Custom Star Wars AT-AT X3 by Bernard Szukiel

Reklama

Reklama
Star Wars AT-AT czyli nowy projekt

Reklama

Pamiętacie nasz wywiad z twórcą imponującego kartonowego modelu Sokoła Millennium – Bernardem Szukielem? Przy jego okazji autor zapowiadał swój kolejny powiązany z Gwiezdnymi Wojnami projekt – trzy śniegołazy AT-AT. Mam przyjemność oznajmić, że kartonowe Star Wars AT-AT dumnie wkroczyły na customową arenę i wyglądają naprawdę imponująco. Fani Gwiezdnych Wojen mogli oglądać je na żywo na Pyrkonie i osobiście porozmawiać z ich twórcą. Dla tych, którzy nie mieli takiej możliwości przygotowaliśmy małą galerię i krótką relację z procesu budowy, prosto spod klawiatury Pana Bernarda. Zapraszamy!

Custom Star Wars AT-AT galeria

Custom Star Wars AT-ATModele, które widzicie na fotografiach budowałem około czterech miesięcy. Tak jak Falcon są wykonane w całości od podstaw z papieru – zostały rozrysowane, przeskalowane, wycięte, sklejone i pomalowane.

Custom Star Wars AT-AT

_15F8406

Budowałem trzy AT-AT’y naraz, żeby dobrze się razem prezentowały jako całość. Poszedłem przy tym trochę na łatwiznę bo bazowo wszystkie modele to jeden projekt, który został trzykrotnie powielony, co trochę przyśpieszyło pracę.

Custom Star Wars AT-AT

_15F8455

Custom Star Wars AT-AT

AT-ATy mają cztery nogi, uda i podudzia. Na każdy model składała się około dziesięciu warstw tektury. Kiedy przemnożymy to przez trzy modele można obliczyć, że w tydzień wycinałem około 250 identycznych elementów.

_15F8472(Mam wrażenie, że ten AT-AT wygląda dokładnie tak samo jak ja w poniedziałkowe poranki – dop. Gladky)

_15F8479

Było to męczące i monotonne zadanie, co nie motywowało do pracy. Na szczęście mimo przeciwności losu udało mi się ukończyć ten projekt.

Custom Star Wars AT-AT

Są to 3 prawie takie same modele, różniące się przede wszystkim ustawieniem i paroma dodatkowymi elementami ( zwłaszcza uszkodzeniami i malowaniem )

Custom Star Wars AT-ATTak jak przy Falconie śpieszyłem się na StarForce, tak w tym przypadku chciałem zdążyć na Pyrkon w Poznaniu. Modele, jeszcze mokre od malowania, pakowałem do samochodu by móc je zaprezentować na konwencie.

_15F8481AT-ATy to jednak nie koniec mojej przygody z kartonowymi modelami z Gwiezdnych Wojen. W chwili obecnej projektuję nowego X-Winga z epizodu VII. Niestety statek widać tylko przez chwilę na trailerze a w sieci jest mało grafik, którymi mógłbym się sugerować, więc praca idzie wolno i model może się w jakimś stopniu różnić od oryginału.

Jeżeli tak będzie, zawsze będę mógł powiedzieć że to zmodyfikowany model 🙂

_15F8507-2

Bardzo dziękujemy za komentarz i gratulujemy kolejnych znakomitych modeli. Wszyscy zainteresowani obejrzeniem ich na żywo będą mieli ku temu okazję podczas kilku nadchodzących konwentów:

31 maja w Legnicy
13-14 czerwca Warszawa – Warszawska Fiesta modelarska
25-26 czerwca – Wrocław – Dni Fantasyki
18-20 wrzesień Toruń – Star Force

Reklama

Reklama