Correct Century IV: 1/144 MRC-F20 SUMO (Gold i Silver Type)

MRC-F20 SUMO (Gold i Silver Type)

Reklama

Reklama
Frakcja: Moonrace (Dianna Center i Royal Guard)

Znani Piloci: Harry Ord, Poe Aijee


MRC – F20 SUMO, czyli Strike Unit for Maneuver Operations, to najnowocześniejsza i najsielniesza jednoska skonstruowana przez Moonrace. Zbudowany z myślą o przestrzeni kosmicznej SUMO charakteryzuje się zwrotnością, szybkością i ogromną siłą co stawia go w zasadzie na równi z Turn A Gundamem, który jest na wyposażeniu Ziemskiej milicji. Mimo iż pomyślany został głównie o przestrzeni kosmicznej SUMO niewiele gorzej radzi sobie w warunkach grawitacji Ziemskiej i wciąż góruje w zasadzie nad wszystkimi innymi MS’ami. Ten egemplarz jest osobistym MSem Harrego Orda dowódcy straży Królowej Dianny.

Zawartość pudełka
„Tutaj jest nieco więcej niż poprzednio… ale niewiele więcej.”
Ręce

Mimo iż elementów jest w zasadzie tyle samo co w wypadku Kapoola, ale z powodów projektu samego mecha otrzymujemy dużo większą artykulacje. Malowania też tutaj było dużo mniej, zarówno w wersji srebrnej jak i złotej wystarczył panellainer.

Nogi


Składanie nóg to w zasadzie składanie jakiegoś bardzo prymitywnego HG. Następuje tutaj niemal na ta sama sytuacja co z rękami: większa swoboda ruchu wynikająca z Designu MSa. Malowania było sporo w wersji srebrnej, gdzie czarnym markerem zamalowałem spore powierzchnie zgodnie ze wzorem z instrukcji.

Głowa
Trzy elementy z czego jeden to naklejka. Zatem niewiele było tu pracy. W wypadku złotej wersji mamy tą dziwną twarz z pojedynczym okiem (niby z conceptów, ale widziałem parę screenów z anime z tym okiem). Srebrny z kolei ma standardową
wersje głowy z okiem złożonym z dwóch pomarańczowych kwadratów.
Krocze
Dwa elementy i 5s markera… i tyle.
Korpus
Ta część jeszcze bardziej przypominała uproszczonego HG. Ot parę policapów i dwa duże elementy tworzące korpus. Tutaj wykorzystujemy resztę naklejek z zestawu. W wypadku wersji srebrnej te parę naklejek tworzących ten pas przez środek MSa jest czerwona, a w złotej brązowa. Malowanie znów ograniczyło się tylko do panelowania, jedynie parę miesięcy później pomalowałem kokpit.
Beam Pistol
Jego konstrukcja to niemal 1:1 do wersji 1/100. Jako ironię można uznać fakt, że SUMO 1/144 trzyma pistolet dużo lepiej niż jego bardziej dokładna i większa wersja.
Tuż przed złożeniem
I po złożeniu
Parę zdjęć złożonej srebrnej wersji

I wszystkie moje SUMO.

Na koniec, znów podkradzione od Wawe zdjęcie czystych SUMO

At the bottom of the Byston Well

Reklama

Reklama