Gladky’s Workshop: Custom Transformers Masterpiece Shockwave

Custom Transformers Masterpiece Shockwave

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece ShockwaveDziś zaprezentuję Wam mój tajny projekt, nad którym pracowałem od ostatniego Pyrkonu – Custom Transformers Masterpiece Shockwave. Podczas imprezy Tenkarlos spytał mnie czy mógłbym mu pomóc w ulepszeniu Masterpiece Shockwave’a’ którego jakiś czas temu kupił. A ponieważ lubię wyzwania i byłem ciekaw ile da się wyciągnąć z tego mouldu – nie mogłem przejść obojętnie obok takiego customa.

Reklama

Reklama
Wideoprezentacja

Reklama

Na początek jak zwykle mam dla Was wideoprezentację, która pokazuje jak customizowany Transformers Masterpiece Shockwave prezentuje się przed i po modyfikacjach.

Fotogaleria

Nie będę tu wklejał zdjęć z prac nad modelem. Jeżeli jesteście ich ciekawi zapraszam do zobaczenia filmu powyżej, w którym umieściłem także ich krótki pokaz.

Tryb alternatywny

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (1)Tryb alternatywny Shockwave’a obył się bez poważniejszych zmian w swojej budowie. Jak jednak możecie zauważyć, otrzymał zupełnie nowe malowanie. Pierwotnym założeniem było stworzenie figurki, która będzie wyglądała jak wersja premium oryginału – w całości pomalowana i polakierowana.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (2)Ponieważ fabryczny fiolet był zbyt delikatny i nie oddawał charakteru Shockwave’a, został zastąpiony nowym, ciemniejszym i mocno metalizowanym odcieniem.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (4)Elementy wykonane z szarego plastiku zostały pomalowane na jasno srebrny kolor, który dopełnia wybraną paletę. Udało mi się także przemycić kilka subtelnych detali, takich jak wypełnienia w srebrnym elemencie pod pachą. Następnie cała figurka została polakierowana na połysk.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (3)Drobne detale takie jak pegi i wewnętrzne powierzchnie stawów pozostały niepomalowane, aby zmniejszyć ryzyko ścierania się farby podczas użytkowania modelu.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (6)Największą wadą na jaką cierpiał Transformers Masterpiece Shockwave w tym trybie był otwór w rękojeści. Na szczęście dzięki nowej konstrukcji stóp, o której napiszę niżej, udało mi się go zakamuflować.

Reklama

Reklama
Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (5)Tryb Robota

Tryb robota Masterpiece Shockwave’a został zmodyfikowany w oparciu o założenia podobne do trybu alternatywnego. Model miał wyglądać jak fabryczna figurka wyższej klasy i odznaczać się bardzo równym i dokładnym malowaniem.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (15)Przejdźmy do tego co chcecie zobaczyć – zmian jakie wykonałem w figurce.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (11)Jednym z najpoważniejszych zarzutów Tenkarlosa wobec Shocka były jego stopy. Fabrycznie są bardzo wąskie i za niskie, przez co Transformers Masterpiece Shockwave cierpi na brak wzrostu i sprawia wrażenie zbyt szczupłego. Dlatego na potrzeby tego customa zaprojektowałem zupełnie nowe stopy, które mają ruchomy obcas i w trybie robota rozsuwają się do szerokości podobnej do ud figurki. Dzięki temu proporcje od razu zdają się bardziej naturalne. Oczywiście stopy są w pełni transformowalne. Wymieniłem także sprężyny stawu zębatkowego na delikatniejsze, żeby nie obciążały za mocno nowej konstrukcji.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (12)Ponieważ pomalowanie figurki na jeden kolor groziłoby wrażeniem bardzo dużej monotonii całości, wszystkie linie panelowe posiadają delikatny, nieco ciemniejszy obrys, który nadaje figurce bardziej przestrzenną bryłę.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (14)Plecy także czekały duże zmiany. Co ciekawe pomalowane zostały nawet dłonie. Tenkarlos był zadowolony z ich koloru i nie chciał ich przemalowywać, więc zaproponowałem bezbarwny lakier perłowy na wierzch. Dzięki temu unikniemy wrażenia gołego plastiku przy lakierowanych panelach.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (13)Ponieważ figurka nie została zaprojektowana z myślą o dodatkowej warstwie farby, przed przystąpieniem do malowania poświęciłem bardzo dużo czasu na poprawienie wszystkich tolerancji tak, aby zminimalizować ryzyko obcierania się lakieru podczas pozowania i transformacji.

Akcesoria

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (17)Przy projekcie takim jak Masterpiece Shockwave nie mogło zabraknąć malowanych akcesoriów. Na początek mały pistolet Shocka, który jest wierną kopią starszego brata.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (26)Pomalowane zostały także wszystkie nieprzezroczyste dłonie i fabryczne stopy, które wciąż można zamontować na miejscu nowych elementów.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (27)Farba skapnęła także na plecak/podstawkę.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (16)Na koniec postawiłem kropkę nad „i” w postaci nowych znaków frakcyjnych, które mniej odróżniają się od bryły niż fabryczne i wyglądają bardziej naturalnie. Logotypy te przygotował dla mnie Lemo, za co mu w tym miejscu bardzo dziękuję.

Porównania

Przekonajmy się jak nowe wcielenie Shockwave’a poradzi sobie na tle innych figurek.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (20)Na początek Masterpiece Soundblaster. Trzeba przyznać, że po dodaniu nowych stóp skaluje się z nim znacznie lepiej. Do tego dzięki nowej farbie przestał wyglądać jak biedniejszy kuzyn.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (23)następny w kolejce jest Apollyon od X-Transbots.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (22)I jeszcze jedno ujęcie całej trójki.

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (18)Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (19)Na koniec bonus w postaci porównania z Cloud-9 Quakeblastem. Myślę, że tym razem Masterpiece wypada znacznie bardziej atrakcyjnie niż przy okazji recenzji. A jaka jest Wasza opinia?

Podsumowanie

Gladky's Workshop Custom Transformers Masterpiece Shockwave (24)Fabryczny Masterpiece Shockwave był figurką niepozbawioną wad. Największą z nich jest w mojej opinii cena, która była bardzo wysoka w stosunku do tego co dostawaliśmy w zamian. Brak farby, proporcje stóp i tych brakujących kilka milimetrów wzrostu dość mocno psuło moje odczucia. Kiedy jednak na spokojnie usiadłem do Shocka, zmodyfikowałem mu stopy, zwiększyłem wysokość o jakieś 3 mm i na koniec przemalowałem całość to model zaczął wreszcie wyglądać tak jak powinien od samego początku i pewnie w takim wariancie byłbym bardziej skory do kupna. Gdybym customizował swój egzemplarz pewnie skusiłbym się na więcej odstępstw od oryginału i malowanych detali. Jednak ta figurka miała wciąż pozostawać bliska temu czym było oryginalne wydanie i bardziej wyeksponować i dopasować je do nowych standardów linii Masterpiece. Myślę, że wykonane modyfikacje znakomicie sprawdziły się w tej roli.

Jeżeli macie jeszcze jakieś wątpliwości sami oceńcie jak zmienił się Shockwave od czasu recenzji:

A kiedy już skończycie nie zapomnijcie zajrzeć na mój kanał gdzie znajdziecie więcej materiałów na temat figurek. Zapraszam też do jego subskrybowania.

 Jak zawsze dziękuję za uwagę i zachęcam do oglądania, komentowania i zadawania pytań.

Reklama

Reklama