Cobra Pit HQ – ściśle tajna baza

Najpewniej każdy z Was kojarzy pierwszy fabularny film G.I. Joe: Czas Kobry (Rise of Cobra) oraz masę figurek, która wyszła przy tej okazji. Największym pojazdem był THE PIT – mobilna baza Joesów z więzieniem, koszarami oraz imitacją ściany, przez którą Cobra wpadła bo głowice z nanomitami. Jednak mało kto wie, że Hasbro przymierzało się do stworzenia konkurencji dla tego kolosa – Cobra PIT HQ!

Zacznijmy od pierwowzoru i wydanej zabawki. Był to pierwszy tak gabarytowy zestaw odkąd wprowadzone nowe figurki w 2007 roku. Posiadam takowy w swojej kolekcji. Choć jeszcze niezłożony, miałem okazję przyjrzeć się mu u chrześniaka i 10 letniego szwagra, którzy zostali uszczęśliwieni nimi na któreś święta. Fotka niżej, a kto chciałby więcej zdjęć odsyłam na YoJoe.com.

G.I. Joe PIT mobile HQBohaterem naszego tekstu jest jednak nigdy – niestety – nie wydany zestaw w dużej mierze bazujący na powyższym. Został on wcześniej zaprezentowany na którejś z konwencji, a niedawno jeden z użytkowników podrzucił garść więcej fotek z wizualizacji projektu. Rzućcie okiem.

 Cobra PIT HQCobra PIT HQMam sporą zagwozdkę czy oba zdjęcia przedstawiają jedną i tę samą wersję pojazdy czy może są to dwa różne koncepty. Jeśli obie fotki przestawiają ten sam pojazd, najpewniej górna część (z rakietą balistyczną) jest całkowicie zdejmowana. Fizycznie nie ma bowiem szansy na takie skonstruowanie mechanizmów, aby park dla HISSów i centrum rakiet trzymać obok siebie.

Odnośnie samych HISSów, w grę wchodziły bazujące na 25th Anniversary (ale już nie tych z Pursuit of Cobra). W wersji z czołgami dostrzegalne są również lądowisko dla śmigłowców, więzienie, dwa stanowiska wyrzutni rakiet. Cacuszko.

Równie atrakcyjnie wygląda moduł / wersja z rakietą balistyczną. Poza koszem z rakietą widzimy stanowisko dowodzenia, stanowiska broni laserowej. Co ciekawe, w bocznych panelach są – jeśli wzrok mnie nie myli – węże. Najpewniej na paliwo do rakiety.

Poza tym sala kolorystyka, którą później wykorzystano np. do HISS Tanków z Pursuit of Cobra (brązowy). Całość wygląda niesamowicie i z miłą chęcią wymieniłbym podstawowy zestaw G.I. Joe PIT HQ na Cobra Pit HQ…

Czemu nie zrealizowano tego projektu? Można się domyślać. Sama linia Rise of Cobra miała wieeele figurek (najwięcej jako seria po 2007 roku) w tym sporo zestawów. Oczywiście mowa o USA, bowiem w Polsce nieco figurek Rise of Cobra posiadało Tesco czy Pepko, ale już nie np. Smyk. Najpewniej zdecydowano, że nie ma sensu robić dwóch pojazdów z tej samej – gabarytowo największej – klasy.

Wielka szkoda, że Hasbro nie zdecydowało się na jego wypuszczenie. W sumie to nie pierwszy i najpewniej nie ostatni taki wynalazek, który swój żywot, mimo atrakcyjności dla fanów, zakończył w fazie pomysłów. O najciekawszych jeszcze wspomnimy.

Reklama

Reklama