Acrocanthosaurus atokensis 'Hercules’ od REBOR – Zapowiedź

Brytyjska firma REBOR to nowość na rynku figurkowym. Rzemieślnicy spod tego szyldu specjalizują się w tworzeniu statuetek, odwzorowywujących gady sprzed 65 milionów lat. Na swoim koncie mają już 5 figurek, ale ich zestaw kart, wzorowany na tarocie (który możecie zobaczyć poniżej), zwiastuje że w ich prehistorycznym uniwersum pojawi się jeszcze, przynajmniej 17 kopalnych gadów. Zważywszy na to że premiera Jurassic World była niespełna półtora miesiąca od popełnienia tego wpisu, myślę że ich najnowszy produkt zachęci do zakupu na pewno, nie jednego fana dinozaurów.

rebor Acrocanthosaurus atokensis herculesPrezentowany poniżej dinozaur z gatunku Acrocanthosaurus atokensis o nicku 'Hercules’, jest piątym gadem w ich figurkowej serii. W skład zestawu wejdzie:

  • Pięknie rzeźbiona, statuetka Akrokantozaura, o wymiarach ok. 17 cm. wysokości i 38 cm. długości, z artykułowaną szczęką.
  • Ofiara drapieżnika, w postaci górnej połowy dinozaura z gatunku Tenontosaurus tiletti, którą będzie można umieścić w paszczy gada.
  • Ręcznie robiona podstawka, imitująca suchy step. Na spodzie podstawki znajdziemy logo firmy oraz numer seryjny.
  • Laminowana tabliczka, w której znajdziemy podstawowe informacji na temat statuetki zwierzęcia.
  • Eleganckie, matowo-czarne pudełko z sylwetką i kośćcem dinozaura.

Planowany termin wydania: Sierpień 2015

Sugerowana cena będzie się wahać w okolicach 63$, co jest moim, skromnym zdaniem ceną niewielką jak za tak piękną statuetkę. Jedynie statuetki firmy Papo mogą konkurować z tworami REBOR. Zresztą ta pierwsza firma, przez długi czas wiodła prym w kwestii figurek dinozaurów, ciesząc się popularnością ze względu na niebywałe podobieństwo do zwierząt, które mogliśmy podziwiać w sadze 'Jurassic Park’. Przyszła jednak pora na nowego pretendenta do tego miana. Niegdyś nie sądziłem że ktokolwiek dorówna Papo, jednak w tej chwili swoje pieniądze stawiam na REBOR. Warto zaznaczyć że model jest jedynie częścią większej dioramy.

Co ma być później? Póki co firma milczy. Ja już swój pre-order mam zamówiony i z przyjemnością zrecenzuję ją specjalnie dla Was. By osłodzić Wam czas oczekiwania, zapraszam do zapoznania się z galerią, prezentującej Akrokantozaura w całej, swojej okazałości.

This slideshow requires JavaScript.

Źródło: Facebook REBOR

Reklama

Reklama