Custom Iron Man MK 43 (Avengers Age of Ultron)

Dziś pokażę Wam mój najnowsz custom Iron Man Mk 43 – a jednocześnie efekt pierwszego podejścia do przerabiania figurek z serii Marvel Legends Infinite. Zainteresowanych szczegółami procesu customizacji zapraszam do przeczytania poświęconego im dziennika budowy.

Iron Man MK 43 Custom (1)

Baza pod Custom Iron Man Mk 43

Model powstał na bazie fabrycznego Iron Mana MK 42 z trzeciej części przygód Tony’ego Starka. Ponieważ nowy pancerz jest bardzo zbliżony do swojego poprzednika, postanowiłem zainspirować się modelem z drugiej części Avengers.

Hasbro-Iron-Man-3-Marvel-Legends-Iron-Man-Mark-XLII-Figure-e1365522346528 Iron-Man-3-Mark-42-Armor-Marvel-Legends-Back-2013-e1365522295501Fabryczny Iron Man cierpiał na zdecydowany nadmiar nadlewek plastiku i niezbyt imponujące malowanie, które ukrywało masę ładnie rzeźbionych szczegółów rozsianych po całej figurce.

Custom mk43 w pełnej krasie

Custom Iron Man MK 43 CustomW pierwszej kolejności custom Iron Man Mk 43 został dokładnie przeszlifowany papierami ściernymi o różnych gramaturach. W ten sposób zminimalizowałem nadlewki pozostałe po zgrzewaniu elementów oraz zmniejszyłem prawdopodobieństwo ścierania się farby przy stawach. Przy tej okazji usunąłem także informacje wytłoczone na udzie figurki.

Iron Man MK 43 Custom (11)Po odtłuszczeniu Iron Man został pokryty podkładem, a następnie w całości pomalowany.

Iron Man MK 43 Custom (4)Bazowy kolor to przygotowana specjalnie z myślą o tym modelu zmetalizowana czerwień.

Iron Man MK 43 Custom (8)Drugim z głównych kolorów jest również przygotowany dla tego modelu odcień szampańskiego złota, zbliżony do tego co widzieliśmy w trzeciej części filmu.

Iron Man MK 43 Custom (5)Dla „uwypuklenia” figurki wypełniłem wszystkie szczeliny czarną farbą. Ten zabieg był bardzo czasochłonny, jednak zdecydowanie uatrakcyjnił cały model.

Iron Man MK 43 Custom (3)Figurka została wzbogacona także o całą masę drobnych, srebrnych detali. Teraz jej wygląd jest zdecydowanie bliższy filmowemu odpowiednikowi.

Iron Man MK 43 Custom (13)Żeby zminimalizować wrażenie „zabawkowości” zdecydowałem się dodać delikatne ślady otarć i zadrapań. Zostały one rozmieszczone po całej figurce i dzięki nim pancerz wygląda na używany:)

Iron Man MK 43 Custom (15)Po dołożeniu wszystkich detali figurka została pomalowana przezroczystym lakierem bezbarwnym.

Iron Man MK 43 Custom (2)Dzięki temu malowanie jest trwalsze, a figurka zyskała połysk wydobywający metaliczność farby. Nie wiem na ile pokazują to zdjęcia, ale na żywo wrażenie jest zbliżone do tego, co znamy z lakierów samochodowych.

Iron Man MK 43 Custom (9)To już wszystko co miałem Wam do pokazania. Mam nadzieję, że mój custom Iron Man Mk 43 przypadł Wam do gustu i że warto było czekać na gotowy efekt:) Jak zawsze zachęcam do oglądania, komentowania i zadawania pytań.

Custom Iron man (11)

Reklama

Reklama