Mój kącik małego chłopca - kolekcja Lemo

Awatar użytkownika
Lemo
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:17 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Mój kącik małego chłopca - kolekcja Lemo

Post autor: Lemo » wt mar 07, 2017 11:17 pm

A do mnie dzisiaj skromniutko dołącza MP Ratbat.
Spoiler:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tenkarlos
Bezrangowiec
Posty: 64
Rejestracja: śr mar 01, 2017 12:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mój kącik małego chłopca - kolekcja Lemo

Post autor: Tenkarlos » wt mar 07, 2017 11:23 pm

Dla mnie mold conajmniej tak udany jak Laserbeak. :). To KO z eBaya? Pamietam jak ściągałem kiedyś specjalnie Soundblastera tylko po to, by wyjąc z niego tę kasetkę 😉
Obrazek

Awatar użytkownika
Lemo
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:17 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Mój kącik małego chłopca - kolekcja Lemo

Post autor: Lemo » śr mar 08, 2017 7:33 am

Tenkarlos, pamiętam Twoje ogłoszenie na starym forum. Chciałeś się podzielić zestawem z kimś, kto wziąłby Soundblastera. Z tego co pamiętam zrobiłeś interes z Gladkym. Swoją drogą przydałoby się sprawdzić legalność tej szemranej transakcji. ;)

Ten Ratbat to KO z ebay za parę groszy. Bardzo fajnie zrobiony, nic mu nie brakuje, nawet ma znaczek frakcyjny. Zgadzam się z Tobą, że jest przynajmniej na takim samym poziomie jak Laserbeak, którego uważam za bardzo udany model.

Awatar użytkownika
Lemo
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:17 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Mój kącik małego chłopca - kolekcja Lemo

Post autor: Lemo » pt mar 10, 2017 11:16 pm

Mam i ja.
Kolekcje zasilił FT Grinder aka Grimlock.
Tymsamym set Dinobotów od FT skompletowany.

FOTO:
Spoiler:


Grinder jest świetnie wyważony. Ma niewiele ponad 1kg, Stomp jest od niego cięższy o jakieś 200g. Jest najbardziej przypakowany z całej ekipy, ale ma też najprostszą transformacje, bardzo intuicyjną. Ma całą masę szarego plastiku przez co umyka mi gdzieś wykończenie premium takie jak diecast, którego jest niemało, czy chrom.

Podsumowując jest bardzo udany set. Pod względem designu najbardziej podoba mi się Stomp. Soar jest najlepiej wykończony, przez to że jest najmniejszy. Stosunek surowego plastiku do części lakierowanych i z diecastu wypada najkorzystniej. Sever podobnie jak Grinder jest doskonale wyważony, ale również w nim giną gdzieś elementy premium. Da się odczuć, że Scoria to ich pierwsze dzieło z tej serii. Nie ma co ukrywać, że model ten zestarzał się i od jego premiery FT poczyniło znaczny postęp. Kuleje w nim przede wszystkim wyważenie i stawy, które miejscami nie wytrzymują obciążenia. Konstrukcja plecaku również mogłaby być schludniejsza. Nie oznacza to, że jest to zły model, wręcz przeciwnie nadal wysoko go oceniam. Tylko, że nie ma co ukrywać, że inżynieria idzie do przodu.

Zestaw uważam za znakomity. Wykonanie jest na najwyższym poziomie nieosiągalnym nawet dla oficjalnych wydań. Polecam.

Awatar użytkownika
Klejpull
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mój kącik małego chłopca - kolekcja Lemo

Post autor: Klejpull » sob mar 11, 2017 12:49 am

Oj chłopaki tak się zapatrzyli w starą Takarę, że skopiowali ich nieudane proporcje. Przy normalnie wyglądającym Cycu chłopaki wyglądają jak karykatury bodybuilderów, jak dla mnie ten Grim- podobnie jak Takara, nadaje się tylko w trybie Dinka ;/

Awatar użytkownika
Lemo
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:17 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Mój kącik małego chłopca - kolekcja Lemo

Post autor: Lemo » sob mar 11, 2017 7:34 am

Masz racje, że tryb dinozaurów to zdecydowanie najmocniejszy punkt tego setu. Gady są oddane bardzo szczegółowo, wyglądają dobrze z każdej strony, mają świetną artykulacje i zdecydowanie robią wrażenie. Do tego są naprawdę ciężkie i solidnie wykonane.

Coś w tym jest, że same roboty mają coś z kulturystów. Najbardziej to widać u Grindera i Stompa, którzy w kontakcie z Eligosem odstają proporcjami. Na zdjęciach rzuca się to w oczy, przy kontakcie na żywo wrażenie jest mniejsze. Już przy okazji Stompa pisałem, że nie do końca odpowiada mi tak "mały" korpus. Jednak pamiętajmy, że to wciąż transformery, które muszą zachować swoją funkcjonalność.

Dla mnie odniesieniem jest kreskówka, która podobnie jak przy skali również w proporcjach często pływa. Dinoboty zawsze kojarzyły mi się z siłą, wielkością i rozmachem. Te modele reprezentują to wszystko przy znakomitym wykonaniu, dlatego uważam, że są warte niemałych pieniędzy jakie trzeba za nie wyłożyć.

Awatar użytkownika
Tenkarlos
Bezrangowiec
Posty: 64
Rejestracja: śr mar 01, 2017 12:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mój kącik małego chłopca - kolekcja Lemo

Post autor: Tenkarlos » sob mar 11, 2017 10:29 am

Lemo pisze:
sob mar 11, 2017 7:34 am
Dla mnie odniesieniem jest kreskówka, która podobnie jak przy skali również w proporcjach często pływa. Dinoboty zawsze kojarzyły mi się z siłą, wielkością i rozmachem.
O to to! Dlatego właśnie Kleju - mają być przypakowane i różnić się proporcjami! :P

No i ja skompletowanie MP Dinków jeszcze poczekam. Tak jak pisałeś - Scoria mimo tego, że nadal jest dobry, nieco odstaje od pozostałych i dlatego do kompletu wybieram Caesium.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lemo
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:17 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Mój kącik małego chłopca - kolekcja Lemo

Post autor: Lemo » sob mar 11, 2017 10:46 am

Tenkarlos pisze:
sob mar 11, 2017 10:29 am
No i ja skompletowanie MP Dinków jeszcze poczekam. Tak jak pisałeś - Scoria mimo tego, że nadal jest dobry, nieco odstaje od pozostałych i dlatego do kompletu wybieram Caesium.
Również się nad tym zastanawiam. Podejrzewam, że ulegnę.
Scorię mam w limitowanej wersji niebieskiej, więc raczej nie będę chciał się go pozbywać.
Caesium pozwoliłby mi zamknąć set w standardowych kolorach więc perspektywa jest kusząca.

Awatar użytkownika
Lemo
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:17 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Mój kącik małego chłopca - kolekcja Lemo

Post autor: Lemo » śr kwie 26, 2017 6:35 pm

Kolekcję zasilają:
MP Optimus Prime
XT Andras aka Scourge

Awatar użytkownika
Lemo
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:17 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Mój kącik małego chłopca - kolekcja Lemo

Post autor: Lemo » wt maja 16, 2017 7:54 pm

Stety-niestety, po ostatnich zakupach zaczyna się robić tłoczniej.

Zdjęcie.
Spoiler:
Galvatron, Cyclonus, Scourge. na tej trójce moja kolekcja mogłaby się zakończyć. Jeśli jakaś firma wyda swoje wersje w klasie MP, to pewnie też kupię. :)
Spoiler:

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości