Arctic Duke, Mutt, Crimson Copter nowości

Przez okres świąteczny związany z organizowaniem prezentów, głównie dla innych :), nie było czasu na wpisy. Zwłaszcza w kolekcji, gdzie trochę rzeczy doszło. Kilka nowych nabytków, więc wpadnie w okolicach Bożego Narodzenia-Nowego Roku, wraz z mega paczką z USA. A tak, pozostaje się cieszyć z nowych nabytków G.I. Joe zwłaszcza dwóch – ARAH UK/EURO Mutt oraz Cancelled Arctic Duke.

Reklama

Reklama
Mutt

Reklama

euro muttDaję na początek ze względu na serię, ale również z powodu wyjątkowości. Odkąd zacząłem zbierać Joesy, wiecznie prześladowała mnie ta figurka, a właściwie jedna jej część – krocze. Ilekroć udawało mi się dostać go w swoje ręce, zawsze doskwierał mu brak jajek. Główny problem ze zdobyciem pełnego ludka to fakt jest występowania jedynie w Europie. Na szczęście dzięki uprzejmości Komixiary ten koszmar już nie powróci :). Udana transakcja barterowa, Mutt za oryginalnego 12″ Joesa. Nie wiem kto bardziej szczęśliwy – Ewelina czy ja 🙂

Arctic Duke (Cancelled)

arctic duke cancelledPrzyznam szczerze dość długo nie mogłem się przekonać do tej figurki. Większość osób najpewniej jej nie widziała. To nigdy nie wprowadzona na powszechny rynek Rise of Cobra Arctic Duke. Przez jakiś czas sprzedawali ją Chińczycy na eBayu. Z ciekawości zajrzałem dzisiaj – ledwie jedna sztuka. Dziwnie ta klata wygląda, brakuje jakiejś kurtki lub dodatku. Sam sprzęt OK – wykorzystano go później do Club Exclusive Iceberga. Przynajmniej zimowi Joesy otrzymają kogoś do dowodzenia :).

Elite Ice-Viper

elite ice-viperPodobnie z typkiem wyżej. W teorii to bardziej elitarna wersja Ice-Vipera z Rise of Cobra. Smaczku dodaje fakt, że również i on nie został nigdy wprowadzony do powszechnej sprzedaży. Gdyby się komuś spodobał lub nadal nie ma w kolekcji – ostało się kilka sztuk na zbycie. Kto zainteresowany, niech a znać.

Reklama

Reklama
Destro (Cancelled)

arctic destro cancelledPierwotnie planowana na Rise of Cobra, ale ostatecznie wydana w Pursuit of Cobra. Posiadam tę drugą wersję, a teraz mogę dodać pierwowzór? Jakieś różnice między dwiema?

  • oczy: w tej wersji są „normalne” bo regularna wersja z PoC ma zielone (nie pytajcie mnie dlaczego)
  • logo Kobry na kurtce, w regularnej wersji nie obserwujemy.

Stąd paradoksalnie ta wygląda ciekawiej i naturalniej.

Airride + Sky Sweeper Jet

roc airride sky sweeperOstatni nabytek z linii Czas Kobry. Przemalowany na niebiesko Firebat z doczepianymi elementami (trochę przekombinowane) oraz pilot – Airride. Jak na pilota Hasbro dało mu sporo sprzętu, bo aż karabin i pistolet. Większość kierowców/pilotów z pierwszego filmu w ogóle nie dostaje sprzętu. Dzięki temu nie będzie stał jak kołek na półce. Kolejny składa, bowiem głowę dostał do Duke’a. Całkiem nieźle wygląda ten kamuflaż.

Pojazd? Bardziej z obowiązku i przypadku. Nie polowałem na niego specjalnie, trafił w się w dużo większym zestawie (jak 4 powyższe zresztą). Tym samym cała czwórka nie kosztowała mnie nic. Czemu zatem nie zostawić w kolekcji, skoro się ich nie ma?

Crimson Copter

crimson copterOstatnio naszło mnie na dość niestandardowe przeglądanie Allegro, czego efektem jest kilka nabytków, którymi pochwalę się w najbliższym czasie. W większości są to pojazdy z poza serii G.I. Joe, ale koncepcyjnie i skalą pasujące. Wyjątkiem okazał się tutaj Crimson Copter. Pierwotnie znalazłem go opisanego jako „Duży helikopter-karabin Hasbro„. Kto szuka po frazach G.I. Joe i pokrewnych w ogóle by nie znalazł. Wystawiony od 20 PLN, ostatecznie dobiłem do 90 PLN. Poza mną znalazł go jeszcze Deathvalleyshop, ale akurat w tym razem (i dwoma innymi) musiał obejść się smakiem. Rolę się odwróciły :).

Co więcej o nim? Kawał plastiku. Naprawdę fajna zabawka, którą chętnie bym wpisał będąc dzieckiem jako prezent pod choinkę:

  • elektronika – światełka i dźwięki: lotu, strzałów, wybuchu
  • strzelające działka boczne 2×5 pocisków.
  • sporo miejsca na figurki w kokpicie i na zewnątrz
  • wciągarka dla desantu

najpewniej na podstawie tego helikoptera zrobiono podobną hybrydę pojazd-karabin w Night-Raven z Rise of Cobra.

Dodatkowo sam moduł tego bydlaka wyżej wykorzystano jeszcze w 2 innych kolorach. Zielono-czarny w klimacie Night Force padł moim łupem wczoraj wieczorem. Pozostaje zdobyć pustynny.

Zakup uważam za udany głównie dlatego, że ściągnięcie Crimson Coptera z USA kosztowałoby mnie pewnie powyżej 150 PLN + sam koszt pojazdu. Wprawdzie brakuje tarczy bo bokach i działka, ale kiedyś się dokupi :). Gdyby ktoś chciał odkupić obu pilotów – zapraszam na priv. Ludki z 2003-2006 w ogóle mnie nie kręcą.

Military Trailer

IMAG4302Kiedyś widziałem ten pojazd na eBayu, przemalowany. Dłuuugo go szukałem, na Ebayu nie znalazłem. Udało i się trafić go wcześniej w PL, ale nie miał najazdów, jednego lusterka i karabinu dla strzelca. W końcu zdobyłem – chyba – kompletnego. Skalą pasuje bardziej do figurek 1. generacji (1982-94) niż nowszych. Tak naprawdę nie wymaga nawet przemalowywania, kolorystycznie pasuje. W wolnej chwili muszę sprawdzić, które pojazdu da radę nim transportować. Na pewno VAMPa z 1982 roku i wszelkie inne wąskie. W sumie najbardziej mnie ciekawi MOBAT lub MAULER. Obawiam się jednak, że okaże się zbyt wąski, a i te wypustki przeszkadzają. Szkoda, że otwierają się jedynie drzwi od kierowcy.

Nie zmienia faktu, że świetnie nada się jako transporter do innych ładunków ciężkich na dioramce. Dodatkowo kolejne dodatki na ewentualną (odkładaną na wieczne nigdy) dioramę: reflektory, druty kolczaste.

Gdyby ktoś chciał kupić taki pojazd, mam jeden na zbycie. Jak wspomniałem wyżej, bez:

  • najazdów,
  • jednego lusterka (od strony pasażera),
  • karabinu na górze.

Chap Mei Police

chap mei policeKojarzycie RHINO z Joesów? Jak dla mnie to ciekawa przeróbka. Wygląda bardzo podobnie choć ma dużo mniej funkcjonalności. W planach mam przerobienie powyższego na transporter. Zdążyłem go już rozkręcić, w środku trzeba przyciąć plastiki w paru miejscach, aby uwolnić sporą przestrzeń. Z tyłu są drzwi, z boku dwa wyjścia (tylko dla nich muszę skołować drzwi).

W oryginalne, na dachy w miejscu okrągłego otworu było wielkie działo – w to miejsce wrzucę wieżę strzelniczą. W pustej przestrzeni obok doczepiano moduł z dźwiękami. Najpewniej do zabudowania jak w oryginale lub jakiś kosz na narzędzia itp.

Tyle planów – zobaczymy co z tego wyjdzie i czy czasowo się wyrobię…

W kolejnym tygodniu wpadną kolejne pojazdy pokroju powyższego. Uwierzcie – sporo tego krąży w polskiej sieci za stosunkowo niewielkie pieniądze (30-50 PLN).

Choć najbardziej czekam na mega pudło z USA, z wielką ilością 50th Anniversary, Exclusive i Marvel Universe. Pewnie część osób również ;).

Reklama

Reklama