Custom: Anatomy of Megatron (gablota)

Custom – Anatomy of Megatron (gablota)

Custom Anatomy of Megatron Display Cabinet (3)

Minęło już sporo czasu od mojego ostatniego customa. Dziś powoli wracamy do formy z czymś zupełnie innym niż zwykle! Tym razem nie będzie to po prostu przemalowana figurka, a raczej prezentacja Transformera w charakterze, w którym zwykle ich nie widzimy. A że nie widziałem czegoś podobnego wcześniej w fandomie Transformers, myślę że tą prezentacją mogę zainspirować kilka osób do spróbowania własnych sił w podobnych projektach :).

Anatomy of Megatron – Wideoprezentacja

Na początek solidna porcja materiału w postaci wideoprezentacji gotowego projektu i kilka migawek z jego powstawania.

Reklama

Reklama
Zdjęcia

Reklama

Custom Anatomy of Megatron Display Cabinet (1)

Pomysł na ten projekt zrodził się w mojej głowie już dobry rok temu, ale jakoś nie mogłem znaleźć czasu, żeby się za niego zabrać, ani odpowiedniej ramy która mogłaby go pomieścić. W końcu jednak wymyśliłem jak wziąć się za tę instalację i przystąpiłem do jej realizacji. Pierwszym etapem było znalezienie odpowiedniego dawcy. Ponieważ Optimus jest już nieco oklepanym wyborem, zdecydowałem się sięgnąć po jego adwersarza – Megatrona z linii Siege, czyli znakomity przykład współczesnej interpretacji G1 Megsa.

Custom Anatomy of Megatron Display Cabinet (4)

Kolejnym krokiem był pełen demontaż figurki na części pierwsze, łącznie z wykręceniem wszystkich śrub i wybiciem pinów. chciałem jednocześnie pokazać wszystkie komponenty jak i moduły na które się składają. Z tego powodu prawą stronę rozłożyłem do ostatnich śrubek, a na tej samej wysokości po lewej stronie umieściłem poszczególne grupy komponentów stanowiące elementy takie jak uda, łydki, ręce czy ramiona. Całość została połączona liniami pokazującymi kierunek montażu poszczególnych elementów i modułów na które się składają.

Custom Anatomy of Megatron Display Cabinet (6)

Największą trudnością było odpowiednie estetyczne rozplanowanie elementów i przygotowanie dla nich obrysów. Po masie układania różnych wariacji, wymierzeniu wszystkich części i poukładaniu moich pudełek, udało mi się w końcu znaleźć optymalny układ i to właśnie tę siatkę zaprojektowałem na komputerze i przeniosłem na wysokiej jakości papier. Oczywiście w międzyczasie dodałem tabliczkę znamionową z podstawowymi informacjami dotyczącymi figurki. Takie tło zostało wklejone w na utwardzoną płytę, a  następnie przykleiłem komponenty Megatrona. Przy okazji sekcję pasa i krocza posadowiłem na cienkich drutach, które dobrze pokazują sposób montażu.

Custom Anatomy of Megatron Display Cabinet (7)

Teraz potrzebowałem jeszcze odpowiedniej oprawy, żeby dobrze wyeksponować swoją pracę. Pomogła mi w tym solidna, bardzo głęboka drewniana rama z arkuszem plexiglasu na froncie. Po połączeniu całości otrzymałem bardzo unikatową ozdobę na ścianę, która powinna ożywić wnętrze pokoju każdego szanującego się kolekcjonera figurek i nie tylko.

Custom Anatomy of Megatron Display Cabinet (5)

I to by było na tyle! Liczę, że oglądanie mojego nowego customa dało Wam co najmniej tyle frajdy co mnie dała jego budowa :). Ten projekt to prezent, który przygotowałem aby chociaż trochę odwdzięczyć się za ogromną życzliwość osoby, której go podaruję i mam nadzieję, że dostarczy jej sporo radości. Jeszcze raz dzięki! 🙂 A jeśli chcecie go zobaczyć na żywo, to wpadnijcie na tegoroczny Pyrkon, bo wystawię tam „Anatomię Megatrona” zanim trafi do nowego właściciela!

Jak zawsze dziękuję Wam za oglądanie moich materiałów. Jeśli film Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej ciekawostek na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych filmach na kanale.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych filmów!

Reklama

Reklama