Gladky’s Workshop: Custom Polish Pride Optimus (Mundial 2018)

Custom Polish Pride Optimus Prime

Piłkarskie emocje w pełni, więc chyba nie znajdę lepszego czasu na zaprezentowanie najbardziej patriotycznego z moich customów. Panie i Panowie oto Custom Polish Pride Optimus Prime. Figurka powstała na bazie modelu z filmu Transformers – Ostatni Rycerz, którego recenzję możecie zobaczyć tutaj.

Model ma dla mnie specjalne znaczenie, bo stworzyłem go z myślą o tegorocznym gościu Maniaków na Pyrkonie – Jonie Baileyu. Chciałem podziękować mu za spotkanie z fandomem za pomocą czegoś, czego nie dostanie nigdzie indziej i czegoś co jednocześnie będzie mu przypominało o jego wizycie w Polsce. Stąd narodził się pomysł na figurkę Optimusa w polskich barwach. Model z Ostatniego Rycerza idealnie pasował do mojej koncepcji choćby dlatego, że mógł się poszczycić rurami wydechowymi na plecach, które strasznie przypominały mi husarskie skrzydła.

Reklama

Reklama
Wideoprezentacja

Na początek mam dla Was krótką wideoprezentację modelu. Zapraszam do oglądania!

Jak widzicie Optimus wygląda zupełnie inaczej niż jego fabryczna wersja i w takim zestawieniu kolorystycznym jest gotowy kibicować naszej reprezentacji jak mało kto 🙂

Tryb pojazdu

Polish Pride Optimus Prime Polish Pride Optimus Prime Polish Pride Optimus Prime

Dobierając nową kolorystykę postawiłem na klasyczne odzwierciedlenie naszej flagi. Dbałem przy tym o minimalizowanie ilości białych elementów w dolnej połowie pojazdu. Żeby nieco urozmaicić model wzbogaciłem go o solidną porcję srebrnych wstawek i chromowane koła (nie mogę patrzeć na fabryczne, czarne felgi).

Tryb Robota

Polish Pride Optimus Prime

Transformacja nie uległa żadnym zmianom więc mój Custom Polish Pride Optimus Prime zachował całą użyteczność oryginału. Jak widzicie figurka zyskała zupełnie inny charakter w takiej wersji kolorystycznej.

Polish Pride Optimus Prime Polish Pride Optimus Prime Polish Pride Optimus Prime

Myślę, że jednym z ciekawszych zabiegów przy tworzeniu tego modelu było pomalowanie twarzy pół na pół białą i czerwoną farbą. Zainspirowały mnie do tego polskie barwy, jakie sportowi kibice często noszą na własnych twarzach podczas imprez i myślę, że wyszło naprawdę ciekawie.

Polish Pride Optimus Prime

Tył figurki został dość mocno zdominowany przez nowy, biały plecak. Podobnie jak w przypadku wielu starszych modeli spod mojej ręki, tu także możecie zauważyć połączenie mocnych kolorów, drybrusha i delikatnego podkreślenia detali.

Polish Pride Optimus Prime

Jeszcze jeden ciekawy akcent, tym razem zainspirowany lotniczą szachownicą, którą zwykle umieszcza się na naszych maszynach. Pomyślałem, że tarcza Optimusa będzie idealnym substytutem samolotu dla tego rozwiązania.

Polish Pride Optimus Prime

Stworzenie tego transformera było sporym wyzwaniem, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że powstawał on pod sporą presją czasu i prace nad customem musiałem pogodzić także z przygotowywaniem tegorocznego Pyrkonu. Ostatecznie jestem jednak bardzo zadowolony z rezultatu i cieszę się, że udało mi się obdarzyć Jona tak nietypowym prezentem. Zdradzę Wam, że był nim zachwycony, ale więcej na ten temat dowiecie się z nagrania wywiadu, który z nim przeprowadziłem. Już niedługo pojawi się ono na kanale, więc miejcie oczy szeroko otwarte :).

Jeżeli spodobał się Wam ten custom, to zachęcam Was jeszcze do rzucenia okiem na mój poprzedni model stworzony na bazie tej samej figurki:

Jeżeli natomiast chodzi o Pyrkon – więcej na jego temat dowiecie się z Naszej relacji oraz filmu prezentującego stoisko.

Custom Polish Pride Optimus Prime

Jak zawsze dziękuję Wam za oglądanie moich materiałów i mam nadzieję, że zobaczenie tego customu dostarczyło Wam sporo radości. Jeśli film i galeria Ci się spodobały będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej materiałów na temat figurek i nie tylko. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych filmach na kanale.

Reklama

Reklama