Role Playing Game - uzgadnianie

Armada Starsky
Autoboty
Posty: 190
Rejestracja: śr mar 01, 2017 9:55 am
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Role Playing Game - uzgadnianie

Post autor: Armada Starsky » ndz cze 25, 2017 1:17 pm

W związku z dyskusją nt. RPGów postanowiłem utworzyć ten wątek by użytkownicy zainteresowani tematem RPGów mogli tu uzgadniać różne kwestie. :)
"Yeeees!"

Awatar użytkownika
Generalek
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 02, 2017 9:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role Playing Game - uzgadnianie

Post autor: Generalek » ndz lip 02, 2017 1:08 pm

Dobra, czas rozruszać temat.

Jak wcześniej wspominałem, jeśli znajdą się chętni, jestem w stanie zorganizować i poprowadzić sesję w jednym z uniwersów Transformers dla około 5-6 graczy (kto wie, może nawet dla większej ilości). Uniwersum do wyboru, na poprzednim forum korzystało się głównie z G1/Beast Wars, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, by grać w innym, np. Prime. Byleby było to w miarę dobre uniwersum, bo nie czuję się wystarczająco silny mentalnie, by prowadzić sesję z RiDa 2004 czy Cybertronu.
Stawiam na jakość, nie ilość, więc oczekuję od graczy, że będą starali się rozpisywać. Spokojnie, choć sam uwielbiam długie rozprawki nad tym, jak to postać przez dwanaście akapitów drapie się po tylnim zderzaku, nie wymagam od czegoś w tym stylu. Po prostu nie chcę dostawać odpisów na dwie linijki, gdzie jedna to dialog, bo z czymś takim Mistrz Gry nie jest w stanie wiele zrobić.
Styl sesji jest zależny od uniwersum, ale zawsze dążę do nieco mroczniejszych niż w bajkach klimatów oraz pozornego realizmu. Więc to, że w Prime Boty mordowały Cony w ilościach hurtowych, nie znaczy, że wasze postacie będą w stanie poradzić sobie z dwudziestoma przeciwnikami naraz. Nie jestem wielkim miłośnikiem ubijania graczy i staram się ich ratować, ale jak ktoś będzie regularnie rzucać się na wrogów w stylu "CYBER KEY POWAH"... Cóż, nie wróżę takiej postaci długiego żywota.
To byłoby chyba na tyle, przynajmniej na razie. Dajcie znać, co o tym sądzicie.

Awatar użytkownika
Kolejny
Nostradamus
Posty: 105
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 9:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role Playing Game - uzgadnianie

Post autor: Kolejny » ndz lip 02, 2017 3:00 pm

Brzmi bardzo dobrze i na pewno wziąłbym udział. Wszystko jedno w jakim uniwersum, choć zastanowiłbym się też nad tym z komiksów IDW. Ale na pewno mniej osób jest z nim zaznajomionych niż z kreskówkami, więc może rzeczywiście lepiej wybrać któreś z tych. W każdym bądź razie trzymam kciuki, żeby drużyna się zebrała.
Obrazek

Awatar użytkownika
phdwd
Posty: 117
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role Playing Game - uzgadnianie

Post autor: phdwd » pn lip 03, 2017 5:03 pm

Ja jak zawsze jestem chętny. Ogółem proponowałbym zrobić coś w dalekiej przyszłości G1 - duże pole do popisu, każdy mógłby stworzyć nową postać a na dodatek nie byłoby problemu z "kanonicznością". W pewnym badziewiu, które omylnie nazwałem RPG wykreowaliśmy z kolegami coś co można opisać słowami "Zjednoczony pod przewodnictwem króla-prime'a cybertron", gdzie postacie z G1 są jakimiś tam rdzewiejącymi weteranami o których Cybertronianie zapominają, frakcje są przeżytkiem a jedynym problemem są przeludnione więzienia dla zbrodniarzy dawnej wojny oraz grupy uzurpatorów podających się za Decepticony. Szczerze chciałbym brać udział w takich grach by potem samemu móc takowe prowadzić (niekoniecznie tutaj, nie chciałbym Ci odbierać tej roli, drogi Generalku). Jednakże proponowałbym pomyśleć przyszłościowo i założyć na to nie tyle oddzielny "temat" co poprosić administrację o stworzenie całego działu zatytułowanego "Gry Forumowe".
Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja.

Awatar użytkownika
Batorax
Decepticony
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 22, 2017 2:39 pm
Lokalizacja: Lublin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role Playing Game - uzgadnianie

Post autor: Batorax » pn lip 03, 2017 8:44 pm

Ja też jestem chętny do zabawy, ale jak pisałem - będę w pełni dostępny dopiero od sierpnia.

Po co ograniczać się jakimś uniwersum? Nie lepiej stworzyć coś własnego, dać jakiś ogólny zarys i samemu kreować ten świat? Jeśli otoczymy się jakąś konkretną serią, to nie wszyscy muszą mieć akurat w niej rozeznanie; skutkuje to zmniejszeniem już i tak (jak na razie) małej potencjalnej liczby graczy. ;)

Awatar użytkownika
phdwd
Posty: 117
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role Playing Game - uzgadnianie

Post autor: phdwd » pn lip 03, 2017 9:46 pm

Dlatego zaproponowałem odległą przyszłość G1 - fabuła kreskówek czy komiksów nie ma znaczenia bo i tak wszystko dzieje się dużo później, mamy wszystkie dobra związane z tworzeniem postaci (nawet gdzieś miałem rozpiskę do rozwoju postaci, który by się przydał w razie tworzenia dłuższej forumowej gry), brak udziwnień typu Cyberklucze czy inne pomysły z UT itd. Nie upieram się przy g1 ale bardzo by mi było miło gdyby świat był zbliżony do tego z G1 (brak udziwnień, o których pisałem, obecność grup typu headmasterzy czy horrorcony) i byśmy nie grali jako "główna obsada" czyli jacyś tam herosi od których zależą losy wszechświata. W sumie i tak w głównej mierze zależy to od woli Mistrza ale cóż, proponować i dyskutować można :)
Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja.

Awatar użytkownika
Generalek
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 02, 2017 9:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role Playing Game - uzgadnianie

Post autor: Generalek » pn lip 03, 2017 10:53 pm

Tworzenie własnego uniwersum w przypadku takiej internetowej pracy wspólnej jest jak rzucanie się z motyką na Megatrona. Niby można próbować, ale ostatecznie efektem końcowym będzie zakrwawiona kupka materii organicznej, z której nic do niczego nie pasuje. Każdy nieco inaczej postrzega pewne sprawy i ma do nich inny stosunek. Niektórzy wolą proste i lekko infantylne podejście do spraw jak w kreskówce G1 czy Animated, inni pseudo realizm w stylu Prime lub filmów Baya, a jeszcze inni japoński absurd i przesadę Cybertronu. Każdy z nas uwielbia Transformery za coś innego, coś, co niekoniecznie musi się podobać innym. Ostatecznie wszyscy biorący udział w takim projekcie będą zmuszeni pójść na kompromis, z którego każdy będzie niezadowolony. Takie jest moje zdanie.

Właśnie dlatego zgadzam się tutaj z phdwd - uniwersa takie jak G1 z jednej strony nie wymagają od świeżo upieczonych graczy szerokiej wiedzy na ich temat, a z drugiej strony pozwalają się one wykazać znawcom tematu. Pozwalają również na w miarę szerokie podejście do klimatu - od tragedii po komedię. No i dają w miarę wolną rękę we wprowadzaniu własnych, oryginalnych pomysłów.

Armada Starsky
Autoboty
Posty: 190
Rejestracja: śr mar 01, 2017 9:55 am
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role Playing Game - uzgadnianie

Post autor: Armada Starsky » pt lip 21, 2017 10:01 pm

Ja mam tak czas do drugiej połowy sierpnia, a inni?
"Yeeees!"

Awatar użytkownika
Kolejny
Nostradamus
Posty: 105
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 9:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role Playing Game - uzgadnianie

Post autor: Kolejny » pt sie 18, 2017 2:22 pm

Odkopię trochę temat. :) Zakładając, że wszyscy co się zadeklarowali są dalej chętni, to brakuje tylko paru graczy. Zachęcam więc wszystkich niezdecydowanych do zgłoszenia się, nawet jeśli wcześniej nie brali udziału w takiej grze, zawsze trzeba jakoś zacząć. Pamiętam, że na starym forum grało paru użytkowników których z tego co się orientuje tutaj nie ma, np. ZipZap (sry jak przekręciłem nick) albo the_unicron, może jakby ktoś miał kontakt to mógłby dać im znać. Demo i Klejpull też grali, jak to czytacie to zastanówcie się, bo to może być naprawdę fajna sprawa. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
MaqBaq
Posty: 321
Rejestracja: śr cze 21, 2017 11:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role Playing Game - uzgadnianie

Post autor: MaqBaq » pt sie 18, 2017 3:41 pm

To ma być sesja RPG w czasie rzeczywistym? Tzn. wszyscy będą musieli być online w określonym czasie?

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość