Correct Century VII: 1/100 MRC-F20 SUMO Gold Type

 

MRC-F20 SUMO

Reklama

Reklama
Frakcja: Straż Królowej Dianny

Pilot: Harry Ord

MRC – F20 SUMO, czyli Strike Unit for Maneuver Operations, to najnowocześniejsza i najsielniesza jednoska skonstruowana przez Moonrace. Zbudowany z myślą o przestrzeni kosmicznej SUMO charakteryzuje się zwrotnością, szybkością i ogromną siłą co stawia go w zasadzie na równi z Turn A Gundamem, który jest na wyposażeniu Ziemskiej milicji. Mimo iż pomyślany został głównie o przestrzeni kosmicznej SUMO niewiele gorzej radzi sobie w warunkach grawitacji Ziemskiej i wciąż góruje w zasadzie nad wszystkimi innymi MS’ami. Ten egemplarz jest osobistym MSem Harrego Orda dowódcy straży Królowej Dianny. 
 
Zawartość pudełka
Gooooooooooooooold!!!
Nogi

     Nogi budowało mi się dość trudno, głównie z powodudosyć nietypowego składania i żeby było śmieszniej jednocześnie typowego. Instrukcja z resztą w wypadku tego modelu, również umiała wysłać na manowce i to jak. Suma summarum w zasadzie po już złożeniu poszczególnych segmentów, jeden trzeba było rozebrać i złożyć odnowa, bo „silniki” w nogach włożyłem odwrotnie.

 

Ręce

  Tutaj również całość składało się dziwnie, chociaż nie aż tak jak wyjątkowo nietypowe nogi. Szczególnie kuliste naramienniki i ich montaż wydawał mi się wyjątkowo niepewny. Dłonie za to składało się  bardzo fajnie i to pomimo, że są ruchome, co właśnie często powoduje katorgę w składaniu.

Korpus

  Ten element, również znajduje się na granicy typowości, niby wszystko budowało się podobnie jak w klasycznych modelach 1/144 typu HG, ale było parę istotnych różnic; chociażby możliwość otworzenia silnika MSa, który znajduje się w korpusie.

 
Głowa

  Tutaj było prosto, choć jak cały model stosunkowo „niezwykle”, głównie z powodu designu całości. Dano nam w tym elemencie wybór, czy dać Sumo „twarz” z conceptów, czy coś w stylu klasycznego oka z serii telewizyjnej. Osobiście zdecydowałem się na „zgodność z książką”.

 

Krocze 

 Tu o dziwo było stosunkowo standardowo, bo nie kryje się tu żaden mechanizm transformacyjny ani nic takiego, szybkie złożenie i po sprawie. Sam kokpit również był prosty w konstrukcji.

 

Uzbrojenie

     Uzbrojenie budowało się łatwo. Bardzo fajnie przedstawiają się te ostrza, które doskonale współgrają z stylistyką Moonrise. Beam Rife skojarzył mi się z Shoulder Cannon Predatora. Tuż przed złożeniem

I po złożeniu

At the Bottom of Byston Well

Reklama

Reklama