Gladky’s Workshop: Custom TLK Optimus Prime – Ostatni Rycerz

Dziś pokażę Wam mój sekretny projekt, nad którym pracowałem od jakiegoś czasu – Premier Edition Custom TLK Optimus Prime. Bazowa figurka pochodzi z filmu Transformers – Ostatni Rycerz i sami zobaczycie jak wiele się zmieniło odkąd opuściła swoje pudełko. Zapraszam do oglądania.

Reklama

Reklama




Wideoprezentacja

Jeśli wolisz oglądać zamiast czytać, to w pierwszej kolejności zapraszam Cię do rzucenia okiem na mój film, który pokazuje wszystkie zmiany w stosunku do fabrycznej figurki i porównuje je ze sobą.

Mój Custom TLK Optimus Prime bazuje na standardowej figurce, jednak otrzymał kilka poważnych modyfikacji, które w znaczny sposób zmieniły odbiór modelu. Na koniec całość została dokładnie pomalowana tak, aby jak najlepiej oddać wygląd figurki. Poniżej odnajdziecie fotogalerię i dokładny opis co zostało zmienione.

Fotogaleria

Na początek tryb pojazdu. Cała figurka otrzymała pełne, nowe malowanie, co rzuca się w oczy od razu po spojrzeniu na model. Specjalnie na potrzeby tego customu przygotowałem dedykowany metaliczny błękit o barwie znacznie głębszej niż w moich wcześniejszych projektach. Zapewne sami zauważycie to przy przeglądaniu galerii.

Dla przełamania błękitu transformer otrzymał liczne wstawki w delikatnie metalizowanej czerwieni i mieszankę srebrnych elementów oraz drybrusha i washy tam, gdzie ulegałyby one większemu zużyciu.

Z tyłu odnajdziemy półprzezroczyste światła oraz liczne chromowane wstawki. Chrom umieściłem na felgach, opaskach zbiorników paliwa, bocznych rurach wydechowych, klamkach, rurach przy kabinie, wlotach powietrza, ramkach szyb, logach Western Star, lusterkach i jeszcze w kilku innych punktach.

Wszystkie widoczne na figurce płomienie zostały namalowane ręcznie i otrzymały kontury, wykonane jasnoniebieską farbą. W szczelinach pojawiły się natomiast linie panelowe, które pozwoliły lepiej odseparować elementy.

A kiedy zapada noc można odpalić cztery diody LED zamontowane w światłach i rozjaśnić najczarniejszą godzinę.

Może jeszcze jedno ujęcie na światła figurki.

Porównania tryb pojazdu

Dopiero przy fabrycznej figurce widać jak dużo zmieniło się w modelu. Custom TLK Optimus Prime pokazuje jak wiele drobnych detali umknęło temu transformerowi w procesie malowania. Sami oceńcie jak wypada różnica. Przy okazji możecie porównać błękit sklepowego egzemplarza i głęboki metalik customu.

Podczas prac nad Prime’em zauważyłem, że w dachu są otwory, które tak naprawdę niczemu nie służą. Spodziewam się, że mogą wynikać z uproszczenia mouldu na etapie produkcji. A że ten detal mocno mnie denerwował, wypełniłem obie z tych dziur i teraz Optimus nie będzie już straszył wlotami donikąd.

 

Reklama

Reklama




Tryb Robota

A teraz coś na co czekaliście od samego początku – tryb robota. Mój custom TLK Optimus Prime pokazuje jak wiele potencjału tkwiło w tej figurce. Liczne pomalowane na nowo detale sprawiają, że transformer zdecydowanie otrzymał drugie życie.

Oczywiście w tym trybie wciąż działają światła i nic nie stoi na przeszkodzie, aby Optimus roztaczał wokół siebie delikatną poświatę, zwłaszcza gdy umieścimy go w ciemnym pomieszczeniu. Uważni obserwatorzy zauważą także, że cały Transformer jest usiany delikatnymi obtarciami i śladami po walce. Pomyślałem, że taki zabieg nieco urozmaici model i nada mu więcej realizmu.

Od początku obcowania z tą figurką miałem wrażenie, że rozszerzający się ku dołowi plecak szpecił ten model. Dlatego zmodyfikowałem go tak, że teraz jest obrócony o 180 stopni względem oryginału (chociaż nic nie stoi na przeszkodzie by wrócić do standardowego ustawienia). W ten sposób prezentuje się znacznie schludniej. Przy okazji przeciąłem także rury wydechowe i zamontowałem je na obrotowych platformach, co pomaga w zwiększeniu wierności w stosunku do filmowego pierwowzoru.

Każda z dłoni dostała nowy nadgarstek z pozowalnością w dwóch osiach. Pomyślałem też, że do wizerunku Optimusa będą pasowały ciężkie bransolety, dlatego umieściłem je w moim modelu. Oczywiście przy okazji wypełniłem spód pięści i puste przestrzenie w udach figurki. Na zdjęciu możecie także zauważyć, że na udach znalazły się prawdziwe przewody. Co ciekawe, nie dość że pomagają w upodobnieniu figurki do ekranowego pierwowzoru, to jeszcze są w pełni funkcjonalne i za ich pomocą dostarczana jest energia do oświetlenia frontu pojazdu.

Detale

Podczas prac nad modelem tak złożonym jak mój custom TLK Optimus Prime nie mogłem zapomnieć o akcesoriach. Dlatego od nowa pomalowałem miecz i tarczę, znacznie poprawiając ich wygląd.

W moim customie po prostu nie mogło zabraknąć licznych detali twarzy i inspirowanej filmem czerwonej szramy na twarzy. Myślę, że udało mi się dobrze oddać to jak Optimus wyglądał w filmie.

Może jeszcze jedno ujęcie.

Dopiero kiedy zacząłem składać ten artykuł uświadomiłem sobie, że nie zrobiłem żadnych lepszych zdjęć porównawczych dla trybów robota. Postaram się to uzupełnić przy najbliższej okazji, ale na szczęście nic straconego, bo wszystkie porównania znajdziecie w filmie na początku artykułu i powinien on osłodzić Wasze oczekiwanie.

Na pocieszenie mam dla Was kilka ujęć w ciemności, które lepiej pokazują złowieszczą naturę postaci 🙂

Custom TLK Optimus Prime – Podsumowanie

Custom TLK Optimus Prime był bardzo wymagającym projektem. Pracowałem nad nim w pocie czoła przez niezliczone godziny, ale jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego. Model łączy w sobie gładkie powierzchnie w metalicznym błękicie, błyszczącą czerwień dla przełamania monotonii, masę ręcznie malowanych płomieni i wiele drobnych uszkodzeń, które nadają całości realizmu. Nawet nie wiem jak długo pracowałem nad tą figurką, ale jestem pewien, że było warto. Mam nadzieję, że i Wy dojdziecie do tego samego wniosku, kiedy skończycie oglądać tę galerię. Jeśli model Wam się podoba, to śmiało zostawcie komentarz. Wasze wsparcie zawsze motywuje mnie do dalszej pracy i przekraczania kolejnych granic w wachlarzu moich customizerskich umiejętności. Jeżeli natomiast chcecie dowiedzieć się więcej o figurce, która posłużyła mi za bazę, szczegółowe informacje odnajdziecie w poniższej recenzji:

Więcej recenzji figurek z filmu Transformer Ostatni Rycerz odnajdziecie tutaj.

A kiedy już skończycie oglądać nie zapomnijcie zajrzeć na mój kanał gdzie znajdziecie więcej materiałów na temat figurek. Zapraszam też do jego subskrybowania.

 Jak zawsze dziękuję za uwagę i zachęcam do oglądania, komentowania i zadawania pytań.

 

 

Reklama

Reklama