Poradnik Customizera II – Przygotowanie do malowania: szlifowanie / odtłuszczanie / maskowanie

Poradnik Customizera

Przygotowanie do malowania: szlifowanie / odtłuszczanie / maskowanie

Co jakiś czas na moim kanale i w wiadomościach prywatnych pojawiają się pytania o to jak możecie zacząć tworzyć własne customy. Żeby na nie odpowiedzieć rozpocząłem mój własny Poradnik Customizera, w którym przybliżę Wam liczne techniki i metody jakimi posługuję się przy moich projektach. Porozmawiamy też o farbach i narzędziach, z których będziecie korzystać przy tworzeniu swoich customów. Dzisiejszy Poradnik Customizera opowie Wam o tym jak przygotować model przed malowaniem, żeby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy.

Poradnik Customizera

 

Dziś przechodzimy do najważniejszego etapu przed malowaniem czegokolwiek – przygotowania. Wbrew pozorom ma ono kluczowe znaczenie dla osiągnięcia dobrego efektu końcowego, dlatego warto poświęcić trochę czasu na szlifowanie, odtłuszczenie i maskowanie, zanim sięgniecie po farby.

W tym odcinku pokażę Wam:

Jak szlifować model

Jak usunąć niedoskonałości moldu i oryginalnej powłoki

Jak poprawnie wyczyścić i odtłuścić figurkę

Jak przygotować uchwyty do malowania poszczególnych części

Przygotowanie do malowania

Poprzednią część cyklu, opowiadającą o demontażu figurek odnajdziecie też tutaj.

 

Jeśli złapaliście smykałkę do dłubania przy swoich figurkach, polecam Wam też poradnik, który pokazuje jak usztywnić ich stawy:

 

Dajcie znać czy podobają się Wam takie tutoriale i czy chcielibyście widzieć ich więcej na kanale. Jeśli tak, czekam na Wasze propozycje dla kolejnych filmów. Powiedzcie o czym chcecie posłuchać, a ja postaram się coś dla Was przygotować. Chcecie dowiedzieć się więcej na temat customizacji? Zajrzyjcie do innych artykułów na naszej stronie.

Jeśli film Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej materiałów na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowościach na kanale.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych filmów!

Reklama