Custom: Revenge of The Fallen Leader Nemesis Prime 2.0

Revenge of The Fallen Leader Nemesis Prime 2.0

Im dłużej zajmuję się customami tym bardziej jestem przekonany, że człowiek nigdy nie dociera do punktu, w którym mógłby powiedzieć że osiągnął 100% swoich możliwości. Ponieważ od czasu początków mojej przygody z customizacją zdążyłem się już sporo nauczyć, doszedłem do wniosku, że warto umiejętności te wykorzystać aby udoskonalić jeden z moich starszych projektów. Mowa o Nemesis Prime’ie wykonanym na bazie Revenge of The Fallen Leader Optimusa.

Reklama

Reklama
Tryb Robota

DSC_0522_DxOLeader Optimus to świetna figurka. Optycznie jest bardzo zbliżony do swojego filmowego odpowiednika, a posiada przy tym także bardzo udany tryb ciężarówki i przemyślane efekty dźwiękowe. Niektórzy mogą narzekać, że transformacja jest skomplikowana, ale ja uważam to za zaletę.

DSC_0492_DxOFabryczny Optimus niestety cierpiał na braki farby i mimo że figurka posiada masę detali, to tonęły one w szarym plastiku. Właśnie dlatego zdecydowałem się skupić przede wszystkim na tych drobnych elementach.

DSC_0509_DxOJako bazę wybrałem wersję Optimusa bez maski i z hakami zamiast mieczy. Uważam, że elementy te nadają postaci dużo mroczniejszy wygląd, co znakomicie pasuje do Nemesisa.

DSC_0529_DxOFarbę położyłem w taki sposób, aby zachować delikatne cienie fabrycznych płomieni Optimusa. Myślę, że dzięki temu detale te robią jeszcze lepsze wrażenie.

DSC_0498_DxOZ tyłu Nemesis zachował swój charakter, jednak nowe kolory i cała masa detali zdecydowanie zmieniły go na plus.

DSC_0499_DxOOczywiście artykulacja nie wymagała żadnych poświęceń.

DSC_0508_DxONajważniejsze przy tym modelu było dla mnie skupienie się na licznych detalach figurki i wyraźne ich podkreślenie. W połączeniu z masą drybrusha otrzymałem bardzo zadowalające efekty. Sami oceńcie stopień szczegółowości.

DSC_0547_DxODSC_0557_DxODSC_0554_DxODSC_0569_DxODSC_0572_DxODSC_0574_DxODSC_0563_DxOTryb Pojazdu

DSC_0610_DxOPostanowiłem, że mój Nemesis będzie wyglądał jak tuningowana sportowa ciężarówka, pozbawiona wszelkich zbędnych akcentów kolorystycznych i utrzymana w matowej czerni. W związku z tym kolor ten przełamują jedynie srebrne detale takie jak nity i delikatne błękitne światła.

DSC_0628_DxOOczywiście nie mogło także zabraknąć czerwonych szyb. Zależało mi na zachowaniu kontrastu pomiędzy niemal całkowicie czarną ciężarówką, a wieloma błękitnymi elementami i licznymi malowanymi akcentami trybu robota.

DSC_0631_DxOJak widzicie w trybie pojazdu płomienie są jeszcze bardziej widoczne.

DSC_0619_DxO

Porównania

Czas sprawdzić kto jest lepszym Prime’em. Ocenę końcową pozostawiam Wam

DSC_0586_DxODSC_0595_DxODSC_0599_DxOTen custom wymagał naprawdę masy czasu, ale uważam że z nowymi detalami Nemesis prezentuje się nieporównywalnie lepiej niż wcześniej. Dziękuję za uwagę i jak zawsze zachęcam do oglądania, komentowania i zadawania pytań.

DSC_0583_DxO

Reklama

Reklama