Custom Cybertron Skywarp

Custom Transformers Cybertron Skywarp

Zawsze lubiłem figurkę Starscreama z serii Transformers: Cybertron. Mimo, że wygląda ona zupełnie inaczej niż pierwowzór z pierwszej generacji, to jednak w mojej opinii jest w stanie uchwycić najistotniejsze dla postaci cechy.  Ponieważ miałem jedną wolną sztukę, zdecydowałem się spróbować poddać Starski’ego modyfikacjom i przechrzcić go na Skywarpa.

Reklama

Reklama
Wideoprezentacja

Making of

Starscream miał w mojej opinii w sumie tylko jedną wadę – stawy łokciowe, a właściwie ich brak. W rezultacie nie dość, że pozowalność była mocno ograniczona, to same ręce były zdecydowanie za krótkie w stosunku do reszty figurki. W związku z tym, pierwszym etapem mojej pracy było przeszczepienie stawów kulkowych z Lego Bionicle.

DSC_2962DSC_2964DSC_2965Ten zabieg znacznie poprawił artykulację figurki i jej ogólne proporcje. Postanowiłem jednak jeszcze nieco urozmaicić mój custom w stosunku do oryginału, więc otrzymał on nowe, wykonane z polistyrenu  stateczniki. Każdy z nich został wzbogacony o linie panelowe i oszlifowany tak, aby bardziej przypominać prawdziwy element.

DSC_2949Kiedy zasadnicza bryła była już gotowa, mogłem przystąpić do malowania. Pierwszym jego etapem było położenie białego podkładu na wszystkie części składowe robota.

DSC_2992Moją główną inspiracją przy tym projekcie były nowoczesne wojskowe myśliwce. Chciałem, aby Skywarp wyglądał jak prototyp futurystycznej maszyny do dominacji przestworzy. Poza tym już od dawna chciałem spróbować malowania pikselowego moro. Dlatego też porzuciłem charakterystyczne dla postaci czerń i fiolet. Postanowiłem zastąpić je kolorami lotniczego kamuflażu.

DSC_2991Aby moro wyglądało dobrze musiałem przygotować szablony, których użyłem później przy malowaniu. Pierwszym krokiem było naszkicowanie precyzyjnej kratki na folii samoprzylepnej.

DSC_3006Następnie należało wyciąć nieregularne kształty wzdłuż uprzednio przygotowanych kratek. Powyższe zdjęcie pokazuje jedynie część szablonów użytych przy tym modelu.

DSC_3009W tym miejscu zaczęła się prawdziwa zabawa. Nakładałem na model kolejne warstwy szablonów i kilkukrotnie malowałem całość różnymi, specjalnie w tym celu przygotowanymi odcieniami szarości.

DSC_3000Wymagało to sporo wysiłku, ale myślę że kiedy zobaczycie efekt końcowy, to sami przyznacie że było warto:)

DSC_3035Na koniec zdjęcie kilku ciekawych detali, które nie będą widoczne we właściwej galerii. Gdy farba była już utwardzona nałożyłem na model dodatkowe, wzbogacające całość szczegóły.

Po tej krótkiej historii budowy zapraszam do oglądania galerii gotowego modelu.

Transformers Cybertron Skywarp

Tryb Pojazdu

DSC_3035Skywarp zachował większość z oryginalnej bryły figurki. Z powodu przyjęcia konwencji realistycznego futurystycznego myśliwca czerń i fiolet zostały zastąpione odcieniami szarości, przedstawionymi w formie pikselowego moro.

DSC_3036Aby nieco wzbogacić wygląd figurki podkreśliłem czarną farbą wszystkie szczeliny panelowe. W tym samym celu dodałem kilka innych dyskretnych akcentów kolorystycznych, rozsianych po całej bryle modelu.

DSC_3044Spód figurki jest mieszanką kamuflażu, drybrusha i kilku przełamujących szarość detali.

Jak Skywarp wygląda przy swoim pierwowzorze?

DSC_3046DSC_3048DSC_3053DSC_3056Myślę, że zmiana wypada jak najbardziej na plus.

Tryb robota

DSC_3074Dzięki nowym łokciom Skywarp zyskał solidną porcję artykulacji i może teraz prezentować się znacznie dumniej, niż swój pierwowzór.

cybertron skywarpWrażenie w odbiorze całości zwiększają także nowe stateczniki. Odcienie szarości przełamuje drybrush i kilka kolorowych detali.

cybertron skywarp

cybertron skywarpUdało mi się także przemycić kilka akcentów nawiązujących do oryginalnych kolorów Skywarpa. Fani postaci dostrzegą między innymi czarno-fioletową głowę…

cybertron skywarp… jak również uda i dłonie. Wszystkie fioletowe elementy zostały pomalowane metaliczną farbą.

cybertron skywarpPółprzezroczysty fioletowy plastik ostrzy także zastąpiło nowe malowanie. Zachowałem przy tym gimmick wysuwania ostrzy po wsunięciu w plecy figurki Cyber-Klucza.

Pora na kilka porównań trybu robota z fabrycznym modelem.

DSC_3098DSC_3107Jak Wam się podoba nowe wcielenie Skywarpa?

DSC_3084Na koniec mały bonus. Czy tylko mi  ten cień kojarzy się z Seekerami z pierwszej generacji?

Jak zawsze dziękuję Wam za oglądanie moich materiałów. Jeśli film Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej materiałów na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowościach na kanale.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych filmów!

Reklama

Reklama