Custom: Transformers IDW Rotorstorm

Custom – Transformers IDW Rotorstorm

Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm

Ponieważ już dawno nie było na kanale nowego customa, dzisiaj będzie konkretnie. Jeśli śledzicie nasze podcasty, pewnie pamiętacie ten poświęcony drukowi 3d. Przy jego okazji dołączył do nas SickOfYou, znany także w fandomie jako Sid. Sid ma na swoim koncie kilka bardzo imponujących projektów. jednym z ostatnich jest jego autorska wizja Rotorstorma insporowanego komiksami IDW. Miałem zaszczyt i przyjemnośc testować jeden z egezmplarzy, podarowany mi przez Sida i przy tej okazji także pokusiłem się o jego solidną customizację, żeby zobaczyć co można z niego wyciągnąć

Reklama

Reklama
IDW Rotorstorm (designed by SickOfYou / custom by Gladky) – Wideoprezentacja

Na początek solidna porcja materiału w postaci wideoprezentacji gotowego modelu.

Rotorstorm – kilka słów o samym projekcie

Zanim przejdę do konkretów, warto zaznaczyć że jest to już drugi, a jeśli chcemy być dokładniejsi to nawet trzeci projekt Rotorstorma. Po kicie poświęconym odbudowie oryginalnego wydania, przygotował także zestaw do konwersji dla modelu Warbotrona, który nawet kiedyś recenzowałem. Jeśli interesuje Was ten temat odsyłam do filmu.

Wspominam o tej dwójce, ponieważ ten model totalnie dystansuje swoich poprzedników. Nowy Rotorstorm od Sida to w całości zaprojektowana od zera konstrukcja z własną, bardzo sprytną inżynierią i masą świetnych pomysłów, których nie powstydziłaby się niejedna firma third party.

Ogromne wrażenie robi jakość projektu, liczba elementów, detale, nietuzinkowe rozwiązania i wysoki poziom pozowalności. Całość składa się na górną półkę w dziedzinie druku 3d. Właśnie dlatego zdecydowanie zachęcam Was do zapoznania się z tym projektem, a Sidowi Gratuluję sukcesu i wyczekuję kolejnych modeli, które wyjdą spod jego drukarki. Dobra przechodzimy do fotek.

Jeśli interesuje Cię ten model, koniecznie zajrzyj na profil SickOfYou na Thingiverse:

https://www.thingiverse.com/thing:4412066

oraz na Facebooku:
https://www.facebook.com/sickofyoucustoms

Zdjęcia

Reklama

Reklama
Tryb Pojazdu

Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm

Tryb pojazdu Rotorstorma to wariacja na temat ciężkiego śmigłowca i samolotu. Taki model zdecydowanie robi wrażenie dobrze rozłożoną masą i nietuzinkowym wyglądem. Mamy obracające się śmigła, wysuwane podwozie, podczepiane rakiety i montowane przy rotorze działa. Całość świetnie się trzyma. Żeby podkreślić walory modelu, pomalowałem go dwoma odcieniami metalicznego błękitu oraz dopełniłem całość czernią, gun-metalem i różowymi wstawkami. Myślę że takie zestawienie kolorów dobrze pasuje do postaci. Całość została pokryta błyszczącym lakierem bezbarwnym, żeby zapewnić trwałość powłoki lakierniczej.

Tryb Robota

Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm

W trybie robota zaczyna się prawdziwa jazda. jest to rozwinięcie barw z trybu pojazdu, ale tym razem są one bardziej kontrastujące dzięki większej ilości czarnych i różowych akcentów. Sporo daje też bardzo solidna pozowalność i wiele sposobów na wykorzystanie broni, w tym miecze z wirników (Mega!) Myślę że metaliczne barwy świetnie pasują do tego zestawu

Muszę przyznać, że był to jeden z bardziej czasochłonnych customów w ostatnim czasie, głównie z powodu ogromnej pracy, którą trzeba było wykonać żeby usunąć ślady po poszczególnych warstwach, charakterystyczne dla druku 3d. Kiedy jednak patrzę na gotowy model, myślę że zdecydowanie opłacił się ten wysiłek. Na koniec jeszcze dwie fotki porównawcze dla fanów figurek w skali Masterpiece:

Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm Gladky's Workshop Sid Works Custom Rotorstorm

I to by było na tyle! Mam nadzieję, że oglądanie mojego nowego customa dało Wam co najmniej tyle frajdy co mnie dała jego budowa :). Jeśli macie pytania na temat samego Rotorstorma, zagadujcie śmiało do Sida, a jeśli interesuje Was mój custom, komentujcie w sekcji komentarzy.

Jak zawsze dziękuję Wam za oglądanie moich materiałów. Jeśli film Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej ciekawostek na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych filmach na kanale.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych filmów!

Reklama

Reklama