Correct Century II: 1/144 AMX-109 Kapool

 AMX-109 Kapool

Reklama

Reklama
Frakcja: Zeon, Inglessa Militia

Reklama

Znani piloci: Sochie Heim, Miashei Kune

 AMX-109 został opracowany przez Neo Zeon jako następca dla wysłużonego już MSa z czasów wojny jednorocznej: MSM-03C Hygogg. Pomimo tego iż Kapool to maszyna zaprojektowana z myślą o walce podwodnej i nawodnej to może być wykorzystywany bez problemów przy działaniach w przestrzeni kosmicznej. AMX-009 jest wyposażony w 8 wyrzutni rakiet, Sonic Beam w pasie, działo maszynowe na prawym ramieniu i laser w oku. Kilka tysięcy lat po wydarzeniach znanych z ZZ Gundam Kapool został odkryty przez Sida Munzera i po odkopaniu został pierwszym MSem w szeregach północnoamerykańskiej Inglessa Militia.

Zawartość pudełka
AMX-109 Kapool„Wiele tu tego nie ma”
AMX-109 KapoolW taki oto sposób zabrałem się za malowanie kolejnych elementów. Polecam ten sposób kolorowania części.
 Nogi
Składania wiele tutaj nie ma, ot 6 elementów na krzyż plus parę policapów. A jednak nogi zajęły mi nie mniej czasu niż przy większości modeli o wyższym stopniu skomplikowania. Powodem jest tego oczywiście malowanie i to nie tylko panel lainer, ale i inne Gundam Markery były w użyciu.
Ręce
Tu również widać wiek i poziom komplikacji Kapoola, naprawdę wielka szkoda, że oprócz RD, to jedyny sposób na posiadanie figurki tego oryginalnego MSa. Podobnie jak w przypadku nóg, sama konstrukcja trudna nie była, ale ile przy tym było malowania… Do tego problemem są miejsca do których trzeba się dostać aby Kapoola pokolorować, ale marker plus igła rozwiązały problem z trudno dostępnymi miejscami.
Korpusogłowa

Na początku spodziewałem się, że i te niebieskie wyrzutnie rakietowe będę musiał malować, ale tu na szczęście dostaliśmy element o odpowiednim kolorze. Do tego choć oko było naklejką, to „twarz” Kapoola również trzeba było pokolorować na czarno. Na szczęście płyty pancerza czekało jedynie panelowanie.

Krocze
Malowanie pasa było tutaj największym wyzwaniem. Pierw trzeba było wnętrze pomalować czarnym markerem, a następnie po wyschnięciu nałożyć niebieski na wylot od Sonic Blasta. Sam pas również wymagał nałożenia markera, ale w tym wypadku nie zaprzątało to wiele pracy. 
Tuż przed złożeniem
 I po złożeniu

 Dla porównania surowy Kapool bez malowania

Zdjęcie znaleziona na http://gundam-eclipse.net zrobione przez użytkownika wewe

 

At the bottom of the Byston Well 

Reklama

Reklama