TEMAT DO GŁOSOWANIA: TRANSFORMERS THE BEST OF THE BEST

LordMegatron
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 02, 2017 11:15 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TEMAT DO GŁOSOWANIA: TRANSFORMERS THE BEST OF THE BEST

Post autor: LordMegatron » śr wrz 20, 2017 9:39 am

1. G1 Soundwave
2. Lockdown ??
3. MP-36 Megatron
4. FT Sovereign

Gretzki
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 10:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TEMAT DO GŁOSOWANIA: TRANSFORMERS THE BEST OF THE BEST

Post autor: Gretzki » śr wrz 20, 2017 9:51 am

Soundwave, Lockdown, Megatron, Sovereign

Awatar użytkownika
Demo2nd
Decepticony
Posty: 128
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TEMAT DO GŁOSOWANIA: TRANSFORMERS THE BEST OF THE BEST

Post autor: Demo2nd » śr wrz 20, 2017 1:10 pm

Postać: Dinobot, za to że jest po prostu lepszą postacią.
Postać filmowa: Hmm... dylemat. Obaj sprawdzili się bardzo dobrze jako antagoniści, ale z różnych powodów. Obaj mieli świetne designy i aktorów podkładających głosy. Ale ostatecznie głosuję na Sentinela, głównie dlatego, że sam go zgłosiłem tutaj.

Awatar użytkownika
phdwd
Posty: 117
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TEMAT DO GŁOSOWANIA: TRANSFORMERS THE BEST OF THE BEST

Post autor: phdwd » czw wrz 21, 2017 10:18 am

Soundwave - ikonka decepticonów i postać wręcz kultowa
Sentinel - był dużo ciekawszy niż Lock. Mimo, że DotM oglądałem dawniej niż AoE to o Sentinelu mogę powiedzieć więcej niż o Lockdownie. W sumie to tego drugiego mogę opisać co najwyżej jako "tego transformerowego Bobę Fetta z dużym statkiem" :v
Megatron - nie ma co dużo gadać. Pojedynek figurki kolekcjonerskiej z figurką dla dzieci, której jedynym atutem jest rozmiar to jak pojedynek członka jednostki GROM z Sebkiem z osiedla :v
Sovereign - ło matko bosko jakie to jest dobre! Miałem w łapach i gdybym nie był biednym licealistą to bym go kupił. Jak jakiś małpiszon z BW z poprawkami ma się równać POTĘŻNEMU Wcale-Nie-Galvatronowi?
Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja.

Awatar użytkownika
Gladky
Prime
Posty: 135
Rejestracja: śr mar 01, 2017 12:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: TEMAT DO GŁOSOWANIA: TRANSFORMERS THE BEST OF THE BEST

Post autor: Gladky » pt wrz 22, 2017 9:55 am

Z tego co widzę po pierwszych głosach mam wrażenie, że w finale będziemy mieli wyraźnych zwycięzców. W pojedynku na najlepszą postać mam spory dylemat, bo z jednej strony uwielbiam Soundwave'a, ale z drugiej nie jest on postacią, która w jakikolwiek sposób się zmienia i ewoluuje na przestrzeni serialu. Z drugiej strony jest Dinobot, który ma swoje wewnętrzne wartości, kwestionuje tych którzy się z nim nie zgadzają i zawsze postępuje zgodnie ze swoim honorem. Nawet wtedy gdy wie, że czekają go za te decyzje poważne konsekwencje.

Dlatego głos idzie na Dinobota.

Drugi pojedynek też nie jest łatwy. Bardzo podoba mi się design Lockdowna i jego rola. Fajnie zobaczyć kogoś bez frakcji, kto nie przejmuje się wojną pomiędzy Autobotami i Decepticonami, a jednocześnie jest totalnym złodupcem. Problem w tym, że Sentinel sprawia wrażenie bardziej złożonego bohatera. jego motywacjom poświęcono więcej czasu a jego bliska relacja z Optimusem tworzy wysoką stawkę dla ich starcia. No i można utożsamiać się z jego ideą. Chciał uratować swój świat za wszelką cenę, nawet kosztem innej, prymitywnej cywilizacji. Jestem pewien, że wiele osób podjęłoby tę samą decyzję na jego miejscu, co czyni go znacznie ciekawszym od Lockdowna

Dlatego głos na Sentinela

W kategorii figurka, trudno zestawić te modele bezpośrednio ze sobą, zwłaszcza że Trypticon będzie ze dwa razy tańszy, choć jest ogromny i oferuje sporo frajdy. Jednak pomimo dużo wyższej ceny i problemów technicznych związanych z figurką Megatron wydaje się po prostu znacznie większym osiągnięciem inżynieryjnym. I myślę, że właśnie ten fakt czyni go dla mnie zwycięzcą.

Dlatego głos na Masterpiece Megatrona

Jeżeli chodzi o Third Party, to sytuacja jest dla mnie dość jasna. Gorira jest figurką, która mi się podoba i chętnie postawiłbym go na półce, ale Sovereign to wręcz wybitny model. Tak naprawdę nie potrafię mu nic zarzucić ani pod względem designu, ani jakości wykonania, ani nawet malowania. Każda złotówka została doskonale spożytkowana a cena za taki zestaw w wykonaniu Takary pewnie byłaby ze dwa razy wyższa. Tak jak pisałem kiedyś w jednym z tematów, jeśli miałbym wybrać tylko jedną figurkę z mojej kolekcji, to czuję że wybrałbym właśnie Sovereigna. Jest tak dobry.

Dlatego bezdyskusyjnie głos na Sovereigna
Me Grimlock love challenge! https://www.youtube.com/user/GladkY
Obrazek

Awatar użytkownika
Kolejny
Nostradamus
Posty: 105
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 9:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TEMAT DO GŁOSOWANIA: TRANSFORMERS THE BEST OF THE BEST

Post autor: Kolejny » pt wrz 22, 2017 1:12 pm

1. G1 Soundwave

Dla mnie wybór jest prosty. :D Dinobota nigdy tak naprawdę nie poznałem i choć na pewno jego historia jest ciekawa, to Soundwave jest ikoną, którą każdy fan uwielbia. Głos, design i charakter, postać od czubka głowy do stóp epatująca charyzmą. Legenda, która bez wątpienia zasługuje na miano najlepszej postaci!

Obrazek

2. Sentinel Prime

Lockdown jest dobrą postacią, ale zbyt jednowymiarową. Pod względem złożoności motywacji Sentinel jest zdecydowanie najciekawszą i najlepszą postacią z filmów Baya. Doświadczony wojownik, który był gotów zrobić wszystko, co konieczne, by ocalić swoją rasę, nawet kosztem swoich dawnych ideałów i przyjaciół. W przeciwieństwie do Lockdowna nikomu nie służył i aby go pokonać w walce potrzebny był zdradziecki atak w plecy. Bardzo dobrze napisana i kompletna postać, która była najjaśniejszym punktem DotM i najlepszym villainem w całej serii.

3. Masterpiece Megatron
4. Fans Toys Sovereign.
Obrazek

Zedicus
Posty: 153
Rejestracja: śr mar 01, 2017 11:40 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TEMAT DO GŁOSOWANIA: TRANSFORMERS THE BEST OF THE BEST

Post autor: Zedicus » sob wrz 23, 2017 4:56 pm

1. Dinobot - Predakon który zmienia strony bo wie że przy Megtronie nigdy nie będzie dowódcą, by w końcu stać się Maximalem który poświęca życie by ratować "niższą" formę życia. Pokażcie mi drugą postać w Universum która przeszła taką przemianę! A Soundwave co zrobił? Ten niby "Superior" robot był dowodzony przez własnego kaseciaka!!!
2. Rzuciłem monetą: wyszedł Sentinel
3.
Gladky pisze:
pt wrz 22, 2017 9:55 am
zwłaszcza że Trypticon będzie ze dwa razy tańszy,
Ty masz jakiś problem z ceną Megatrona... MP-36 z przesyłką 18900 jenów czyli jakieś 602.72 (pewnie więcej po prowizja PP). TRYPTICON z przesyłką do Polski 27430 jenów czyli 874 zł!!! (ten sam sklep żeby nie było) Jestem nie uczciwy bo porównuje wydanie Japońskie? Niech będzie, na BBTS Trypticon kosztuje 150 dolarów, to jakieś 535 zł plus przesyłka. Że w BBTS Megatron jest droższy? Pewnie że tak bo zamawiają go z Japonii i ich sklepy mają na to kosmiczną marżę.
Ale to może porównajmy KapowToys. Oni muszą sprowadzić jedną figurkę ze Stanów, drugą z Japonii, więc koszty sprowadzenia są podobne.
Megatron kosztuje 170 funtów, a Trypticon 150. Różnica to 20 funtów! Wysyłkę pomijam bo KT wyślę jedną i drugą figurkę za cenę 15 funtów. Cena Trypticona to jakieś 88% Megsa! A w praktyce jedną i drugą figurkę powinno się dać sprowadzić w cenie około 600 zł!
Żeby nie było ja nie twierdzę że Megs jest warty tych 600 zł, a Tryp nie, ale nie siejmy demagogi.
Co do samego wyboru, Trypticon, podobnie jak każdy Tytan do tej pory nie wykorzystuje swojego potencjału. On jest po prostu duży i nic więcej. Jest to zmarnowany potencjał.
Megatron z kolei jest przecudowny. Strasznie skomplikowany i bałbym się go transformować, ale jest to po prostu małe dzieło sztuki.
Zdecydowanie zasłużył na wygraną.

4. FANS TOYS SOVEREIGN - ufam opini Gladkiego :)

Awatar użytkownika
MaqBaq
Posty: 321
Rejestracja: śr cze 21, 2017 11:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TEMAT DO GŁOSOWANIA: TRANSFORMERS THE BEST OF THE BEST

Post autor: MaqBaq » pn wrz 25, 2017 4:48 pm

Gladky pisze:
śr wrz 20, 2017 9:30 am
Kasety może i są dużą pomocą, jednak nie definiują Soundwave'a i nawet bez nich ma wiele wartości, za które jest ceniony. Mimo że Shockwave w komiksach jest potężną postacią, to wcale nie znaczy, że jest lepszym Transformerem. Nie szukamy najsilniejszego, a najlepszego. Poza tym o ile komiks może w jakimś stopniu wspomagać argumentację, o tyle mówiąc G1 myślimy jednak w głównej mierze o kreskówce (choćby przez wzgląd na jej nieporównywalnie większą popularność), a dopiero w drugiej kolejności o komiksach. Nawet w głosowaniu mamy kadr z serialu. Niestety nikt nie podjął próby obronienia kreskówkowego Shockwave'a, co też osłabia jego pozycję. Nie mogę również nie zgodzić się z argumentem, że Soundwave jest ikoną Decepticonów, w końcu od jego facjaty pochodzi ich znak frakcyjny. Zabrakło mi natomiast choćby wspomnienia co tak naprawdę czyni Shockwave'a lepszym. Wybór był trudny, ale ostatecznie przychylam się do Soundwave'a i mam nadzieję, że zwolennicy Shocka zrozumieją dlaczego.
Wiem, że jest już za późno, ale przez chwilę mnie nie było i nie miałem okazji odnieść się "na gorąco" do tego werdyktu a czuję, że trzeba jednak powiedzieć coś więcej o Shocku.
Tak jak wspomniałem, Soundwave bez kaset mnie nie przekonuje. Ma swoje zalety (fajny głos, lojalność wobec Megsa i tryb kaseciaka), ale bez swoich małych kolegów nie odegrałby w historii TF większej roli. Zarówno on, jak i jednooki byli najbardziej zaufanymi przydupasami Megatrona, ale to właśnie Shockwave'owi Megs powierzył dowodzenie zajętym przez Decepticony Cybertronem. Co prawda tymczasowo :) , na czas nieobecności Megsa, ale trwało to przecież 4 miliony lat! Przez ten czas nie dość, że Shockwave'owi nie urosła metalowa broda to całkiem sprawnie zarządzał okupowaną (4 000 000 lat!!!) planetą.
Po drugie, był genialnym naukowcem - wynalazł i odpalił miedzygalaktyczny most (przez który wysyłał na Ziemię Decepticony a nawet cały Cybertron!) oraz wehikuł czasu (dzięki któremu Aerialboty mogły podziwiać Alpha Triona z dziewiczym wąsem). WEHIKUŁ CZASU! Emmett Brown z Hill Valley dokonał tego dopiero rok później!
Po trzecie, to on dowodził Decepticonami podczas ataku Unicrona. Co wtedy robił Soundwave?
Po czwarte:
Obrazek

Zdaję sobie sprawę, że mogłem przytoczyć te argumenty wcześniej i nic już teraz nie zdziałam, ale cóż... wróćmy do głosowania:

Postać: G1 Soundwave :roll: (głosuję na niego, bo tak wybrałem w temacie z "proroctwami")
Postać filmowa: Sentinel (j.w.)
Figurka: MP-36
Figurka 3P: bezdyskusyjnie Sovereign

Awatar użytkownika
Gladky
Prime
Posty: 135
Rejestracja: śr mar 01, 2017 12:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: TEMAT DO GŁOSOWANIA: TRANSFORMERS THE BEST OF THE BEST

Post autor: Gladky » pn wrz 25, 2017 6:04 pm

Zedicus - Pamiętaj, ze porównujesz ceny towaru leżącego na półce i preorderów, które będą zrealizowane za pół roku, co też ma spore przełożenie na cenę. Zwłaszcza że dotyczy ona drugiego rzutu, który będzie miał konkurencję w postaci bodajże trzech KO, z których każde robi coś fajnego jak więcej Diecastu czy głos Franka Welkera. W takim klimacie dużo ciężej będzie sprzedać tę figurkę za pieniądze jakie osiągała do tej pory. Ok DZISIAJ Nippon ma ten model w preorderze za tych sześćsetparę złotych przez wzgląd na korzystny kurs i ich politykę preorderów (i dlatego nawet go zamówiłem). Niemniej jestem pewien, ze tydzień po premierze cena będzie zdecydowanie wyższa. A doskonale pamiętam, że ten model kosztował w większości sklepów grubo ponad 200 dolców przed wysyłką i tych 200 dolców nie jest wart. Co do możliwości zakupu tu i teraz najtańszy Megatron jakiego możesz kupić DZIŚ na ebay to jakieś 900 zł. Dla porównania Trypticona można tam bez problemu znaleźć za 700. Oczywiście obie ceny z wysyłką, gdzie koszt wysyłki Trypticona będzie pewnie ze dwa razy większy niż Megatrona.

Podajesz przykład jednego sklepu, ale on może mieć zupełnie inne marże i dostawców dla Megsa z Japonii i Trypticona ze Stanów. Fort Max też kosztował za granicą z wysyłką straszne pieniądze, ale bardzo szybko na rodzimym allegro można było dorwać go bez problemu za 400-500 zł. Niewykluczone, że podobnie będzie z Trypciem. Przypominam, że to ogromny model, z masą gimmicków i elektroniką, co także trzeba uwzględniać przy kosztach wysyłki. Dlatego sprowadzenie Trypticona przez Kapow do ich siedziby będzie dużo droższe niż sprowadzenie Megsa i za to też zapłacisz więcej. Tobie wyślą za 15 funtów, bo realne koszty dostawy do siebie uwzględnili z górką w cenie samej figurki, dlatego jest taka droga.

Jednak moje oburzenie retailową ceną, dostępną u większości sprzedawców nie dotyczyło jej stosunku do ceny Trypticona (bo też uważam, że nie jest wart tyle ile się za niego żąda), ale do ceny innych MP i 3P. Za równowartość Megatrona można było w tym samym czasie bez problemu kupić w mojej opinii zdecydowanie lepszego FT Galvatrona i dołożyć na przykład Apollyona czy Hot Roda. I jak dla mnie Megatron zwyczajnie nie jest wart tych pieniędzy. Zwłaszcza, że jest już którymś z kolei wydaniem tej samej postaci i miał kilku bardzo mocnych poprzedników. Myślę, że tych 6 stówek z hakiem jakie za niego dam, to wciąż przepłacanie, ale ceny rzędu 800-1000 zł go dla mnie zwyczajnie dyskwalifikują.

Mam nadzieję, że teraz lepiej wytłumaczyłem skąd mój problem z polityką cenową Masterpiece Megatrona :)



MaqBaq - Masz rację. To bardzo dobre argumenty i w pełni zgadzam się z tym, że Shockwave jest ważną dla uniwersum postacią. Może epizodyczną, ale jednak istotną. Gdybyś w taki sposób uargumentował swój głos to nie miałbym żadnych wątpliwości, żeby na tej podstawie uhonorować Shocka i przenieść go do kolejnej rundy. Jednak podczas oceny dystansowałem się od swoich odczuć i starałem się patrzeć na temat jak osoba, która nie zna żadnej z tych postaci i po zebraniu tego co napisaliście w komentarzach którego z tych bohaterów wolałbym poznać. Stąd ostateczny wybór padł na Soundwave'a bo usłyszałem więcej powodów, żeby się nim zainteresować. Niemniej bardzo dobrze, że przywołałeś w tym miejscu swoją opinię i argumentację, bo może właśnie ona przekona kogoś innego do zapoznania się z Shockiem :)
Me Grimlock love challenge! https://www.youtube.com/user/GladkY
Obrazek

Awatar użytkownika
Clovercon
Decepticony
Posty: 268
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:31 am
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TEMAT DO GŁOSOWANIA: TRANSFORMERS THE BEST OF THE BEST

Post autor: Clovercon » wt wrz 26, 2017 9:14 pm

Postać: Dinobot
Postać filmowa: Lockdown
Figurka 2017: Megatron
Figurka Third Party 2017: Sovereign

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości