Aniołki Brokena (IBO) I: STH-14s Hyakuri

Przed przejściem do właściwego raportu kilka słów dodatkowych, najbliższe trzy raporty będą dotyczyć MSów z anime Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans, serii którą osobiście uważam za największy syf jaki się kiedykolwiek tej serii przydarzył, ale wpisy te będą dotyczyć samych modeli, gdyż te są niezwykle udane. Dobrze zaprojektowane i przy tym mogą być świetnym początkiem do zabaw z Gunpla, gdyż prostota konstrukcji łączy się z bardzo satysfakcjonującym wyglądem.

Reklama

Reklama
STH-14s Hyakuri

Reklama

Frakcja: Teiwaz

Pilot: Lafter Frankland

Jest to jeden z podstawowych MSów stosownych przez Taiwaz i grupy mu podległe (takie jak Turbines) to lekki i szybki MS stosowany głównie jako jednostka zwiadowcza. Hyakuri posiada zdolność „transformacji” to trybu lotu, który zwiększa prędkość i zwrotność. Z powodu problemu z wyważeniem Hyakuri jest stosowany prawie wyłącznie w przestrzeni kosmicznej Hyakuri jest wyposażony w reaktor Ahab, a podstawowe uzbrojenie to karabiny JEE-101 110mm i Knuckle Shield, które mogą służyć jako broń walki bezpośredniej. W innych wariacjach wyposażenia Hyakuri może służyć jako MS szpiegowski czy zaopatrzeniowy.

Korpus

Korpus to swoisty wstęp do całej linii Orphansów. Czyli proste a efektywne konstrukcje. Wiele składania tutaj nie było, wszystko składało się szybko i bardzo łatwo, a efekt końcowy naprawdę cieszy oczy, aż dziw bierze z jakiego anime te modele pochodzą.

Głowa

Trzy elementy i kilka kropek markerem, nic szczególnie trudnego.

Ręce

Całkiem fajny element. Bardzo mi się podoba, że ręce są tak surowe, przez co MS jeszcze bardziej sprawiają wrażenie, że to w zasadzie jeden wielki silnik do którego doczepiono elementy MSa.

Nogi

Nogi to jak zwykle najbardziej skomplikowany element budowy. Niemniej mimo to i ten element jest mało skomplikowany. Przy tym efekt końcowy jest satysfakcjonujący. Jasne, można się czepić, że stopy są zbyt małe, ale na szczęście rekompensuje to dedykowana podstawka, która jest dodana do zestawu.

Tuż przed złożeniem

I po

„Plecak”

Najbardziej istotny element budowy, stanowiący główny napęd  MSa, plus jego tarcze, które mogą stać się czymś w rodzaju kastetów. Wykorzystujemy wszystkie naklejki dodane do zestawu, ale na szczęście oprócz jednej wszystkie nakleiłem bez większych problemów i zajęło mi to może dwie trzy minuty. W tym elemencie dostajemy „kieszenie na główne uzbrojenie Hyakuri:

JEE-101 110mm

Karabiny są… BARDZO FAJNE!!! Łatwe w budowie, coś w stylu standardowych budów HG. Tyle, że dzięki ruchomym rękojeścią możemy ustawiać je w dowolnych pozycjach, również możemy „transformować” całego MSa bez wyciągania ich z manipulatorów (potrzeba do tego odpowiedniej wprawy.

Zdjęcie gotowego modelu

At the bottom of the Byston Well

Reklama

Reklama