Custom Transformers Beast Wars Grimlock by Gladky

Dziś zaprezentuję Wam coś z nieco innej beczki – cofamy się w czasie do epoki „Kosmicznych Wojen” i Transformerów zmieniających się w zwierzęta. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji do zapoznania się z serią „Beast Wars”, serdecznie do tego zapraszam. Warstwa graficzna dość mocno się zestarzała, ale fabuła i bohaterowie to już prawdziwa pierwsza liga. Przed obiektyw trafił Beast Wars Grimlock.

Beast Wars Grimlock (G1)

 custom beast wars grimlock dinobot g1

Dinobot był zdecydowanie jednym z ulubieńców fanów serii i to właśnie pierwsza wersja jego figurki była bazą dla tego modelu.

Reklama

Reklama
Tryb robota

Reklama

custom beast wars grimlock dinobot g1Zawsze uważałem, że Beast Wars Dinobot to reinterpretacja Beast Wars Grimlock z G1. Brakowało mi jednak jego klasycznych kolorków. Z tego powodu zdecydowałem się na nowe, metaliczne malowanie obu trybów. Nawiązuje ono do oryginalnych kolorów.

custom beast wars grimlock dinobot g1Podstawą malowania jest cieniowanie, składające się z niezliczonych odcieni srebra i szarości. Symuluje ono padające na postać promienie słońca i jednocześnie uwypukla wiele bardzo ładnych detali modelu. Głowa trybu bestii może być umieszczona albo z tyłu modelu…

custom beast wars grimlock dinobot g1Albo z jego przodu. Model wzbogaciłem złotymi i czarnymi akcentami oraz serią washy. Dzięki temu detale są jeszcze bardziej widoczne.

custom beast wars grimlock dinobot g1Jak widać model jest znacznie jaśniejszy kiedy patrzymy na niego od góry. Głowa została zmodyfikowana, żeby bardziej pasować do postaci – Dinobot utracił totalnie niepasującą do bohatera maskę bojową i wymagane przez nią „uszy”.

custom beast wars grimlock dinobot g1A jak prezentuje się custom Beast Wars Grimlock obok swojego brata bliźniaka – oryginalnego Dinobota?

custom beast wars grimlock dinobot g1Sami oceńcie jak się zmienił.

custom beast wars grimlock dinobot g1Tryb Bestii

custom beast wars grimlock dinobot g1W trybie bestii jeszcze bardziej rzucają się w oczy cieniowanie oraz przyciemnione detale.

custom beast wars grimlock dinobot g1Custom Beast Wars Grimlock otrzymał także cieniowane oczy, które jeszcze bardziej odróżniają go od fabrycznego „zwierzęcego” oryginału.

custom beast wars grimlock dinobot g1Podobnie jak tryb robota, tryb bestii także jest wyraźnie ciemniejszy od spodu niż od góry.

Pora na kilka dodatkowych porównań. Pomogą mi przy tym Beast Wars Dinobot i Transmetal Terrorsaur.

custom beast wars grimlock dinobot g1custom beast wars grimlock dinobot g1custom beast wars grimlock dinobot g1custom beast wars grimlock dinobot g1Me Grimlock King!

Mam nadzieję, że custom Beast Wars Grimlock przypadł Wam do gustu i że udało mi się zachęcić Was do zapoznania się z „Beast Wars” (lub przypomnienia go sobie). Zapraszam do oglądania, komentowania i śledzenia dalszych moich prac w przyszłości.

Reklama

Reklama