Custom CHUG Squeezeplay – galeria | W warsztacie Torasa

Cukierek albo psikus! Nadszedł Spooktober, czas memów ze szkieletami i Halloween! Z tej okazji przygotowałem filmową galerię jednego z moich customów. Przed Wami CHUG Squeezeplay!

W linii Titans Return dostaliśmy Crashbasha, Titan Mastera, który miał nawiązywać do Squeezeplay ‘a. Należy on do Decepticońskich Headmasterów. W Japonii jednak nosił imię Cancer. Tak właściwie to Cancer nawet nie jest Cybertronianinem. To człowiek, który zmienia się w głowę dla transectora przyjmującego postać zmutowanego raka potwora. Idealnie na Halloween.

Squeezeplay

Bazowa figurka to junker  i chyba nawet potwór Frankensteina z oryginału oraz KO. Po pierwsze musiałem go porządnie wyczyścić i trochę naprawić. Kolejnym etapem było utworzenie adaptera na nową głowę. Typowy dla Headmasterów gimmick wyskakujących statystyk mógł teraz działać z TR Crashbashem. Squeezeplay jako figurka G1 jest potężnym klocem (co ciekawe posiada zgięcie w kolanie, które jest także łokciem trybu alternatywnego). Dlatego wyciągnałem dremela, skalpele oraz piły i zacząłem operację. Dodałem obroty i stawy kulkowe gdzie się dało, wypełniłem wydrążenia i wyciąłem od zera nowe przedramiona. Znalazłem też pasującą broń. Na końcu pozostało mi tylko pomalować pacjenta. Squeezeplay otrzymał prawie pełny repaint. Kolorystyką chciałem nawiązać zarówno do zabawki, boxartu oraz modelu animacyjnego. Teraz czeka tylko na naklejki.

Mam nadzieję, że spodobała Wam się moja najnowsza praca. Niedługo na stronę wpadnie kolejna galeria. Tymczasem polecam sprawdzić co wyprawiało się w moim warsztacie podczas budowy Hot Wheels Twin Milla. Oczywiście zapraszam na kanał, facebooka, instagrama i zachęcam do komentowania i udostępniania. Do zobaczenia w następnym wpisie!

Reklama

Reklama