Botcon 2015 – czyli na jakie figurki Transformers czekamy

Pod koniec czerwca odbyła się kolejna edycja największej transformerowej imprezy na świecie – Botconu. Przy tej okazji jak zwykle zaprezentowano wiele zabawek, które niedługo pojawią się na półkach i na które już teraz warto odkładać swoje ciężko zarobione pieniądze. Jeżeli szukasz informacji na temat zaprezentowanych przy okazji targów figurek – jesteś we właściwym miejscu.

Materiału jest dość sporo i domyślam się, że nie każdy jest zainteresowany śledzeniem wszystkich modeli, więc dla wygody podzielę figurki seriami. W tej części relacji skupię się na „tradycyjnych” transformerach. W drugiej części pokażę wam modele z serii Kre-O oraz nieoficjalne wydania. Starczy tego gadania, zapraszam do oglądania i komentowania figurek swoich faworytów.

Generations – Trio Fembotek:

Już na długo przed targami internet obiegła informacja, że Takara planuje wydać trzy kobiece transformery, które zdecydowanie ożywią każdą pełną testosteronu kolekcję. Wszystkie trzy figurki to remoldy już znanych modeli:

Reklama

Reklama
Nightbird – remold generations Arcee

127 218

Slipstream – remold generations Windblade

317414

Blackarachnia – remold Animated Blackarachni

51369ostatnia z nich budzi chyba najwięcej emocji przez zastosowanie już dość leciwego moldu i fakt, że fani od lat czekali na dobrą Arachnię. Wielu z nich nie jest zachwyconych tym co przedstawiono, zwłaszcza na tle generations Rhinoxa i Rattrapa. Z drugiej strony po raz pierwszy będziemy mogli postawić na półce figurkę, która choć trochę przypomina serialowy oryginał.

Transformers Robots in Disguise

Reklama

Reklama
Takara Optimus Prime

TAV-21-Optimus-Prime-001 TAV-21-Optimus-Prime-002Coś dla fanów Optimusa odlanego z nieco większej ilości plastiku. Niestety na dzień dzisiejszy zapowiedziano ten model jako ekskluzywny dla Japonii.

Warrior Class:

Reklama

Fani modeli w skali Deluxe otrzymali kilka nowych propozycji – przede wszystkim są to repainty istniejących figurek.

Warrior Gold Armor Grimlock

Warrior-Gold-Armor-Grimlock-RobotWarrior-Gold-Armor-Grimlock-Dino Długo wyczekiwany przez fanów Grimlock w klasycznych kolorach i z nieco bardziej tradycyjnie wyglądającą głową.

Warrior Night Ops Bumblebee

Warrior-Night-Ops-Bee-Robot Warrior-Night-Ops-Bee-VehicleTakara Sideswipe

TAV-22-Sideswipe-001 TAV-22-Sideswipe-002

Takara Jazz

TAV-23-Autobot-Jazz-001 TAV-23-Autobot-Jazz-002

Takara One Step Strongarm

TED-10-Strongarm-001 TED-10-Strongarm-002Takara przygotowała także coś dla fanów uproszczonych transformerów. Do ich oferty dołącza Strongarm.

Mega 5-step Changer Megatronus

RiD-Megatronus-Robot RiD-Megatronus-TankTen pokaźnych rozmiarów Megatron będzie siał strach i zniszczenie na Twojej półce RiD. Przewidywana cena? 59 Australijskich Dolarów. Figurka prawdopodobnie będzie ekskluzywna dla Toys R Us.

3-Step Sideswipe

Three-StepSideswipe-Robot Three-Step-Sideswipe-VehicleKolejny duży robot o niedużej artykulacji i uproszczonej transformacji – w sam raz dla młodszych fanów Transformers.

Legion

Małe RiDy zostały wzbogacone o kolejne dwa wydania:

Legion Alpine Strike Sideswipe

Legion-Alpine-Strike-Sideswipe-RobotLegion-Alpine-Strike-Sideswipe-Vehicle Legion Night Ops Bumblebee

Legion-Night-Ops-Bee-Robot Legion-Night-Ops-Bee-Vehicle

Timy Titans

Podczas targów zaprezentowano także miniaturowe, pozbawione artykulacji figurki inspirowane przede wszystkim seriami Robots in Disguse oraz G1. Stylistyką nawiązują do Robot Heroes. Podczas imprezy mogliśmy oglądać modele:

Bulkhead

Bulkhead1

Clampdown

Clampdown1

Devastator

Devastator1

Fracture

Fracture1

Galvatron

Galvatron1 (1)

Grimlock

Grimlock1

Inferno

Inferno1

Kickback

Kickback1

Megatron

Megatron1

Optimus Prime

Optimus_Prime1

Roadbuster

Roadbuster1

Sideswipe

Sideswipe1

Combiner Wars

Hasbro kontynuuje swoją combinerową ofensywę. Jeżeli lubisz łączyć mniejsze roboty w coś większego, to na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Sky-Lynx

Voyager-Skylynx-Beast Voyager-Skylynx-VehicleChyba największe zaskoczenie targów. Nie dość, że po latach oczekiwania otrzymamy bardzo przyzwoicie wyglądającą figurkę Sky Lynxa w skali voyager, to jeszcze zmienia się ona w tors Lynx Kinga – Sky Reign. Na jego kończyny składać się będą:

Hound – Remold Swindle’a

Deluxe-Hound-Bot Deluxe-Hound-Vehicle

Smokescreen – Remold Streetwise’a

Deluxe-Smokescreen-Bot Deluxe-Smokescreen-Vehicle

Trailbreaker – Remold Offroada

Deluxe-Trailbreaker-Bot Deluxe-Trailbreaker-Vehicle

Wheeljack – Remold Breakdowna

Deluxe-Wheeljack-Bot Deluxe-Wheeljack-Vehicle

Po połączeniu wszystkich modeli utworzą one Sky Reign

B5609_Sky-Reign-Combined

Battle Core Optimus Prime – Remold Combiner Wars Optimusa

Voyager-Binary-Armor-OP-Robot Voyager-Binary-Armor-OP-VehicleModel będzie tułowiem combinera – Optimus Maximus. Na jego kończyny składać się będą natomiast

Mirage – Remold Dragstripa

Mirage-Deluxe Mirage-Vehicle

Prowl – Remold Streetwise’a

Prowl-Deluxe Prowl-Vehicle

Sunstreaker – Remold Breakdowna

Sunstreaker-ROBOT-Deluxe Sunstreaker-Vehicle

Ironhide – Remold Offroada

Ironhide-Deluxe Ironhide-Vehicle

Kolejny model pokazany przy okazji Botconu to Bruticus – Combiner składający się z grupy zwanej Combaticonami. Niedawno mogliśmy czytać przygotowaną przez SIDa recenzję nieoficjalnego wydania. Teraz pora na wersję Hasbro. Na figurkę składają się:

Onslaught

Voyager_Onslaught_Robot Voyager_Onslaught_Vehicle

Blast off – Remold Quickslingera

Deluxe_Blastoff_Bot_v3 Deluxe_Blastoff_Vehicle_V2Kolejny model, który dzieli fanów Transformers. W oryginalnej serii Blast Off transformował się w prom kosmiczny. Obecna wersja zmienia się w samolot, który nie należy do kanonu, ale za to w prawdziwym świecie lepiej by się skalował z resztą ekipy. Ocenę czy zmiana trybu alternatywnego to dobra decyzja pozostawiam Wam.

Swindle – Remold Rooka

Deluxe_Swindle_Bot_v2 Deluxe_Swindle_Vehicle_Right

Vortex – Remold Alpha Bravo

Deluxe_Vortex_Bot_v2 Deluxe_Vortex_Vehicle

Brawl

Deluxe_Brawl_Robot_V2 Deluxe_Brawl_Vehicle_RightPo połączeniu powyższych figurek otrzymamy gestalta – Bruticusa:

Combiner_Bruticus

Galvatronus

Combiner-GalvatronusZaprezentowano także tułów Galvatronusa, czyli Cyclonusa wzbogaconego o cztery „kradzione” kończyny. Zgodnie z zapowiedziami będzie to rywal wybranej przez fanów Combiner Fembotki – Victorion.

W trakcie imprezy pokazano również kolejne dwa remoldy Leader Jetfire’a

Leader Skywarp

Leader-Skywarp-Robot LEADER-SKYWARP-Vehicle

Leader Starscream

Leader-Starscream-ROBOT Starscream-VehicleW tym przypadku w oczy rzuca się przede wszystkim nowa korona. Jeżeli ktoś będzie chciał zebrać komplet seekerów w klasie Leader, to dzięki tym dwóm wydaniom otrzyma taką możliwość

Dla tych, którzy wolą mniejsze figurki Hasbro zaprezentowało cały wachlarz modeli z serii Legends:

Rodimus – Remold Blackjacka

Legends-Rodimus-Robot Rodimus-Vehicle

Skywarp – Remold Starscreama

Legends-SKYWARP-ROBOT Legends-Skywarp-Vehicle

Buzz Saw

Legends_Buzzsaw_Beast_foil Legends_Buzzsaw_Device_foil Legends_Buzzsaw_Vehicle_foil

Chop Shop – Remold Shrapnela

Legends_Chopshop_Robot Legends_Chopshop_Vehicle

Pipes – Remold Huffera

Legends_Pipes_Robot Legends_Pipes_Vehicle

Shockwave

Legends_Shockwave_Robot Legends_Shockwave_Vehicle

Wreck-Gar

Legends-Wreckgar-Bot Legends-Wreckgar-VehicleZgodnie z informacjami jakie udzielono fanom w trakcie targów w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się przeniesienia wojen Combinerów na wyższy poziom – Titan Wars. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości na naszych półkach zaczną pojawiać się naprawdę duże combinery i jeżeli wierzyć plotkom także headmastery (figurki, których głowy transformują się w niezależne, miniaturowe roboty). Jest na co czekać.

To już wszystko w dzisiejszej relacji. Przy kolejnej okazji skupimy się na transformerach dla fanów klocków Kre-O oraz nieoficjalnych figurkach. Jeżeli interesują cię inne zapowiedziane w tym roku modele, zachęcam do rzucenia okiem na nasze relacje z Tokyo Toy Show oraz Comic-Conu. Dziękuję za uwagę i zapraszam do dalszego śledzenia Maniaków.

Reklama

Reklama