapraszam do oglądania, komentowania i zadawania pytań i zapraszam do dalszego śledzenia customowego kwietnia.

Reklama

Reklama