Aniołki Brokena (IBO) II: STH-05 Hyakuren

Reklama

Reklama
STH-05 Hyakuren

Reklama
Frakcja: Taiwaz
Pilot: Azee Gurumin
Hyakuren jest to podstawowy MS wykorzystywany przez Taiwaz i jego satelickie organizacje. Jest to MS podobnie jak Hyakuri skonstruowany przez Taiwaz na bazie starożytnych reaktorów Ahab co czyni go pierwszym (choć nie całkowicie) wybudowanym MSem nie będącym konstrukcją Gjallarhornu. Hyakuren jest MSem uniwersalnym skutecznym zarówno na dystans (gdzie korzysta ze swoich karabinów 100mm), jak i w zwarciu (kastety i ostrze JEE-202). Często poruszają się w parach, albo jako eskorta dla Hyakuriego.

Korpus

Korpus jest w budowie w zasadzie identyczny jak przy poprzednim „aniołku”, czyli prosty, ale dający bardzo fajny ostaeczny efekt, poza tym design ma dużo wspólnego z korpusem Hakuriego,co jest spowodowane podobnym pochodzeniem obu MSów (oba korzystają z tego samego typu reaktora), niemniej jest na tyle różny, aby nie było mowy o zwykłym recolorze, razej o fajnym zachowaniu konsekwencji.

Głowa

Jest bardziej humanoidalna niż ta Hyakurena i nie wygląda jak jakiś dron od SKYNETu. Dodatkowo tutaj naklejamy dwie najgorsze możliwe naklejki w zestawie (oczy), parę machnięć markerem/markerami i głowa gotowa, ta z kolei kojarzy mi się z jakimiś zbrojami z bliżej mi nieokreślonego anime ;).
Reklama

Reklama
Ręce

Budowa rąk nie przysparzała większych kłopotów, może trochę męczyłem się z naramiennikami, które bywają czasami problematyczne takich rozwiązaniach, tutaj też wykorzystujemy resztę naklejek (4 trójkąty na naramienniki, bardzo łatwe w nakładaniu). Ręce są masywniejsze niż te w Hakurim odpowiadają przeznaczeniu sprzętu.

Nogi

Nogi są baardzo masywne i szczerze powiedziawszy mam z nimi problem z jednej strony bardzo mi pasują do całego modelu z drugiej dalej Hyakuren kojarzy mi się czasami z małą grubą kobietą na krótkich nóżkach (tak wiem strasznie to seksistowskie, ale tak już niestety jest). Konstrukcyjnie nogi prezentują się na klasycznym poziomie HG, tyle, że jest sporo płyt pancerza.

Krocze

Krocze jest masywne i to bardzo masywne. Generalnie głównie dzięki bocznym płytą pancerza, na które kryją gniazda na dwa kastety. Generalnie „sukienka” nieco maskuje masywność nóg, dzięki czemu MS nie jest taki gruby.

Tuż przed złożeniem

Tuż po złożeniu

Uzbrojenie

JEE-201 100mm
Dwa elementy, ale za to karabin jest FAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJNY!!!!!!!!!! Głównie dzięki takim pierdołom jak muszka na karabinie.
JEE-202 Single-Edged Blade 
Ostrze jest fajne, głównie dzięki samemu designowi i temu futerałowi, który podpinamy na MSa.

At the bottom of Byston Well

Reklama

Reklama