Custom: Mini Masterpiece Optimus Prime (Kingdom)

Custom – Mini Masterpiece Optimus Prime (Kingdom)

Minęło już nieco czasu od mojego ostatniego customa, więc warto coś podziałać w temacie! Dzisiaj będzie mocne uderzenie, bo biorę na warsztat legendę! Pora na współczesną wersję klasycznego Optimusa Prime’a, utrzymanego w realistycznej kolorystyce i detalach. Całość w zestawie z przyczepą i rollerem, więc zapowiada się konkretny custom.

Reklama

Reklama
Mini Masterpiece Optimus Prime – Wideoprezentacja

Reklama

Na początek jak zawsze solidna porcja materiału w postaci wideoprezentacji gotowego modelu i kilka migawek z jego powstawania.

Zdjęcia

Tryb Pojazdu

Custom Mini Masterpiece Oprimus Custom Mini Masterpiece Oprimus Custom Mini Masterpiece Oprimus Custom Mini Masterpiece Oprimus Custom Mini Masterpiece Oprimus

Przy projektowaniu nowego wyglądu trybu alternatywnego Optimusa, postanowiłem wzorować się na serialowej stylistyce. W związku z tym zniknęły srebrne pasy z ciężarówki, a z przyczepy usunąłem jasnoniebieskie wykończenia. Całość została pomalowana w głębokie kolory typu candy, które bardzo mocno błyszczą w świetle. Niestety nie da się dobrze oddać tego efektu na zdjęciach, więc musicie wierzyć mi na słowo. Sam lakier to dwuwarstwowe candy, a przyczepa została pomalowana w kolor aluminium. Oczywiście przy tej okazji pojawiło się wiele drobnych detali, które podkreślają ciężarówkę oraz bardzo delikatny weathering i panel lining. Postanowiłem też pozostać przy niebieskich szybach, żeby nawiązać do ich kreskówkowego wyglądu.

Custom Mini Masterpiece Oprimus Custom Mini Masterpiece Oprimus Custom Mini Masterpiece Oprimus Custom Mini Masterpiece Oprimus Custom Mini Masterpiece Oprimus

Dla porównania zdjęcie obok fabrycznego Kingdom Optimusa Prime’a.

Reklama

Reklama
Przyczepa

Custom Mini Masterpiece OprimusCustom Mini Masterpiece OprimusCustom Mini Masterpiece Oprimus Custom Mini Masterpiece Oprimus Custom Mini Masterpiece Oprimus

Przyczepa przeszła totalną metamorfozę. Nie byłem szczególnie zadowolony z morza szarości, które oferowało fabryczne akcesorium, więc całkowicie ja przerobiłem. Jako baza posłużyło mi aluminium położone na błyszczący czarny podkład. Następnie kokpit otrzymał wykończenie w stylu candy a wnętrze przyczepy całą masę detali. Podwozie również zostało wykończone dodatkowymi kolorami, a zewnętrzna powłoka otrzymała błękitne akcenty oraz nowe światła. Różnice najlepiej widać gdy postawimy fabryczną przyczepę obok customowej i okazuje się, że bardziej przypomina ona wczesny prototyp niż gotowy model.

Roller

Custom Mini Masterpiece Oprimus

Custom Mini Masterpiece Oprimus Custom Mini Masterpiece Oprimus

Żeby jeszcze bardziej wzbogacić zestaw, dołożyłem do niego Rollera z zestawu Centurion Pack. Model przeszedł pełną metamorfozę, wliczając w to przemalowaną karoserię, wnętrze oraz podwozie, przerobione felgi i nawiercone rury wydechowe.

 

Tryb Robota

  Tryb robota kontynuuje trend zapoczątkowany przez alt. Mamy mieszankę aluminium, candy i panel liningu oraz washy i weatheringu. Pojawiło się także nieco obtarć i drobnych uszkodzeń, które mają dopełnić obraz. W rezultacie otrzymaliśmy figurkę o nieco bardziej realistycznej palecie, która zrywa z zabawkowym rodowodem. Przy okazji zmieniłem nieco kolorystykę, żeby była wierniejsza kreskówce i dodałem nowe malowanie matrycy,

Podobało się? Chcecie stworzyć podobny model? W takim razie mam coś dla Was – poradnik customizera. Przy jego okazji zdradzę Wam techniki, których używam i przeprowadzę przez etapy powstawania tego modelu. Pierwszych kilka odcinków już na Was czeka:

I to by było na tyle! Mam nadzieję, że oglądanie mojego nowego customa dało Wam co najmniej tyle frajdy co mnie dała jego budowa :).

Jak zawsze dziękuję Wam za oglądanie moich materiałów. Jeśli film Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej ciekawostek na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych filmach na kanale.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych filmów!

Reklama

Reklama