Correct Century I: 1/144 WD-01 Turn A Gundam

WD-01 Turn A Gundam

Reklama

Reklama
Frakcja: Earth Militia, Dianna Counter

Reklama

Pilot: Loran Cehack 

 Standardowym wyposażeniem Turn A jest para beam saberów, tarcza i beam rifle, jednak główną i najbardziej niszczycielską bronią są mikromaszyny, które przyodpowiedniej ilości energii tworzą tak zwany Moonlight Butterfly, którego niszczycielski zasięg, może sięgnąć Jowisza. Niezamierzonym efektem mikromaszyn jest fakt, że same z siebie naprawiają uszkodzenia MSa, a nawet leczą pilota, niestety jest to proces niezwykle długotrwały. Wisienką na torcie jest umiejętność zakrzywiania światła dzięki czemu Turn A potrafi stać się niewidzialny.

Zawartość pudełka

WD-01 Turn A Gundam

Nogi

Nogi składało się niezwykle prosto, chociaż fakt, miałem początkowo zagwozdkę z tymi silnikami, aby je prawidłowo umieścić w gniazdach. Zawiodłem się trochę na stopach, wiedziałem, że będą całe czerwone, ale miałem nadzieje na chociaż naklejkę, a tu guzik, jak chcesz takie jakie powinny być: maluj.
Reklama

Reklama
Ręce

Pierwsza rzecz jaka mnie uderzyła (obok prostoty konstrukcji), to jak bardzo różni się pozowalność tych rąk względem późniejszych wersji Turn A. Jest dość mocno ograniczona, a przez design rąk, ruch utrudniony jest jeszcze bardziej. Same dłonie są takie same jak w NG 1/144 Turn X, czyli PoliCapowe.

Korpus

 Tutaj mamy najwięcej elementów i naklejek, a efekt jest całkiem zadowalający, Szczególnie dobrze wypadł Core Fighter, który otrzymał dość zgrabne naklejki, a przymalowanie kokpitu dało bardzo ładny efekt. W zasadzie tutaj wiek widać głównie po korpusie, który wygląda na dość prymitywny, mechanizm jego wymiany jest podobny do tego z HG, ale nieco mniej skuteczny, bo ten lubi sobie wylecieć. No i te puste przestrzenie.

Głowa

Głowa ma nieco spaczone proporcje i przy tym składało się ją bardzo prosto. Niestety nie mamy tutaj dodanej nalepki na symbol Turn A, zatem albo marker, albo zostajemy z białymi „nacięciami”. Tutaj chyba najbardziej różnicę w konstrukcji między tą wersją, a modelem klasy HG.

Tuż przed złożeniem

 I po złożeniu

 Parę zdjęć gotowego modelu

 Zdjęcia porównania (bez malowania) do wersji HG

At the Bottom of Byston Well

Reklama

Reklama